BWO Nimfa

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U pastrmskim i klenovskim rekama Balkana ima puno ovih larvi. To je čuvena Serratella ignita, blue winged olive. Pod kamenjem i u vodenom bilju skrivaju se zajedno sa gamarusima i larvama ostalih vodenih insekata. Čest je zalogaj pastrmki, lipljenova, klenova i ostalih riba, pa je veoma značajna za mušičare.
Evo slike koju smo napravili Mr. Zakula i ja. Ja ih lovim, on ih slika.
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lepo.

Buba izgleda poznato... znači treba računati i na njene imitacije.
Dakle, početničko pitanje - čime ih imitirati, u kom sloju provlačiti i kako vući?
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
648
Broj reagovanja
19
Vec vidjeno, uzivo.  ;)
Naravno uvek dobrodosla u arsenalu musica!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
BWO se tokom cele zime i ranog proleca mogu naci pored nasih reka, nekad i u velikom broju, npr. jednom davno u gornjem toku Resave iznad Lisine u novembru (uzimali smo uzorke) bilo ih je na hiljade, ili pocetkom januara pre (mislim) dve godine u donjem toku Gradca na otvaranju sezone (a svud okolo je napadao dobar sneg, nismo mogli otici putem u gornji tok!) oko podneva izletale su jedna po jedna, ali odmah jedna za drugom, kao po dogovoru i neumorno.
 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
U pastrmskim i klenovskim rekama Balkana ima puno ovih larvi. To je čuvena Serratella ignita, blue winged olive. Pod kamenjem i u vodenom bilju skrivaju se zajedno sa gamarusima i larvama ostalih vodenih insekata. Čest je zalogaj pastrmki, lipljenova, klenova i ostalih riba, pa je veoma značajna za mušičare.
Evo slike koju smo napravili Mr. Zakula i ja. Ja ih lovim, on ih slika.

Pod BWO ima vise tih "cuvenih" koliko ja znam ... Ne samo ta Sera... I sto je ona cuvena u odnosu na druge? Voleo bih da mi objasnis ...

Pozdrav,

Mihajlo.

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dragi predsedniče  :) (Tadic), BWO je čuvena muva jer je mušičari veoma često upotrebljavaju, a i veoma je česta na krečnjačkim i ostalim rekama Evrope.
 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Dragi predsedniče  :) (Tadic), BWO je čuvena muva jer je mušičari veoma često upotrebljavaju, a i veoma je česta na krečnjačkim i ostalim rekama Evrope.


Hvala! Da mi ufatis jednu, pa da je pripitomim  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tadic je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Dragi predsedniče  :) (Tadic), BWO je čuvena muva jer je mušičari veoma često upotrebljavaju, a i veoma je česta na krečnjačkim i ostalim rekama Evrope.


Hvala! Da mi ufatis jednu, pa da je pripitomim  ;)

Možda se zajebavaš, ali pošto si novi član (bar ti je ime novo), odgovoriću ti iskreno. Nimfu BWO zaista možeš "pripitomiti", to jest, gajiti u specijalno uređenom i pripremljenom akvarijumu i hraniti do odrastanja. Ako si iskusan akvarista, uspeh ti je skoro zagarantovan.
Ako si blizu, svrati i dobićeš ne jednu, nego desetak.
 
Vrh Dno