CLOUSER-PRASKO

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam morao da vezem strimera za bucova na udici za stuku.Dunav je strahovito veliki,bistar,ali je bucov na vise od 1.5 metra dubine,pa sam morao da motam ovako nesto sto ima i tezinu i vidljivost,a vala i velicinu.Malo praska,flasabua,kristal flesa i marabua.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepo strimerce jako mi se dopada,a nema sumnje i da ce itekako biti zanimljiv ribama kojima si ga namenio,a nadam se da se neces naljutiti ako naleti neocekivano druga grabljivica i pokupi ga na tvoje iznenadjenje.. :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dodjem danas na vodu i vidim nenormalno veliki vodostaj ali prilicno bistar Dunav,medjutim bucov skoro na dnu,a na mestu gde pecam moj stari rival-varalicar.Nije covek imao oci da me vidi do pre dve godine,kad sam ispred njegovih nogu maznuo bucka kog je on ganjao dva-tri dana  covek se preokrenuo.Elem,on dve ribe iz pet zabacaja,komadi do kilo,peca na kasiku sa tri muve od "komendije",ja pizdim jer ne mogu da spustim strimera ni pola metra koliko je jaka voda.Pozdravismo se,hodajuci kuci smisljao sam sta da napravim za ovakvu vodu.Strimer je tezak kao kakav tvister sa dzig glavom,tako da je taktika za sutra dzig-musicarenje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
clouser prasko ti je odlican  :tbumb: :yeswink: a sto se tice potapanja strimera (mozda bi bolje bilo ako nisi vec probao) probaj ako mozes/imas sa brzotonucom spagom. Ako dunav na tom delu ne nosi extra brzo trebalo bi nekako da sa takvom strunom potopis strimera naravno koristeci i tok reke i njene podvodne struje i tako bucku naneses strimera na vrucu tocku...mozda :blush: :-\ Slicno je i kod musicarenja mladice na brzim planinskim rekama, uglavnom brzotonuci kanap i ne preterano tezak strimer, brzotonuci kanap i struja i iskusna vesta ruka nnosi strimera na rub vira ili mešanje jakog i sporog toka iz kojeg neman vreba, slicno moze biti i ovde na dunavu. Brzotonuci kanap i pravilna prezentacija gde ce struja naneti prirodnom podvodnom putanjom strimer grabljivici pod nos. Mozda gresim ali mi to zvuci logicno. Strimer jigovi mogu biti isto ok ali meni se cine nezgrapni i ne rado ih koristim, skoro nikako. Nisam ni tako vest bacac sa njima i ne bih da slučajno pogodim svog greysa sa olovom  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Seb,pecam sa plivajucim strunama celog zivota upravo zbog cinjenice da mi za bucka nikad nije trebalo dostizanje nekih ekstremnih dubina,ali evo nuzda zakon menja.Ovaj bucov je na 3 metra od obale tako da mi ne treba daleki zabacaj,vec brzo tonjenje,da mu spustim brzo do dna a posle ko zna,ja ne volim te nevidljive akcije,vise sam za povrsinsko cimanje sa ribama(za to moram da sacekam jos neko vreme). :(
  A ovo sto kazes za zabacivanje teskih strimera,uf,prosle godine sam bacao, opet prilikom velikih voda,nesto slicno ovom, bolje reci deeper-prasku,u jednom trenutku vidim nemam kontrolu potpuno nad njim i onda PAAAAA...Lupio je o stap kao lud,srecom imam neku motku od Ron Thompson-a 6\7 koja je neosetljiva cak i na takve udarce,sta sam sve cimao i lupao sa tim stapom...

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kad zabacuješ teške strimere nemoj da ideš klasično napred nazad vrhom štapa već pravi izduženuuuuuuuu elipsu. Ne znam da li me razumeš ali to se da videti na disku Olivera Edvardsa "Streamer Fly Fishing" (ili nešto tome slično se zove). Znači kada ideš u zadnji zabac lepo ideš malo više desno (ako bacaš desnom rukom), a uprednjem zabačaju ideš više ka sebi).
Ako nemaš taj disk pošalji mi na PM ili mejl adresu poslać ti ga.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
100ka je napisao(la):
Kad zabacuješ teške strimere nemoj da ideš klasično napred nazad vrhom štapa već pravi izduženuuuuuuuu elipsu. Ne znam da li me razumeš ali to se da videti na disku Olivera Edvardsa "Streamer Fly Fishing" (ili nešto tome slično se zove). Znači kada ideš u zadnji zabac lepo ideš malo više desno (ako bacaš desnom rukom), a uprednjem zabačaju ideš više ka sebi).
Ako nemaš taj disk pošalji mi na PM ili mejl adresu poslać ti ga.
      100ko hvala na savetu,ali mojom greskom dosli smo u zabunu,zaboravio sam da napisem da je duvao vetar,glavni krivac za vecinu neuspesnih zabacaja,inace ja vecinu svojih zabacaja sa velikim strimerima izvodim iz jednog,eventualno dva zabaca unazad a onda inteziviram taj prednji i strimer sam vuce svojom tezinom svu izvucenu strunu,nema mnogo mahanja,u svakom slucaju hvala na savetu i salji mi to da vidim.
 
Vrh Dno