Chek Out My New Hot Fly For Trophy Nishava Trout!!!

Z

Zakula

Guest
                                                                Zakula's Bloody Mary Leech

"Mary" je jedna relativno prosta imitacija pijavice,napravljena od transparentnih perlica i dubbinga,bez otezanja - namenjena lovu krupnih nishavskih pastrmki...Znachi,od materijala vam je potrebno nekoliko transparentnih crvenih perlica,"krvavi" antron dubbing,nekoliko niti crvenog i accent flash-a ,crni osnovni konac i duuugachka udica (idealna je Gamakatsu F11 - #10 ili #12).Ako vam nije jasno zashto koristim crni osnovni konac,znajte da sam hteo da docharam tamniju utrobu pijavice,od perifernih delova tela iste....Nisam je otezavao,jer kada pecam na Nishavi pastrmku,koristim sistem sa dve tonuce/mokre muve,gde je droper neka teshka nimfetina,a samim tim,i ceo sistem,koji ide do samog dna....Ako vam se gadi "nesportski" i "mesarski" pristup mushicharenja sa dve nimfe,a zelite da koristite ovu imitaciju,preporuchujem da na "Mary" u toku izrade ubacite jednu teshku,zlatnu thungsten glavu i time je otezate i vodite po samom dnu reke,gde je i prirodno stanishte pravih pijavica...Mada,kada bolje razmislim,ova Bead Head verzija mozda moze josh bolje rezultate da da,u blago zamucenoj vodi od originalne.Kako bilo,probajte obe,toplo ih preporuchujem,iako nisam josh pecao na njih!!!! :D :hammer:
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Odlicna potezanka, ali preko bare bi te lincovali na pominjanje bilo kakvih "sistema" . Da ne zaboravim na ovom forumu da pohvalim i zakulu samo da je malo aktivniji i da ovde na forum stavlja vise step by step muva.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
žak  :tbumb: vrlo zanimljiva kreacija...potseča me na strimere koji se koriste za lososa, steelheada itd. Odlicno!

inace sto se tice dve muve...pa sto da ne, ako te to veseli. Ja koristim jednu ali to nije razlog da bi mrzeo kolegu koji mušičari sa dve ili tri muve...tako jednoumlje ne vodi k ničem pametnom. To proizvodi samo netrpeljivost od koje nema nikakve vajde. Žakula ajde brzo na vodu i javi rezultate  ;)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Evo kako je neki drugi imitiraju.
jm-bloodymary.jpg

Iskreno mnogo mi se vise svidja Zakulina kreacija. Bez ikakvih sistema naravno. Bravo bata Zakula!
 
Z

Zakula

Guest
Ma nema nikakvih sistema itd... :doh: :doh:Samo predvez sa dve muve!! :tbumb: :tbumb:Kad' ziva legenda,tj. chika Oliver Edwards,moze da koristi tri nimfe - larve,mogu i ja dve!!Ne vidim tu nishta loshe.Kaz' te mi,da li je lovac koji koristi pushku dvocevku (hamerlez ili bokericu) manji sportista,od onog shto koristi pushku - jednocevku??No,predlazem vam da na ovu muvu ne gledate samo kao na streamera.Probajte  dead drift voznju i druge nimfaroshke tehnike...Daje rezultate ::)!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Muva je totalno WICKED.
Samo aj ako moze neko malo bolje objasnjenje o postupku vezivanja ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Istrebićeš pastrmke! :hammer: Jadnice  :( , kad bi znale da im je ovo poslednji sex (mrest)? Žakula, ovi tvoji strimeri nisu sportski, razbićeš pastrmke. Ostavi nešto, molimo te  :respect: Imaj milosti.  :doh:

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja ću nišavske i jadranske, a ti makedonske i crnomorske. Da li se slažeš?
Nego, otkrij nam tajnu ovog lepog strimera. Da li su ovo staklene ili plastične kuglice? Koju udicu preporučuješ? Može li da se lovi neka druga vrsta osim pastrmke?  ???
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Lepo-lepo, svidja mi se kreacija. Sa malo materijala napravio si lepu i mislim muvu koja vata.
Gledam je i padaju mi neke ideje na pamet :whistle:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pink boja,meni deluje jako ROMANTICNO,padaju garant PASTRVE NA TU FORU
 
Vrh Dno