*Cehotina*

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
666
Broj reagovanja
304
Lokacija
Banja Luka
Zdravo zivo!
Ako je iko od vas lovio na ovoj desnoj pritoci Drine, ili je nesto cuo ili citao o njoj, molim ga da napise par recenica (o toku, terenima, ribama).
Hvala...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imao sam prilike da se družim i razgovaram sa ribolovcima iz Pljevalja. Uvek smo se sretali na Tari i takmičenjima koja su organizovana na toj reci. Dobro pamtim njihove reči da na Taru dolaze samo iz zezanja i zbog njene lepote, a da, kada hoće ozbiljno da love ribu, posećuju Ćehotinu. Koliko ja znam, ta reka ima svoj gornji tok, iznad Pljevalja, gde je čista i bogata salmonidna reka. Uliva se u veliko jezero, u kome žive uglavnom ciprinidi. Ispod jezera bi trebalo da ima mladice i ciprinida. Nisam siguran da je i tu bogata pastrmkama i lipljenima, kao u gornjem toku.
Video sam njene slike i čini mi se da se bitno razlikuje od ostalih crnogorskih reka, jer nema onako kristalnu bistrinu i ogoljeno dno. Verujem da je zbog toga bogatija i insektima i ribama.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
666
Broj reagovanja
304
Lokacija
Banja Luka
Hvala Mix...
Mene vise interesuje ovaj donji (bosanski) oko usca u Drinu... Po tvojim rijecima tu bi se mogao "samo" klen ganjati, mada cini mi se, ono par puta sto sam je vidio(u Foci) da je i u tom dijelu jako bistra...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
636
Broj reagovanja
18
Bio sam jednom Foci, i bas na tom uscu pitao neke plovkarose kakvo je stanje sa ribom itd. . Oni pecaju na Cehotini pretezno i lovi se kao po njihovom zapazanju vise nego u Drini. Inace Cehotina je bogata lipljenom to sigurno znam, a jezero koje gradi je puno jezerske pastrmke. Bas sam gledao jedan clanak u Zov-u i video jednog starijeg varalicarca koji je ulovio jednu kapitalnu j.pastrmku.

Lepa je to reka! ;)
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Dajte malo svezih informacija sa ovog revira, po slikama nekih kolega reklo bi se fina voda i ozbiljan revir...
 
Vrh Dno