Ciljano

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Koliko puta vam se desilo da ste ciljano išli loviti neku ribu i onda dođete do vode a ono ribe ni na vidiku? Dođete na vodu bez štapa a one se sve razmilile po vodi :D i izazivaju. Evo tako beše meni jučer. Ciljano odlučih na šarana. Danima sam ga pratio ali vreme nam je bilo nikakvo a ja nisam bi baš sa lovom za dozvolu. Konačno se dokopah neke love za dozvolui uhvatih jedan lep dan jer evo opet nam dolase ružni dani (prema prognozi). Ceo dan od svih tih šarana nisam vide ni š od šarana. A spremio sam se, naoružao do zba, čak sam poneo i jedan jači mahač. Taj mi je samo smetao. Nakon par sati sam se vratio kuči da ga ostavim. Mislio sam e baš sada kada imam ovaj fini štapič ima da naletim na sva ona jata, kada opet ništa.  :-\ ??? Tek negde pred kraj dana pronđoh jedno jato ogromnih šarana i to pod krošnjama i među lokvanjima. Tu sam se vrtio ko mačak oko vruče kaše. Ne možeš zabaciti i da hočeš a i da se može izvuči takve ribe na takvom mestu možda samo sa nekim extra jakim mahačima. Morao sam prihvatiti bolnu istinu  :D ;) i kaniti se čorava posla... Zato sam se posvetio svim ostalim ribama kojke sam video i koje su bile na dohvat moje muve  :) Iako sam u tom jednom danu nalovio velik broj različitih riba lepih dimenzija pa na kraju i jednog lepog smuđa, iako nisam na kraju bio ni malo razočaran danom, ne ide mi u glavu - kako to kada ciljano idem na neku ribu ta se baš sakrije ??? ? Ponekada mi se to desi, ciljano krenem na neku ribu i naoružam se do zuba i onda kada dođem do vode ... frustracija....baš te ribe "nema" :mad:
Dešava li se to samo meni ili ima toga i kod vas?  :)
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa kako da te ne provale da se spremas na njih ako ih danima pratis? I ja bih na njihovom mestu pobegao! :D
Uistinu mi je zao sto si propustio da ostvaris zelju i zakacis nekog sarana, ali poentu tvoje price vidim u tome sto si danima cekao dok ne sakupis novac za dozvolu da bi je uzeo i sa stapom izasao na vodu. I od nje sam se najezio.
Nadam se da ce ljudi koji ovo procitaju umeti da cene svoju ribolovacku slobodu i da ce uticati u svojim sredinama na druge ribolovce da do takvog rezima i disciplinovanja na vodi nikakd ne dodje u Srbiji.
U suprotnom, druge nema. :bye:
 
Vrh Dno