Buba PEDER (Paederus Littoralis)

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Hteo sam ovo da stavim u Dangerous Creatures - ali ipak sam se odlučio za novu temu, videćete zbog čega.
Negde u leto 2003 godine, sutradan posle jednog pecanja na Gradcu ja dobijem strašnu upalu kože na vratu - dermatitis. Prvo su doktori lutali sa dijagnozama, sumnjali na herpes,... dok nisam otišao u Bgd na studentsku polikliniku kod moje stare doktorke iz studentskih dana. Pogledala je moj vrat, nasmejala se i rekla "BUBA PEDER". Na moje tvrdnje da me nije ništa ujelo rekla je da ni ne mora, nego da ova mala i naizgled bezopasna bubica samo ispusti otrov iz stomaka, koji najčešće sam čovek rastrlja po sebi... Kao što se ni ja nisam sećao nikakvog uboda. Sve u svemu blejao sam po kući go do pojasa nekoliko dana, propustio vikend za pecanje i posle 2 nedelje ponovo na Gradac  :D
I obučem isti onaj prsluk koji nisam oprao i sve ispočetka :doh: Zajebana buba sa još zajebanijim otrovom u dupetu!!!Buba je inače česta u toplijim krajevima, a samo leti dolazi i do naših predela i trenutno moj najstariji sin Vlada ima njen pozdrav na desnoj podlaktici što me i podsetilo da sve ovo napišem.
Evo fotke bube sa wikipedije, a koga ne mrzi neka progugla malo fotke sa "paederus dermatitis" pa će shvatiti zašto ovoliko priče o toj bubici!!!
P.S. Nađoh i dobar link http://docfiles.blogspot.com/2007/06/paederousrove-beetle-dermatitis.html
 

Prilozi

  • 800px-Paederus_littoralis01.jpg
    800px-Paederus_littoralis01.jpg
    76,1 KB · Pregleda: 4.601

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf, zlo i naopako  (999) :'( Nadam se da tu bubu autan odbija, jer cesto kada idem na vodu gde treba da se provlacim po grmlju se prethodno naspricam autanom.
Kako se covek leci od toga?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
sebastian je napisao(la):
...Kako se covek leci od toga?
NIKAKO!!! Čekaš da prođe!!! Dade mi doktorka neku mažu da manje peče/svrbi/smeta tj. samo da ublaži posledice. Otrov rasturi tkivo kože!!!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
I posle kažu da treba dati prava pederima :D
Pa kad ove bube pederi prave takve probleme šta li rade tek oni pravi!

@Seb
Kakv je Autan u spreju, ja sam uvek koristio onaj u stiku dok nisam otkrio Citrogal (takodje u stiku) i rekao Autanu  :bye:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
He's back  :doh:
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pederus-napada-srbiju-cim-pokusate-da-ga-se-otarasite-baca-otrov-na-vas/fj8khgt
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Nebojsa.kg je napisao(la):
Hahaha, kad sam video naslov , pomislio sam da je Maric zapoceo temu  :D

:hammer: :hammer: :hammer: Vidis da se I Profa iskvario. To su te godine  :hammer: :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Profa bio 9god mladji kad je ovo okacio ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Pa da ali se vratio opet pre neki dan sa pederluk bubom ;)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jbg, a buba me prvi (i hvala bogu jedini) put roknula 2003-će  ??? Pre 14 godina  :doh:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
I ja sam imao gorko iskustvo prosle godine boraveci u ribareci u Plavu , ujelo me nesto na desnom obrazu i kao da se prosirilo na nekoliko santrimetra u vidu prosare , nije me nesto posebno svrbelo ali kako sam se obrijao ono se prosirilo i narednih par meseci sam mazao koje kakvim dematoloskim sredstvima i jedva sam se te bede kurtalisao; da li je bila ova buba ili sto drugo nezna ali sam bas bio poludeo.
 
Vrh Dno