da li se izmrestio?

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Danas sam na limu pecao škobalja na travu,jedan kolega je zakačio lipca za peraje.Nisam uspeo da ga nagovorim da ga pusti,bio je negde taman oko mere.Kad ga je čistio nije imao ni ikru ni mleč.Da li se izmrestio lipac na limu?Inače želudac mu bio pun hidropsiha,jedan vilin konjic (ogroman čoveče) i jedna kamenjarka.Ali čudo jedno koliko je pojeo,imao je  minimum 20 hidropsiha,ja pretpostavljam da se obilato počastio posle uspešnog mresta.Da li sam u pravu?
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
I zaboravio sam,jedna hidropsiha je još uvek bila živa.I jesenas sam pratio i primetio sam da mu je na Limu(kod Prijepolja)osnovna hrana hidropsiha i poneka kamenjarka.Jesenas sam čak nalazio i pijavice ali one manje veličine đubretarske gliste.Inače sam početnik ali mi se ne poklapa baš njegov sastav želutca sa preporukama koje čitam po raznim forumima.Jede bre baš krupne zalogaje!!!!!!!!!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
brankoogi je napisao(la):
Danas sam na limu pecao škobalja na travu,jedan kolega je zakačio lipca za peraje.Nisam uspeo da ga nagovorim da ga pusti,bio je negde taman oko mere.Kad ga je čistio nije imao ni ikru ni mleč.Da li se izmrestio lipac na limu?Inače želudac mu bio pun hidropsiha,jedan vilin konjic (ogroman čoveče) i jedna kamenjarka.Ali čudo jedno koliko je pojeo,imao je  minimum 20 hidropsiha,ja pretpostavljam da se obilato počastio posle uspešnog mresta.Da li sam u pravu?

Mozda je najbolje da pitas u policiji jesi li u pravu. Reci im da ste danas ti i kolega pecali u lovostaju skobalje i lipljane pa ste rasporili lipca da vidite sta jede i ima li mleci. Oni ce ti sigurno dati adekvatan odgovor.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
koliko sam ja upucen lipljan je u trajnoj zabrani u zoni jugozapad  :yeswink: a isto vazi i za mladicu
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
A policija ce se potresti! :eek: Doduse ako moze da se klepi neka para mozda se i zainteresuju!  :hammer:
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Objasnite to mom udruženju,došao dozvolar naplatio mi dozvolu i ja ga još pitao za vladinu uredbu i znate šta mi je rekao?˝˝aj neseri i pecaj˝!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
brankoogi je napisao(la):
Objasnite to mom udruženju,došao dozvolar naplatio mi dozvolu i ja ga još pitao za vladinu uredbu i znate šta mi je rekao?˝˝aj neseri i pecaj˝!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne budi kao i oni!
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Svakakvih sam se gluposti naslušao o skobalju od šarandžija i mušičara i ostalih ˝sportskih ribolovaca˝ a sad ispade da ga baš nešto cenite.A ja odrastao pecajući njega i ubeđujući druge da je jedna od najsportskijih riba,da nemože svako da ga peca i bla bla bla...........I vidi sad?I onog lipljena nisam ja upecao nego drugi ribar,i šta sam trebao da radim?Da se bijem sa njim?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
brankoogi je napisao(la):
Svakakvih sam se gluposti naslušao o skobalju od šarandžija i mušičara i ostalih ˝sportskih ribolovaca˝ a sad ispade da ga baš nešto cenite.A ja odrastao pecajući njega i ubeđujući druge da je jedna od najsportskijih riba,da nemože svako da ga peca i bla bla bla...........I vidi sad?I onog lipljena nisam ja upecao nego drugi ribar,i šta sam trebao da radim?Da se bijem sa njim?
da skobalja nemoze svako da peca ,to je istina...mnogo je zajeban ,i mora mnogo da se zna.a da je korov riba jeste  :yeswink:
vidim da si dugogodisnji skobaljas . i da veoma cenis ovu ribu ? zasto je onda pecas u lovostaju?
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Ako je korov čemu onda lovostaj?Dali ovde neko meša babe i žabe?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja bi mu ukinuo lovostaj da se pitam.a ti ako ga cenis sto ga pecas?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
dobar je za sardinu, pogotovu ovi koji se mreste, lakse ih prihvatam jer su hrapavi. a jedu u mrestu ko sasavi  :ninja:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ako je država odredila da je skobalj u lovostaju,nema priče,ko ga tada lovi,krivolovac je.Bez izgovora,i kod mene nema napismeno ničega,ali ne pecam ni bucova,ni skobalja ni protfiša...Valjda mi moramo biti primer?!
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Dok mi dajemo primer našim odsustvom sa vode krivolovci su vrlo prisutni.A ko pravi veću štetu?Sportski ribolovci ili krivolovci?
 
Vrh Dno