CRKVENI RIT

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Crkveni rit je akumulacija u blizini Kladova koja je spojena sa Dunavom kanalom dugackim nekih 10-ak km.Jezero je bogato ribom,dugo je bilo zabranjeno za ribolov,pa se u njemu mogu videti kapitalni primerci riba.Naravno ni ovo prirodno bogatstvo nije ostalo imuno na virus ribokradje(u ponedeljak sam bio na ovim mestima i nisam mogao da se nagledam jata babuski,sarana,amura,a juce ribi ni traga),ali sam sa prijateljem prisustvovao ociglednom napadu velike stuke.Naime,posmatrajuci vodu moj dobar prijatelj Gonza(nadam se buduci musicar)primetio je par bizamskih pacova kako preplivava jezero.Stigavsi do suprotne obale par se najedanput okrenuo i poceo haoticno da pljuska po povrsini.Dok smo mi trcali ka jednom izglednijem mestu za posmatranje,primetili smo da se ispod jednog od njih stvaraju strahoviti klobuci.Zauzevsi dobru poziciju za posmatranje ugledasmo samo jedno stvorenje kako glavom bez obzira ulece u trsku na nasoj strani obale.Od drugog pacova ni traga ni glasa.Kako su bizamski pacovi ipak krupniji glodari,padosmo u dilemu kolika je to stuka bila.Dogovor je pao,ove godine ozbiljno racunamo na Crkveni rit.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zvezdane hvala ti sto nam predstavljas mesta blizu tebe, pogotovu ako izgledaju dobra kao ovo :tbumb:.
Mene zanima dal' je dozvoljeno pecati iz nekog plovila (camca, dubka)?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bistra je voda,dubina varira,cini mi se da je na sredini cak veoma plitko,camac je dozvoljen,ali me brine sto je ovo mesto potencijalni plen jednog opasnog krivolovca.Cuo sam da je proteklih dana, videvsi da je babuska usla u obalu,radio sa strujom,a onda ne strada samo babuska nego sve u okolini.Zato se i plasim,jer sam pre nedelju(tacnije u ponedeljak)ovde prisustvovao pocetku mresta babuske,a u plicak su dolazile i ostale ribe,ali evo juce ni ribce na videsmo.Nadam se ipak da je riba negde na sredini,jer je ovo veliko podrucje,a idealno bi bilo musicariti iz camca.Obilazicu ovo mesto,nije daleko od grada,valjda ce biti povoljnijih vesti.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da se nadovezem sa onim sto mene zanima a mozda jos nekog. Dubina, vodena vegetacija (priobalna i vodena) , kakvo je dno (mulj (dubina), sljunak, i sl). Koliko je to mesto od Kovina. Ukratko ono sto zanima jednog prosecnog stukarosa. Unapred hvala.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Dubina varira,dno je muljevito,voda je bistra,vegetacija je kao iz nekog stukaroskog raja,postoji mesto na sredini jezera koje je pretpostavljam plitko jer viri pojas trske u precniku nekih 50metara,camac i pretrazivanje vode nema druge.Od Kladova je udaljeno 5km.,a od Kovina ne bih znao.Evo jos jedne slike gde se vidi suprotna obala i veliki pojas priobalne trske.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Na Kladovo sam mislio i pogresno napisao. Thanks  :whistle: Znaci voda jos da padne pa se vidimo.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Djole vidim ja da ćemo da "zvanični otvor sezone na zubatu" da izmestimo malo južnije ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Svakako,a nekih 10km.odatle,postoji  jedno jos bogatije jezero,takodje deo ovog sistema akumulacija,na kome je gazdovalo "Rbolovno Gazdinstvo Djerdap",a koje je prepusteno nebrizi,tamo kazu ima stuka preko 10kg.Ali to je druga prica.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
zvezdan je napisao(la):
Svakako,a nekih 10km.odatle,postoji  jedno jos bogatije jezero,takodje deo ovog sistema akumulacija,na kome je gazdovalo "Rbolovno Gazdinstvo Djerdap",a koje je prepusteno nebrizi,tamo kazu ima stuka preko 10kg.Ali to je druga prica.
Tell me more  :drool:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Posto sam juce otisao na posao,nisam mogao da ti napisem 100ko vise o tom drugom jezeru.To je u stvari nekad bio ribnjak,kojim je gazdovalo vec pomenuto preduzece.Secam se da smo kao deca prolazeci na biciklama pored jezera gledali mrest sarana-grdosija.Preduzece je imalo svoju ribarnicu na lokalnoj pijaci,tada smo subotom izlazili pre pecanja i gledali velike stuke,tolstolobike,sarane,u kamionu kojim su dovozili ribu.
          Godinama je jezero bilo profesionalno cuvano,nikad ribolovac nije mogao da pridje ni metar njegovim obalama a da ne bude primecen.E, a onda su dosle necuvene devedesete,alavi direktori,alavi cuvari,i ostala beskrupulozna sluzba koja je opsluzivala jezero.To sta se radilo tamo retko ko zna,ali eto firma je propala,privatizovana sa velikim ambicijama,pa opet propala,i konacno je dosla u ruke ribolovcima svih profila.Proslog novembra su razvaljivali stuku,dzakovima su je odnosili,sto na varalicu,sto na druge nacine(mastovitije),ali ribe tamo ima i dalje u velikom broju.Nisam bio tamo odavno,ali cim iskrsne prilika,eto me da vidim o cemu se radi.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jučerašnji hladan i oblačan dan iskoristio sam da posetim jedno jezero i kanal koji čine sistem akumulacija u blizini Kladova, a koji su nekada bili u vlasništvu ribarskog gazdinstva.Izgleda da je prošlogodišnji masakr štuke učinio da ova riba postane gotovo neuhvatljiva na ovom velikom jezeru i samom kanalu koji se proteže pored samih jezera u dužini od nekih 3-4km.Prečešljao sam nekada izgledna mesta i neka na kojima su prošle godine hvatane dobre štuke, bez uspeha. Ovako lošoj situaciji možda doprinosi i činjenica da je voda jezera neverovatno zamućena zbog radova na čišćenju kanala,što se direktno odrađava na čistoću vode same akumulacije.Možda će se situacija neznatno popraviti u narednih nekoliko nedelja, šteta je da ovako dobra voda ostane na milost i nemilost ljudskom nedelanju, ovakva mesta ipak treba negovati.
 

