BOMBER

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Izuzetno plovna, vidljiva i lovna musica... Vrlo neobicna po konstrukciji i montazi. Ali i vrlo jednostavna za motanje. Ocekujem da ce Sebastijan da "pobrljavi" kad je vidi! ???

Iskreno, na nju sam pecao odavno, ima tome neke dve godine, tako da mi je izmakla paznji, ali, evo jutros pregledavam zaboravljene uspomene, pa resih da vam je predstavim:

jh-bomber.jpg
(source: Flytyingworld.com)

.... malo srnece dlake, malo petla za palmerovanje, malo vestackih vlakana.... i muva k'o grom

:tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je valjda specijalna muva za lov steelheada na površini. Naravno da može da se upotrebi i za druge stvari, a ja bih je probao u lovu bucova.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ovu muvu dok pecaju losose valjda bace ukoso nizvodo i zadrzavaju da kliza sa retkim povlacenjem.Kako ti Mix planiras da je koristis za bucova?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Na isti način.
Još samo da se ministar ekologije Saša Dragin zapita ko non-stop zagađuje i muti Južnu Moravu.
Pošto on to nikada neće uraditi, ostaje nam da molimo Boga da taj ko je prlja umre ili mu propadne taj biznis.
E, kad se Morava očisti, lovićemo bucove na ovakve muve.  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sjekloca je napisao(la):
Izuzetno plovna, vidljiva i lovna musica... Vrlo neobicna po konstrukciji i montazi. Ali i vrlo jednostavna za motanje. Ocekujem da ce Sebastijan da "pobrljavi" kad je vidi! ???

Iskreno, na nju sam pecao odavno, ima tome neke dve godine, tako da mi je izmakla paznji, ali, evo jutros pregledavam zaboravljene uspomene, pa resih da vam je predstavim:

jh-bomber.jpg
(source: Flytyingworld.com)

.... malo srnece dlake, malo petla za palmerovanje, malo vestackih vlakana.... i muva k'o grom

:tbumb:

zaista zanimljiva muva :tbumb:, verujem da bi se i bass zaletio na ovo. Ipak nisam baš. pobljavio  :D ;) sada sam u fazonu vezanja strimera i malih suvih elegantnih jednodnevki  (koje su mi i najdraže).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo ovde jos par verzija ove muve.
http://www.danica.com/flytier/berickson/berickson.htm
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa sinko, jebote... mogo si da nakacis samo ove dve zelene verzije, a ne da turas sve sto si naso! :doh:
Sedi, dvojka! :mad:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E pa chicho :D ;) ima tu jos par nekih muva koje su uradjene na slican nacin kao ovaj bomber
http://www.danica.com/flytier/berickson/green_machine.htm
pa onda ispod ovaj Krystal bug (za njega ne radi zaseban link). A posto sam lenj po prirodi bilo mi lakse da turim jedan link. A uosatalom ima tu jos nekih interesantnih muva. ;)

P.S. Sedi dvojka, kakvo sam olaksanje znao da osetim kad cujem ove reci do pre jedno 5-6 godina :D :D :lol:
 
Vrh Dno