Coq de Leon

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Prilicno sam se razocarao perjem prevaranta Petitjean-a koji po otrovnoj ceni valja tesko njesra. Ostala su mi jos samo dva pera od pakovanja koje sam platio 8.- Evra na nekom snizenju. Pomislih: mnogo je bre! ali kad sam posle video da mu je originalna cena knap 16.- spucao sam se gadno. Arogantni tip umislio da je mega zvezda i lupa cene bez ikakvog jasno vidljivog, logicnog i zdravim argumentima opravdanog razloga. Za 16.- evra mogu da kupim celog petla! Pozalih se u razgovoru kolegi a on mi pokloni 15 pera Whiting Coq de Leon.

Whiting: pera ca. 15 cm. duzine, isperci dugacki, jaki, kvalitetni i nigde iskrzanih ili kracih isperaka. Sasvim se isplati da dva ili tri neprofesionalna vezaca podele pakovanje od 30.- Evra koje ima ca. 25-30 pera i mirni su duze vreme.

Marc Petitjean: duplo kraci, vise od pola (donji deo) potpuno neupotrebljiv (za repove), ostalo su vecinom iskrzani ili znatno kraci isperci u nizu koji se na svakom drugom peru javljaju svakih pola santimetra. Isperci su generalno kratki i njima se tesko rukuje. Od jednog celog pera na kraju upotrebljiva 1/4. Cena od skoro 16.- Evra za 12 pera koja u stvari imaju manje korisnog materijala od 3 Whiting pera je jednostavno eksorbitantna i bezobrazna.


 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Coq de leon se nabavlja od spanaca.... I jeftinije je od MPetitjean popusta

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Neo i ja sam koristio te od tog Marc Petitjean. Isto tako samo 30% tog malog pera možeš iskoristiti a ostalo "prc Milojka".
Sve navikane marke i nerealno nabijene cijene... Ali dok je ovaca treba ih i šišati....
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Bio sam prinudjen da kupim jer mi je hitno trebalo a samo su to jedno jedino pakovanje imali u radnji, za 16.- Evra ga sigurno ne bih uzeo. Dok ne otvoris ne znas sta te ceka. Nikad vise!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Bar Cock de Leona mozes da nadjes gde hoces
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Ma da, ima ga u svakoj avliji.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Skoro svakoj. Inace je pre par godina bio blago kod nasih vezaca. Kao i vecina stvari jbg pa se sekli će ići, jambolije, kaputi, gulile kokoske itd
 
Vrh Dno