Cicada

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nisam baš siguran koliko je nama važan ovaj insekt, ali sam siguran da će ako se nastavi ovo globalno zagrevanje i nezgodne vrućine, svakako da dobije na značaju.

Evo jedne sličice ovog insekta, danas ulovljenog u mom dvorištu, dok je pokušavao da nahvata sunce.

cicada-serbica.jpg


p.s. ovo što je buba malo znojava je posledica kondenzacije, hladno-toplo  :doh:
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
http://www.spinandfly.net/images/e-magazine/014.swf

Moze da se procita po nesto o njima u navedenom broju S/F.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
E svašta!I kod mene u Kladovu ovog leta lete neki ludački insekti.Na šljivi sam pre par dana video skakavca koji je original stršljen sa dodatkom velikih nogu.O najezdi gubara koji su poharali negotinsku krajinu,neću ni da pričam.Pre par dana su se iz okolnih šuma spustili leptiri ove štetočine.Sedim u dvorištu i ne mogu da verujem kakva pošast,samo nos što mi ne odgrizu.
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Kao i u temi o tvrdokrilcima, svako se brani kako ume a pojedini insekti navlacenjem kostima mnogo opasnijih insekata, ima toga i medju biljkama, gmizavcima .... Sto se gubara tice, pricao nam je jednom prilikom na Visocici vrlo star ribolovac da je doziveo da cerove i gabar uz reku neke davne godine napadne gubar, klenovi i pastrmke na tom mestu i nizvodno nisu hteli nista od mamaca a ispod grana nad vodom je buckalo kao kad u kaci vri komina. Naravno, brzo su se dosetili da nakupe gadnih gmazova gusenickih i teraj.
 
Vrh Dno