Prilozi

  • bonus mesto1.jpg
    bonus mesto1.jpg
    115,9 KB · Pregleda: 341
  • bonus mesto2.jpg
    bonus mesto2.jpg
    98,5 KB · Pregleda: 323
  • bonus mesto 3.jpg
    bonus mesto 3.jpg
    122,8 KB · Pregleda: 335
  • bonus mesto4.jpg
    bonus mesto4.jpg
    72,3 KB · Pregleda: 348
  • kanal1.jpg
    kanal1.jpg
    111,6 KB · Pregleda: 329
  • kanal2.jpg
    kanal2.jpg
    96 KB · Pregleda: 334

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Tereni EXTRA. Ma ima stuka kao svuda. Tj mora BRE da bude kad dodjem  :D . Nemoj da nema. Ne mogu i da hoce ped... sve da povataju. Evo danas jedan primer. Ne zameram "uspesnom" ribolovcu varalicaru jer je ispostovao propise ali njegovo ponasanje me bocnulo. Naime i on  je kruzio s obale oko bara kao i ja ali iz bare i cesljali sva mesta. E on je grabnuo jednu preko mere kako sam i napisao u prethodnim dansanjim postovima. ALI!!! Njegov ulov, od udarca do TRPANJA u kesu pa u vojnicku onu staru SMB torbicu, znaci mislim da je 10 sec previse. Izbacio je na obalu za 2,3 sec i kao munja je strpao. Pomislio sam da mozda nema dozvolu pa hoce da BEGA dok nije naisla kontrola.  :D Razlog mi je nepoznat. Bila je preko mere, jedino moze da bude da ubrza da bi sto vise uhvatio.  :doh:
 
Vrh Dno