bukva

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
nije atraktivna kao ostale morske ribe, ali mi je pruzila lepe trenuntke pecanja na lignju i hleb, da li je neko lovio na suvu muvu, ne na strimera, i kakva su iskustva...
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
narocito nocu, kad hranu uzima na i ispod same povrsine vode...
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam ih isto pecao na hleba, ali sam primetio da su jata ipak malo dalje od obale. Zato i mislim da je lakse musicariti cipala nego bukvice jer je on blize obali, veci je i lakse se vidi.
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
nije ga problem dobiti i na blize, bacivsi koricu hleba, znaci opet pitanje na suvu musicu bukva a moze i cipal, da li si lovio, ne na strimera...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  mislio sam da je bukva drvo, ali.... :doh:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pa i klen je drvo pa si ga upecao :D valjda.............. :hammer:



Sto se tice bukve ja sam je hvatao nocu sa dokova. Izgleda ih je privlacilo svetlo. Kao mamac sam koristio kombinaciju testa i vate. Takav mamac je vrlo dugo bio na udici i pecao sam koristeci standardan sistem za plovak. Kasnije je ponestalo testa a samo vata im nije bila zanimljiva u stacionarnom polozaju. Zato sam vatu tako namotao da malo vise strci van udice i lagano ga povlacio. Vrlo agresivno su uzimale tog belog strimercica.
Nisam upecao tada ni jednu vecu od 200 grama.
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
nalovio sam dva metra bukvi, da li si lovio hrastovinu na mahac...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
shomi je napisao(la):
nalovio sam dva metra bukvi, da li si lovio hrastovinu na mahac...

  Hrastovinu na mahac? Nikako. Cuo sam da je hrastovina zabranjena da se lovi na vestacke mamce.  :whistle:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mislim da nije problem zakačiti hrast na mahač... Možda ga je teško izvući, ali zakačiti jok! Ja najčešće priđem do njega i prihvatim ga rukom. Miran je, retko kad se otima. Uvek primenjujem C&R, šta više nikada nisam poneo nijednog, a bilo je pravih trofeja!

Meni je mnogo neverovatnije što jedan prijatelj plovkaroš tvrdi da je uhvatio klena na trešnju!  :eek:  Ubeđivao sam ga da nema šanse da bi se klen popeo na trešnju, čak ni za vreme najjačih pljuskova, ali jok - kaže uvatio ga na trešnju. Razmotrili smo i mogućnost da je nedavno bila neka velika poplava, pa da se voda povukla, ali on tvrdi da je zemlja bila suva ko barut.

Što se bukve tiče, važi isto kao i za hrast. Prava lovina za početnike! Ja sam danima lovio bukve pre nego što sam izmušičario prvog klena.

Uzgred, ne znam da li vam je poznato, ali postoji i morska riba bukva! Simpatična mala ribica koja najčešće živi u srednjem sloju vode i hrani se svim i svačim. Po ponašanju i veličini neodoljivo asocira na našu bodorku! Verovatno se može mušičariti upotrebom manjih nimfi (cenim da bi poslužile one koje se koriste za bodorku ili lipljana) ili još bolje imitacijom nekih malih morskih račića ili crva.
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
znaci niko nije lovio bukvu, ili ti bukvice, na suvu muvu, ne na strimer   
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
da se ti slucajno ne grejes na hrastovinu...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Goci je napisao(la):
Mislim da nije problem zakačiti hrast na mahač... Možda ga je teško izvući, ali zakačiti jok! Ja najčešće priđem do njega i prihvatim ga rukom. Miran je, retko kad se otima. Uvek primenjujem C&R, šta više nikada nisam poneo nijednog, a bilo je pravih trofeja!

Meni je mnogo neverovatnije što jedan prijatelj plovkaroš tvrdi da je uhvatio klena na trešnju!  :eek:  Ubeđivao sam ga da nema šanse da bi se klen popeo na trešnju, čak ni za vreme najjačih pljuskova, ali jok - kaže uvatio ga na trešnju. Razmotrili smo i mogućnost da je nedavno bila neka velika poplava, pa da se voda povukla, ali on tvrdi da je zemlja bila suva ko barut.

Što se bukve tiče, važi isto kao i za hrast. Prava lovina za početnike! Ja sam danima lovio bukve pre nego što sam izmušičario prvog klena.

Uzgred, ne znam da li vam je poznato, ali postoji i morska riba bukva! Simpatična mala ribica koja najčešće živi u srednjem sloju vode i hrani se svim i svačim. Po ponašanju i veličini neodoljivo asocira na našu bodorku! Verovatno se može mušičariti upotrebom manjih nimfi (cenim da bi poslužile one koje se koriste za bodorku ili lipljana) ili još bolje imitacijom nekih malih morskih račića ili crva.



..... ovo za klenove  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

gjors

Junior member
Učlanjen(a)
16.11.2008.
Poruke
57
Broj reagovanja
0
Strimerima imitacijama nekih crva i račića,a strune intermediat ili sinking ,do ove godine bacao sam samo plutajuće  :doh: (što je manje više na moru  bilo samo gubljenje vremena) 
 
Vrh Dno