CVOROVI

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nadam se da cemo se nekad videti na nekoj vodi (ili sajmu, ...) pa da probate i ovaj. Ko sto rekoh posle 31 godine pecanja koristim 2 cvora. Improved clinch (varalica i svi deblji predvezi) i Doug-ov (musica na tankim predvezima)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Najbolji cvor je onaj koji musicar ume najbolje da vezuje.

Medjutim, i sa optimalnim (citaj: idealnim) vezivanjem cvorova, malo je onih koji daju 100%-ni sistem. Momci, razocaracete se kada cujete da improved clinch u najoptimalnijim uslovima nosi svega 60-70%. Magazini i vodici ga potenciraju, jer ga pocetnici lako uce. To ne znaci da se njime ne lovi svakodnevno puno dobrih riba sirom sveta. Ali zasto rizikovati?

Pitacete me: cemu 100%-ni sistem kada se ne ide na rekorde? Ima puno prednosti, a jedna je veca verovatnoca skidanja i vracanja musica prilikom kacenja sa grana ili dna, kao i vece samopouzdanje kada se koriste najloni 0.14 i tanji (u pastrmskom ribolovu)... Necu ni pominjati musicarenje vecih predatora na moru, kao i kompleksnije sisteme, jer to interesuje samo nekolicinu posetilaca ovog foruma, ali je pouzdan sistem tu jos bitniji, jer trpi veca opterecenja.

Moj omiljeni cvor za vezivanje tippet-a za musicu je Kreh-ov on-slip mono loop. Nosi 100%, a omogucuje da musica ima "slobodan hod," jer ima otvorenu petlju. Koristio sam ga za najrazlicitije ribe, od suncanice i pastrmke do tune i dzekova. Ako volite clinch, zasto ne probate Trilene knot, koji mu je jako slican a nosi blizu 100%?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Greska u kucanju... ime cvora je Kreh Non-Slip Mono Loop (znaci verzija po Lefty Kreh-u)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Hvala, probacemo mada se covek navikne na jedan cvor i tesko se odvikava. Nego vec sam se zabrinuo za Vinetuovog kompanjona, lepo je videti ponovo Old Surehanda u akciji :)
 

hobipro

Newbie
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima, :)

Pitanje za sve iskusne vezivace musica. Preporucite mi i objasnite najbolji nacin za vezivanje musica. Pocetnik sam u svemu ali skroz :(. Nabavio sam od A. Panica muve, pa me interesuje to vezivanje.  Hvala unapred . .
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Obican klinch cvor radi posao, ali ako hoces da ucis, uzmi disk mislim Doug Swisher-a, on pokazuje kako se vezuje divan i pouzdan cvor.
Ako se vidimo, pokazacu ti. Mada sigurno i u tvojoj sredini ima onih koji mogu pomoci.
Ne videh odakle si. :(
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hobipro je napisao(la):
Pozdrav svima, :)

Pitanje za sve iskusne vezivace musica. Preporucite mi i objasnite najbolji nacin za vezivanje musica. Pocetnik sam u svemu ali skroz :(. Nabavio sam od A. Panica muve, pa me interesuje to vezivanje.  Hvala unapred . .

Dobro dosao hobipro...evo ovde imas neke cvorove lepo i virtualno prikazane tu imas i klinch kojega spominje pedjabg...inacče taj Klinch Knot je najčešče upotrebljivan kod mušičara. U večinni prilika ga i ja koristim jedino kada lovim strimerima češče koristim Non-Slip Mono Loop koji je također na ovom linku http://www.orvis.com/orvis_assets/files/index.html

 

hobipro

Newbie
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Hvala za Link  :tbumb:, strasna stvar :), ja sam iz Kragujevca 79-to.
 

hobipro

Newbie
Učlanjen(a)
06.10.2007.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Pa naravno, pitam se odakle su mi poznati ovi cvorovi. Pa ja ih ceo zivot razmrsujem, a sad treba da ih  vezujem. Eto sta ti je pocetnik.  :hammer:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
http://www.animatedknots.com/indexfishing.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Evo jednog interesantnog predloga za "sredjivanje" sistema.

Ja medjutim koristim sledece:
1. Omca
2. NAIL KNOT
3. NAIL KNOT
4. CLINCH KNOT
5. SURGEONS KNOT
 

Prilozi

  • cvorovi.GIF
    cvorovi.GIF
    25,3 KB · Pregleda: 643

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Na osnovu testova koje sam radio najaci je SURGEONS KNOT (negde se naziva i double surgeons knot) a i lako se veze pa ga zato koristim na najosetljivijem delu (vezivanje musice), a CLINCH KNOT daje lepsi oblik cvoru ali je malo slabiji pa ga koristim za povezivanje predveza. Za ostalo mi se najbolje pokazao NAIL KNOT. Omca je ostatak iz plovkaroskih dana.
 
Vrh Dno