Bosna i Hercegovina, raj za mušičare

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bosna i Hercegovina je kao stvorena za mušičare. "Montana Evrope" je puna reka i jezera, sve samih rajskih vrtova za mušičarenje. Gornji tokovi bosanskih reka odlični su za život pastrmki, lipljena i mladica, a donji tokovi, reka Sava i brojna jezera su raj za mušičarenje svih ostalih riba, poput klena, bucova, štuke, grgeča... Hercegovačke reke su takođe veoma zanimljive, jer u njima živi nekoliko retkih vrsta poput mekousne pastrmke i glavatice.
Jednom rečju: NEMA ŠTA NEMA!
Molim mušičare koji su iz Bosne i Hercegovine, ili je bar često posećuju, da malo više pišu o vodama u toj zemlji i da ubacuju što više slika prelepih predela i reka.
Ljubuski.jpg

pliva03.jpg
neretva3ha.jpg

vrbas3.jpg
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ova zadnja slika je Vrbas (na kome obožavam da pecam) i to u samom centru Banja Luke. Nažalost ovi pecaroši su najvjerovatnije plovkaroši koji pecaju na jedan veoma orginalan sistem sa tzv. Banjalučkim kolom. Moram da priznam da sam ponosni vlasnik jednog od tih sistema i da sam obožavao da pecam na njega. Valjda zato sto jako podseća na mušičarske sisteme, čak štovise, kad bi se montirala mušičarska struna bio bi to neverovatan spoj.

Mikse, šta je na ostalim slikama?
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
MA prelepo nema sta!  :tbumb:
Meni je zelja  da posetim Plivu i Unu. ::) uF....
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
U par navrata sam na TV-u gledao reportaze sa Plive. Mislim da je to NAJLEPSA REKA NA SVETU :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Evo Drine na ovim terenima sam kao djecak mnogo dobro prolazijo u ulovu lipljana
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Neznam dali sam vec stavijo ove slike Neretve ako jesem onda izvinite
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Evo Drine al nije neka ribarska slika
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Neretva izgleda fnomenalno  :tbumb:.
Bravo za slike. Ja bih isao tamo makar samo da uzivam u prirodi.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Vrelo Bosne ovdje negdje treba da prave musicarski revir tako sam juce procitao na BISTRO BIH ,samo ove 2 slike imam
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
To bi bilo super za rreku Bosnu. Ona mi je jedna od najblizih reka BiH. :tbumb:
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Zdravo .. evo da se i ja malo ukljucim
zovem se Drazen ribolovom se bavim od malih nogu .. o plovkarenju sam puno naucio od oca a muhe sam poceo praviti prije desetak godina uz svog prijatelja .. pravio sam ih u ruci od materijala koje sam mogao naci u blizini ... nisu licile ninasta  :) al' sto je bitno lovile su .. nisu padali kapitalci .. vecinom lipencici od oko 30-35 cm i po koja potocara .. poslije tog sam, zbog nekih stvari, napravio pauzu od 7-8 godina
aktivirao sam se prosle godine skupio nesto materijala , kupio opremu i krenuo malo ozbiljnije
clan sam ovog foruma vec nekoliko mjeseci .. citam , kupim fazone .. nisam se ukljucivao u diskusije zato sto sam vecinu potrebnih stvari nalazio ovde, na onom drugom forumu ili na netu
Probacu da vam predstavim rijeku na kojoj sam proveo mnogo dobrih dana, a koja je zapostavljena na ovim forumima
nece biti opsirno, i nemam puno slika, ali nadam se da ce se ove godine stanje popraviti

Vrbas

Najvise sam lovio na terenima vise mosta u Seheru pa do Karanovca .. znao sam u jednom danu da obidjem obe strane .. deo terena mozete vidjeti na slici

karanovackb7.jpg


Prije 9-10 godina rekao bi da su ti dijelovi prepuni ribe, ali sad poslije 3-4 izlaska prosle godine nemogu biti siguran, mada sam pogodio jedan extra dan .. na nekih 100 m terena lovilo je dvadesetak lipencica .. posto nisam mogao da dobacim gdje treba , Vrbas je tu sirok nekih 45-50 metara,a nisam imao ni pravu muhu, sjeo sam na obalu i uzivao .. ribar preko puta ja za nekih pola sata uhvatio 7-8 komadaa moj prijatelj 5 .. jbg oni su lovili na vaser kuglu pa ima daljina nije predstavljala problem

http://tinypic.com/player.php?v=oi928&s=3

ovaj je bas sitan  :)

Sto se tice terena za musicarenje su najatraktivniji u Rekavicama i Krupi na Vrbasu .. ribe ima ali i tu se treba pomuciti pogotovo pocetnik kao ja koji se preznoji dok ispuca strunu na 15 m ... Moja iskustva za ove terene su vezana vecinom za varalicarenje pa nemogu dati valjan savjet .. ali uvjerio sam se da ima krupne potocare pogotovo na dijelu gdje se ulijeva rijeka Krupa
Za one koji prolaze pored Banjaluke stvarno je steta da nestanu i bar da sjednu pola sata pored rijeke .. sigurno nece odoliti da zabace koji put.

Jedino sto moze pokvariti utisak su dvije stvari .. brana Bochcu nema nekih pravila po kojima bi bio siguran kad ce nadoci voda i sto ce te sigurno vidjeti 2-3 ribara koji love na tirolac  .. cuvara ima .. ali... neznam sta bi rekao .. ipak ih je malo na tolike terene

Sto se tice terena u i oko Banjaluke .. samo iz prica sam cuo da ima lipljena na terenima vise Zlenog mosta a na drugom forumu (varalicar.com) sam citao da nekih 4-5 km nize isto ima puno lipljena samo sto je sitan .. tu se uvijek nadje i po koja potocara

ubacicu jos koju sliku sto sam nasao na sajtu http://srdbl.com/
 
Vrh Dno