CTS blankovi

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Samo da znaš da sam je tresao pre tebe 😁 fenomenalna motkica
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
686
Broj reagovanja
319
Lokacija
Banja Luka
Gdje kupujete stapove ili ste uzeli samo blankove..? Koliko bi kostao jedan gotov stap iz M serije..?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
MG servis ih kod nas uvozi i nudi uslugu da blank napravi u gotov stap. Cena varira od opreme na njemu i samog blanka, recimo od 300€ pa na dalje.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Kako bi ocenio Affinity X, imaš li osecaj da je za klasu jači od deklarisanog?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
čista četvorka, po onim ccs bodovima... x fast po kutu, baš kako navode na ctsovim stranicama... baca odlično i barrio small stream žnora klase 3, 8grama, isto ko i loop q klase4, 10 grama, isprobao sam još i climax sa dugom glavom, klase 4, od 10 grama težu glavu nebi stavljao, fascinantno je da štap praktično sam baca, treba raditi mikro pokrete a žnora ide gde
treba...

gledao sam na Sameo stranicama, tamo čak preporučaju da se za x fast blankove smanji grain level za jednu klasu od onog što ispadne ispitivanjem po ccs-u
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Mlinka jos jedna konstatacija CTS blankovi ne trpe mnogo epoxija na sebi. Po meni si trebao sa minimalno epoksija da odradis. Ja npr radim jedan sloj epoxija na konsu oko sprovodnika, Onda na spojevima te bordute idem minijaturno par mm. Halter ne zalivam unutra sa epoksijem vec prvo stavljam umetke od pene da bih smanjio rupu u drzacu pa onda ostalo popunio epoksijem.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Tj ne radim ja vec odem kod Gorana u MG i izdiktiram sta sve treba da se uradi i kako
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
ako si zadovoljan sa 10g a to je za dve klase overline gledajuci tabelu i dalje imam osecaj da su za klasu jaci od deklarisanog. razmisljam se u nekoj buducnosti da kupim X model ali nikako da sastavim u glavi #3 ili #4 i nekako uvek idem od toga da je za klasu jaci i da bi #3 vise odgovarao za nase reke. cekam kraj sezone da ga neba lepo izgustira pa da cujem komentare.

fly_line_weight_specs1_large.gif
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Tj ne radim ja vec odem kod Gorana u MG i izdiktiram sta sve treba da se uradi i kako

nemoj krivo shvatiti, ali konstrukcija štapa je jedan jako zahtjevan i složen inženjerski posao, treba dobro računat isprobat i testirat što se dobije kojom opcijom, i kao to utjeće na buduće korištenje štapa... osim što je skoro svima cilj da štap bude što lakši, bitnije od toga je da je što udobniji i trajniji...

sam halter je sa umetkom 23-24 grama, jedan od najlakših na tržištu sa drvenim umetkom koji sam uspio pronači da je u stilu s bojom blanka i role, okrenut i zaljepljen tako da čim više vuče u guzicu štapa... end kapa ili fighting but je pluto (vrlo korisna i udobna stvar kad se umara veća riba), unutra je maks 2-3 grama epoksia... stavljeno malo više od potrebnog da bi pridoneslo balansu, pluta je odrađena tako da se mogla i trenutnim zaljepiti, stanjena maksimalno i oblikovana po mom dlanu i hvatu štapa, u najtanjem dijelu je ispod 20 mm, tijesno nasjeda na blank, vrhunske kvalitete, konac lakiram jednom zagrijanim tekučim epoksiom, prekrijem konac toliko da se ne vide nabori konca, duljina namotaja konca na vodilici svega 1 mm izvan stope vodilice, na prelazu između konca i blanka ide još 0,2 mm epoksia izvan ruba konca, jednom dlakom kista odrađeno, samo toliko da prekrijem lakom rub konca... vidi se stepenica na lakiranju između blanka i početka konca... prema vrhu štapa je taj prijelaz postepeno povečavan, tako da je na vrhu za nijansu više laka na prelazu, jer prema vrhu je izraženije da žnora lupa po blanku, pa je time postignut veči zaštitni sloj konca, koji bi se s godinama korištenja mogao oštetiti... i da recoil jednostopne vodilice u minimalnim veličinama za klasu 4... (možda i broj manje)

vidio sam Goranove uratke, majstor nad majstorima, sve odrađuje 5+, rado tražim savjet od njega, volim raditi štapove i zato sam radim, volim minimalizam, ovi bijeli ukrasi su na štapu samo zato da ga u mraku vidim rastaviti... a imaju čak i estetski učinak...
zadovoljstvo od samog odabira blanka do izrade i završetka gotovog štapa je neizmjerno, pogotovo kad dobijete puno više nego ste očekivali...
 
Vrh Dno