Bucov 2015

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Prvi izlazak i prva riba ove sezone,strimer gurgler.
 

Prilozi

  • SAM_1679.JPG
    SAM_1679.JPG
    167,5 KB · Pregleda: 330

vasilij zajcev

Junior member
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
Ja juče prvi izlazak na bucova u opšte, jedan promasaj i jedan slučajni prolaznik bandar sve u svemu zanimljivo je bilo. Inače raubovao je ko lud na metar od obale
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene bez rauba za sada.Ovaj je glisirao pored trave,klasika za moje zatravljene terene.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Svugdje su različite situacija.Ja izlazio na moje tip pozicije ali ni kedera nije bilo.
Čudna godina totalno nepredvidiva.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Danas na mišiće prevarih jednog malog.Pri udarcu pomislih da je pravi ali sam se posle par sekundi razočarao.
I njega sam dobio uz mali preliv-brzak uz obalu i to kada sam izvodio taktičko povlačenje.

Aktivnost na mikro lokaciji do usijanja ali neće...

Interesatno je bilo sve gledati.Raubuju kao blesavi,moj stirmer samo "onjuše" i nastave dalje!

Prolaze ispod njega oko njega,stoje tik uz i sve tako frustrirajuće.Ja izmjenjao gomilu sve probao_Od otežanih do neotežanih.Male,velike,šarene...

Jok neće strimer i tačka!

A fine ribe po par kg  :'(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,uh,da mi je to videti,možda ne bih ni bacao,samo bih gledao koliko sam se uželeo bucovskih rauba.Čekaj sumrak na tom mestu možda,neki mali gurgler,tako nešto...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
To jedino nisam bacao jer mi je struna intermedijalna.Pa je potapala popere :(

Problem mi je slobodno vrijeme najradije bih ujutru išao jer tada su najbolji cugovi,ovako šta mi zapadne!

Iako nije bilo ulova sam događaj je bio spektakularan.Pošto sam bio na jednom zidu i sve posmatrao sa visine.
Mogao sam da vidim svaku ribu.Vodostaj ekstremno nizak,voda bistra i usled jake sunčeve svjetlosti sve se vidi,kao u akvarijumu!

Milina je bilo gledati kako se spremaju za napad,kako se parkiraju ispod kedera,okolo njih i onda iz matice kreću kao projektili!
Samo se čulo BUM...BUM....Haos!
Okolo razbacane mrene koje ne mogu da se pregrupišu i da napadaju kedere.Ovi su brži i nemilosrdniji.

Keder inače stoji uz taj zid i nema gdje kao na streljanju da su  :hammer:

 

Prilozi

  • DSCF2973.JPG
    DSCF2973.JPG
    65,2 KB · Pregleda: 304

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jedan sasvim dobar zapadno moravac ulovljen  na dvorucni pribor .

2ik3ak2.jpg


24evpj7.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
teren je klasican avgustovski . jaka i veoma brza voda , duboka oko metar

347h7ra.jpg


1zbxm47.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sasvim je solidan . to mi je prva ozbiljnija riba na dvorucni stap  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja danas dobio info na jednoj poziciji komadi 4-5 Kg ali je voda zajebana.Mirna jezerska.Valja probati pa da znam vrijedi li čemu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
u subotu sam izgubio dve dobre ribe . jedna sigurno preko 2kg mi se otkacila a mnogo veca mi je pokidala tipet . nikada nisam drzao tolikog beluna na stapu , garantovano je bio preko 5 kg. pokidao je 0.20 iako nisam upotrebljavao prekomernu silu . monofil sam kupio pre par meseci i ucinio mi se dobar ali posle gubitka kapitalne ribe zavrsio je u kanti i uzeo sam novi debljine 0.22.
danas sam imao popravni . upecao sam ovog jednog sa fotografije skromne velicine tezine odokativno nesto preko kilogram . a ulovio sam i jednog dobrog klena na strimer .

 
2uff5nt.jpg


2qn63cj.jpg
 
Vrh Dno