Clouser Minnow- step by step video

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo video kako se veže jedan od najuniverzalnijih najjednostavnijih strimera. Prvotno korišten u slanim vodama ali svoju univerzalnost je pokazao izuzetnom lovnošću širom sveta na vrlo različitim tipovima voda.

Clouser Minnow

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/9CnBgL0sAMk[/flash]

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/5kKoFLSnFd4[/flash]
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Stvarno deluje jednostavno. Nikad se nisam usudio da vezujem strimere ali ovaj, uz odgovaeajuce materijale, nije problem da se veze.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zanimljivo, meni su strimeri od uvek bili najlakši za vezivanje. Pre dok nisam imao stegu sve sam ih vezao iz ruke.
Evo ovde možete pogledati ostale Clouserove kreacije http://www.clouserflyfishing.com/
Pored Clouser Minnowa vrlo zanimljivo mi deluju još i:
Clouser Half and Half
clouserflyfishing_1957_1043313

http://www.clouserflyfishing.com/cloushalandh.html

Bendback Clouser
clouserflyfishing_1957_282577

http://www.clouserflyfishing.com/benclous.html

pa verzija za Bonefishe
clouserflyfishing_1957_1058794

http://www.clouserflyfishing.com/clousminforb.html

Zanimljive su i ostale verzije, kako saltwater tako i freshwater.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovoj slicici je mesto pod ovom temom...pa eto iz "danas sam vezivao" stavljam ju ovde.
index.php


Ovi gore su neka kombinacija između strimera "The Prince of Tides" i Clouserovog Bendback-a od polarne lisice a tri donja su orginalni clouseri od bucktaila i kristal fleša
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ajoooooooooooj,pa ovi su kod mene za more o ovakvim sanjam.......sve lepsi od lepseg....svaka cast seb
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Gegula, Hvala ... to su vrlo jednostavne imitacije za vezanje...potrebno ti je samo bucktaila ili polarne lije za menje imitacije, udice za more kraćeg vrata kao na videu gore i oči ili kupiš one teže ili staviš lančić od sodopera  :) za lakše ... jednostavni da ih se da i iz ruke vezati za silu. Probaj, ništa te ne košta...ako nemaš bucktail pokoristi šta imaš, stvarno je jednostavan.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb zašto ti ovaj u sredini nema ledja ? Kako se pokazao ,da li je lovan ko i ovi ostali kako bih rekao normalni clouseri ?
Dao si mi dobru ideju sa tim plavo-crnim  :tbumb:

p.s evo sad vidim da i neki drugi nemaju ledja ..
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Šone,kad otežavajuće oči okrenu strimer u vodi to će biti stomak,a dobri su i takvi clouseri kao što je Seb smotao,sa malo srebrne lametice ili nekog drugog reflektujućeg materijala!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ma znam da se okreće kako bih rekli naopačke ali ono kad mi je na stegi uvek ga gledam kao da su mu to ledja  :doh: ,jbga ajde probaću baš ovakvu varijantu da isprobam ,ja ih pravim ovako i stvarno su lovni ,naročito  za bandara i bucova ali treba i malo ekperimentisati ..

 

Prilozi

  • clouser minnows.jpg
    clouser minnows.jpg
    84,3 KB · Pregleda: 334

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Da,pored boje, kod ovakvih bucovskih clouser-a kao što su tvoji, najjači utisak je siluetica,tanka,oštra,prava bucovska!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) ako radiš clousera "bez leđa"  :D onda i ako koristiš ovakve udice kao što su moje i lake oči od sudoper lančića materijal tako vezan odradi i ulogu balansa i tako oči još pripomognu. Udica se u vodi okrene "naopačke" tj. kako i želimo i to je to.

Lovni su svi. Ove sam vezao za veće smuđeve i bandare u mom jezeru. Ove sezone moram loviti iz čamca. Ja sam pre dve sezone kupio čamac i samo se vozikam a kada dođe vreme pecanju meni mrsko vući čamac, pumpati ga...nego samo se zaletim na vodu, nemam tada vremena za ništa drugo osim za ribolov  :doh: pa tako u sred ribolova premišljam, otići ili ne otići (po čamac)  :doh: Istina da bi morao još elektro motor da ugradim jer veslanje i mahanje mi nije baš najmilija kombinacija  :lol: Velika voda pa je peške radije obiđem. A znam šta kriju dubine pa me onda muka strefi...ove godine želim bocnti barem jednu štuju preko metar, barem jednog smuđa preko 70cm sa ovim clouserima (svi su tu oko 9cm osim ovoga u sredini), barem jednog grgeča od 40cm i barem jednog soma pa bilo kakav da je  (ok, ne mora da je preko 20kg  :D nisam psihički spreman  ;) ), i barem jednog linjaka bilo kolikog. To je što se tiče "mog" jezera.
A ponekada se desi da naletim tako čamcem i na kakvog ogromnog amura koji su retki tako da...može biti svega a može da se desi da izaberem neki šugav dan pa nema skoro ničeg.
No, Clouseri kakve sam gore vezao su u stvari neka kombinacija bend backa i prince of tides. Ako koristiš udice dužeg vrata ka ja i ovako vežeš obavezno malo namotaj neko minimalno otežanje do pola vrata udice od okca, to presvuci nekim flash materijalom i preko oke. Materijal gore. I to su dobri, lovni clouseri kao i svi clouseri ;). Ja ih baš volim.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako vam nije nešto mnogo do estetike, želite strimer brzo navezati a da je atraktivan i mama štujama onda je to univerzalni "Clouser Minnow  -  Half & Half". Kombinacija dva svetska, univerzalna, super lovna strimera Clouser Minnowa i Lefty's Deceivera.

Petlovo pero, kristal fleš i bucktail pa ove tipične oči koje su i otežanje strimera. Udica je TMC 8089 #2

Svi su tu oko 15cm (1mm - +)

Neki su več lovili a ovaj roza usredini je zadnju put dobio i borbene trofeje (ožiljke) i ostao bez jednog perca pa sam ga popravio. Štuja od 70cm ga je vrlo agresivno izgrizla prilikom ljute borbe i njenog sprintanja po površini vode.
Evo siromaškove slike nakon borbe ali sada je lepši.
index.php


 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Odlicni strimeri Seb. Svi pajkerski.
Ovaj strimer mi se narocito svidja zbog svog izvrnutog kretanja  ??? , mislim na udicu okrenutu na gore, sto umnogome smanjuje procenat kacenja za vodeno rastinje i druge prepreke.
u prednosti  u odnosu na druge nezasticene udice je , a i moguce ga je pustati do dna i dzigovati njime sa malim sansama za nezeljena kacenja prepreka
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tačno je sve što navodiš i još nešto bih dodao kao super predost a to je: ovakav POLA I POLA Clouser sa repom od perija u svim slučajevima barem kod mene i kada potone na samo dnojoš uvek ne legne ceo na dno nego prvo vrhom glave dotakne dno a zatim telo od perja nekih 90° je od dna i vrlo polako se spušta prema dnu, skoro neznatno. To stvara savršenu JIG akciju gde je udica uvek odvojena od dna. Ovu štuju sa slike sam dobio na dnu Jigovanjem...par puta puvučem strimer pa pusim da potone i tako stalno sa menjanjem ritma povlačenja.
 
Vrh Dno