Bucov 2017

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Aj da otvorimo temu...
Ovih dana kod Biga u NSu na kanalu sitan bucov na suvu, i to uglavnom na Adamsa #18-20 i midževe #22. Juri musicu ko blesav, vri voda uveče oko pola 8. Do sad nisam vidjao takvu aktivnost za musicom, iskače iz vode ko pastrmka. Uverio sam se koliko ima dobar vid da mi je udario na musicu u letu (zabačaju). Overio sam Tempta dvojkicu sto sam pazario od Vrane, vrhunski uzitak.
 

Prilozi

  • vvv.jpg
    vvv.jpg
    119,2 KB · Pregleda: 263
  • vvvv.jpg
    vvvv.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 262

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ma znam ja da ih vraćaš, ali po meni je krajnje nekorektno ciljano loviti ribu koja je u lovostaju. A još gore objavljivati fotke...
Strpi se do 15. juna. Uostalom štuka je izašla iz lovostaja (i radi) kao i smuđ. Imaš u okolini NS i silne terene sa drugom ribom koja se lako da uloviti na mušicu (bandar, protfiš, crvenperka, sunčanica) a možeš probati i one malo komplikovanije kao što su bodorka, babuška...
Sve u svemu nije bucov jedini, mada je najverovatnije najatraktivniji.

Ono što su loše posledice ciljanog lova na ribu u lovostaju (i propagiranja istog objavljivanjem fotki) je to što onda i svi ostali krenu tako da razmišljaju i naravno da rade isto...
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Milanče je napisao(la):
Ma znam ja da ih vraćaš, ali po meni je krajnje nekorektno ciljano loviti ribu koja je u lovostaju. A još gore objavljivati fotke...
Strpi se do 15. juna. Uostalom štuka je izašla iz lovostaja (i radi) kao i smuđ. Imaš u okolini NS i silne terene sa drugom ribom koja se lako da uloviti na mušicu (bandar, protfiš, crvenperka, sunčanica) a možeš probati i one malo komplikovanije kao što su bodorka, babuška...
Sve u svemu nije bucov jedini, mada je najverovatnije najatraktivniji.

Ono što su loše posledice ciljanog lova na ribu u lovostaju (i propagiranja istog objavljivanjem fotki) je to što onda i svi ostali krenu tako da razmišljaju i naravno da rade isto...
Svakako si u pravu... problem je sto nista drugo vise u okolini NSa ne mozes upecati redovnim putem jer su razvalili mrezarosi, strujarosi i grabuljasi. U NSu nas ima 10-15 musičara (bar koje ja znam) tako da verujem da niko od njih nije neki kasapin da bi ovo iskoristio na pogrešan način, a i nositi kući bucovciće je van svake pameti. Srecom varalicu ni da pipne a varaličara koliko oćes. Štuka i smudj jako loše rade, bandara nisam upecao ne pamtim... svakako ukoliko treba nek moderator obrise ove postove.  :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ljudi,kakva je situacija na vodama na kojima mušičarite bucova,ima li ga?
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
U NSu na Dunavu jako slabo zadnjih dana, po neki raub. Na DTDu nisam dugo bio... generalno svi se zale.  :'(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja imam mikro lokaciju vri od njega.Uglavnom je prisutan sitan ali ima i jako krupnog.Prestao da ga mušičarim nije mi više zanimljiv za to.Neki dan mu bacao varalice ali ne hebe dva posto!Vjerovatno ima puno kedera?!?
 

gigino1

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2015.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bor
Ja sam takodje obisao par lokacija ali nista. Mnogo slabo ove godine....  ???
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo je valjda prva u poslednjih petnaestak godina da se nisam upisao pre lovostaja... A ne stižem ni da pokušam
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dakle,potpuno ista situacija vlada na većini voda.Ovde jako čudno deluje Dunav,mrtvo,čini mi se kao da bucov još boluje posle mresta,nema mi druge logike za ovo što se dešava.Posebno jer sitne bele ribe ima u nenormalnim količinama,a opet,voda je u top terminima potpuno lišena površinskih dešavanja.Čekamo!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Zadnjih par dana primetio sam akciju samo u brzaku . Sitnije ribe su u pitanju ali i one izbegavaju standardne strimere . navezao sam za probu ovakvu plivajucu varijantu ...

o9il5h.jpg


pokazao se vise nego dobro . prvo na par sitnijih primeraka , a onda je naleteo jedan sasvim dobar .

emy6f.jpg


ka0ap2.jpg


2rd88qe.jpg


pogledajte kakav strasan prizor za jadne male ribe ...

16ixqub.jpg


evo kako izgleda teren .

2re1mol.jpg
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bar se negde nešto dešava u vezi bucova.Izgleda da debelo kasni sezona za ovu ribu.Znači,površinac ;)
 
Vrh Dno