Cortland 444 sl ili 444 laser line..

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Interesuje me da li je neko od Vas,koristio ove dve strune..kakva iskustva imate s'njima..(da li imaju memoriju ,koliko su izdrzljive na habanje....)..Ko je obe koristio slobodno neka uradi uporedni test...

Konac je namenjen stapu Sage Lunch 586..tako da ako je neko imao sjajnu kombinaciju stap(SageLunch 586)/konac....neka slobodno i to napise nevezano za ove dve strune...i sve o njemu..

Ja imam Climax-ovu,strunu koja uopste ne odgovara ovom stapu,ona je 5-ica (bar mi je prodavac tako rekao). .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja imam 444 lazer line wf. ukratko rečeno fenomenalna struna. Koliko znam to je izboljšana obična 444 serija.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
444 lazer line sam imao prosle godine i mogu da kazem da sam se namucio sa tim koncem-nevidjeno.To koci kroz sprovodnike uzasno pokusavao sam i sa pranjem i sa ciscenjem i sa podmazivanjem cak sam ga provlacio kroz druge stapove!? jednostavno ne vredi .A sa druge strane kad ga pogledas imas utisak da ce da traje bar 3 sezone , moj ti je savet - njega ne nikako a 444sl mislim da je malo bolji ali pitaj peppu mislim da je on imao taj konac.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam probao sve Cortland modele osim najjeftinijeg Fairplay-a. Lazer Line i 555 sam nabaviljao iste godine kad bi se i pojavili na trzistu. Nisam odusevljen. U stvari, nikome ne preporucujem konce firme Cortland. Narocito je los 555.
Ako neko bas toliko zeli da ih ima, evo par iskustava. 444 SL je mozda najbolji model Cortlanda, koji ce pokazati vrhunske karakteristike dok je nov. Nazalost, trajnost mu je, kao i Lazeru, kratka. Posle nekoliko nedelja kooriscenja pocinje da puca i nestaju sve njegove dobre osobine. Lazer je, dok je nov, meksi i bolje pliva, lako se zabacuje i odlepljuje sa vode. Samo, on jos krace traje.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo i moje misljenje o CORTLAND-U.
Krenucu od pocetka.
Cortland je jedan od najboljih proizvodjaca musicarskih konaca iz jednog prostog razloga,jer kvalitet i bacacke sposobnosti svih cortladovih konaca su po meni sasvim solidne pa mogu se usuditi i raci VRHUNSKE.
Sto se tice kortlandovih konaca za finu prezentaciju po meni se ovde necu sloziti sa MIXOM  ili je naleteo na nesto sto nije bilo ok,mada sumnjam ili se covek nije snasao sa njim bez obzira na godine iskustva..
Dakle za finu prezentaciju model konca 333ht i 444 koji se idealno pokazao u mojim rukamA..
Sto se tice nesto daljih izbacivanja tu je model 444sl definitivno neprikosnoven i LAZER LINE.
Sto se tice konca koji vas sigurno nece iznenaditi jeste konac sa kim je MIX imao problema jeste model 555, koji po meni ne zahteva nikakvo odrzvanje sta vise veoma je otporan  ama bas na sve,Po meni ima perfektne bacacke osobinei moze da vam potraje i nekoliko sezona..
PONAVLJAM OVO JE MOJE MISLJENJE I ONO U STA SAM IMAO PRILIKE DA SE UVERIM...
--POZDRAV--
 
Vrh Dno