CTS blankovi

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja uzeo prvenstveno za strimere,rol kast mu odličan.A može mnogo lepo i suvu da baca.Vredi svake pare.A kolega ima i 4#,e to je nešto posebno!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
I #6 i #4 sam prodrmao kod Gorana. Odlicni stapici s tim sto je #4 top
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.016
Lokacija
Svilajnac
U zdravlju da te služi. Baš me interesuje tvoje mišljenje nekon probe štapa, nedavno sam razmišljao o tome da li bi 9.6” mogla da bude neka univerzalna dužina za štap za sve, Euro i Bosansko nimfarenje uglavnom a i suva kad može.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Pre nekoliko dana sam na Limu isprobao neki G Loomis, 9 i po fita, trojka. Za daleko bacanje, jako dugačke predveze i drag free prezentacije na većim distancama i preko složenih struja - poezija. To što mi je na treći zabačaj pod suprotnu obalu suvu muvu zgužvao solidan lipac je samo pojačalo utisak. :smiley:

Za bacanje na blizu mi je delovao prespor, predugačak i prilično neugodan. Istina, ja generalno volim i koristim kraće štapove pa je možda i u tome "problem" - stvar navike...

Ipak, definitivno planiram da u arsenal uvrstim neki duži štap (9 i po ili 10 fita) klase 3 ili 4 koji će mi služiti za pecanje na potezu od mesta gde Lim ističe iz Plavskog jezera pa do mosta.
Tu je duži štap imperativ jer se često mora bacati daleko, a celu priču drastično otežavaju trska i trava koje rastu na sve strane.
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
završen još jedna samogradnja...ide na testiranje za koji dan... meni treba za duge predveze za suhu i ponekad nimfu... po snazi univerzalac...
moram odma reči kako godinama bacam s 9 ft, i ovih pola ft više moja ruka osjeti kao nešto van standarda... taman se navikava na 7,6 ft staklenac... pa ju šokiram s ovim...na vodi će se donjeti pravi sud, ovako na prvu pravi katapult, a ne treba ni mahat, samo stisak šake i loop je ko koplje, po snazi je opet van standarda već poznato za cts, donji dio brutala od snage, gore fin ko maslac, predvez i čvorovi lete kroz dvostopni recoil, a to mi je jako bitno jer mrzim posle ribe ponovno izvlačit celi predvez sve do žnore, kad se to petlja i omata oko jednostopalnih vodilica...
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ako nekog zanima... blank je teži nekih 7 grama od onog što piše na stranicama ctsa... štap je ispao 83 grama, u balansu s rolom i žnorom 130 grama, ERN blanka je 4,3... effektivu još nisam vagao... odgovara mu i žnora klase 2, ali ako nema daška vjetra, a i teža klase 4 koju prejako baca... nije za fine prezentacije s #4, isproban i s greys stealt line #3(105 graina) i ta je taman, malčice prelagana
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Po meni Cts Affinity X 9.6 #3 je neka univerzala koja bi pokrila vecinu stvari pa cak i euronymphing na Mlavi, Gradcu itd.
 
  • Like
Reagovanja: TMc
Vrh Dno