Čarobni alat

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Čarobna alatka :D ili Magic Tool - pogledajte LINK Izuzetna mala alatka koja vam može vrlo dobro služiti u vezanju raznoraznih mušica. Moguče je mešati različite boje pera, različita pera, dubbing ili sintetični materijal itd. Magičnim ga nazivaju jer pomoču toga doslovno radite trikove na različitim muvama. Moguče ga je kupiti i cena mu je oko 30€ (http://www.petitjean.ch/eng/home/default.asp).  Ako želite raditi sa time nije nužno i da ga kupite  :D (posebno ne da plačate carinu i poštarinu). Jednostavno dovoljno če biti da zavirite u svoj orman i potražite ofinger sa štipaljkama za hlače ili suknje...uglavnom nekako se ga dokopajte. Isto tako dobro če poslužiti i štipaljka za papir. Ako uzmete ofinger samo odsecite te štipaljke i to je to. Kada to odsečete vodite računa da između štipaljke ostane deo ofingera na kojem je i bila. Između štipaljki zalepite neku gumu ili tanki foam da bolje i pravilnije drži materijal kao što je npr. cdc (ako želite ili ako je potrebno).  Još jedan dodatak ovome je i tvrđii deblji foam/pena i komadič najlona. Foam zasecite skalperom max do 1cm dubljine po dužini/širini foama. Pomoču najlona utisnete npr. cdc u foam i onda nastavite posao sa štipaljkom. Ovo je za mnoge nas možda stara fora ali za neke može biti novost...ovde na jednom SLO ff sajtu imate i slikovno kako se to sve koristi pogledajte LINK.

Evo i mog "čarobnog alata"
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo sada sam prvi put probao mešati marabou (crna, žuta i crvena boja) pomoču ove alatke. Ovog belog ministrimerčića sam radio prošle godine istom tehnikom samo od drugog materijala kojega se posle izčešlja da se dobije takav oblik. Isto tako se mogu raditi i mnogo veči strimeri.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  Mislim sta reci, :respect1:..Sebo,svaka cast..odusevljavas iz dana u dan...BRAVO...


  Imao sam prilike da se sretnem sa magic tool-om  (u originalnoj verziji),ali ovo sto je Seba pokazao je zaista izuzetna zamena,jednog tools-a koji je za vecinu tyera u Srbiji nepristupacan..(cenovno),ali jako korisna stvar...

  Prvom prilikom cu probati i "zamenu"..pa cu da napisem koju rec i tome..


Bravo jos jednom..


        Pozdrav.

        Marko.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@masic, hvala za kompomente...usudim se reči da pokriva sve potrebe kao i original...kupovina originala bi bila smislena samo iz pukog zadovoljstva...

@100ka, thx...naravno samo govori/čitaj polako i sve češ/če te razumeti  ;) :-*

još jednom, bilo da radite suve muve sa cdc-om (nogice ili palmer pokrivanjem tela, šta god drugo...) ili od kakvog drugoga materijala, bilo strimere da radite šare po telu...bilo koje muve da radite ovo vam može vrlo dobro poslužiti ... ja sam prezadovoljan.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kolege, nema na čemu i drugi put...inače ovde gore su dva strimera urađena pomoću toga tzv. čarobnog alata iako sam ga uradio zbog nekih gamarusa kojima se nogice rade od fibri pera jarebice upredenih u dubb. omču. Isto tako i zbog nekih cdc muva. Alatka ko alatka, širooko je primenjiva.
Inače onaj beli mini strimer je ravnog ili pljosnatog stomaka i udica je po celom luku slobodna za ubadanje. Na slici izgleda drugačije zbog velikih i široko urađenih učiju koje sam samo pričvrstio epoxy lepkom...
 
Vrh Dno