Da li vezivanje musica utice na pravilno drzanje i razvoj kicme..

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Kao sto se u naslovu ove teme vidi (nekom ce mozda biti  :bleh: :bleh:) interesuje me da li svi Vi koji vezujete muve imate problema sa pravilnim drzanjem kicme,i da li se javljaju neke nepravilnosti u razvoju (adolescenata tyera  blushfly)..Ja muve vezujem od svoje 15-te godine,(a sada mi je 22..al se stari brzo... ::) :( :mad: :D)..I mislim da kada se ne bih bavio svim mogucim sportovima kojima se bavim, itekako bih imao probleme sa bolovima u ledjima i nepravilnim drzanjem kicme.Sto se pre par godina i dogodilo kada sam se potpuno posvetio vezivanju i za stolom provodio po 5-6 sati dnevno u nepravilnom drzanju kicme..Sada u sezoni za radnim stolom sam mozda najvise po 2-3 sata (em brze vezujem,em pravim pauze posle odredjenog broja muva).

  Iako na prvi pogled tema je malo  :'( :'( :blush:..ali mislim da je jako bitna posebno za pocetnike tayere i one koji su se vec "iskrivili"..  :D :D..

        Pozdrav.

          Marko Mašić                                                                     

 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja, iskreno, s tim nisam imao problema. A to sam resavao prosto: dodje zima, pa ja lepo svaki dan namotam po 5-6 i za dva meseca "popunim bojevi komplet" za sezonu. Tako radim i sad. Nisam ljubitelj zimskog musicarenja, nekako me ne inspirise... A i ostarilo se. ::)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Prebacih temu na odgovarajuce mesto.
Svako sedejne i buljenje nije zdravo. Vezivanje muva kao takvo tekodje spada u kategoriju nezdravih delatnosti. Meni utvrdise pocetak spondiloze u 28 :doh: Od sedenja za stolom, tako da je i vezxivanje muva imalo uticaja, ali iskreno vredelo je!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Veoma važna tema!!!
Nisam stručnjak za ovo, ali sam siguran da pravljenje mušica veoma nepovoljno utiče na pravilno držanje i razvoj kičme. To uvek treba imati na umu!
Moja kičma uveliko strada od svakodnevnog mušičarenja, nošenja preteškog prsluka, tregera kombinezona, riba, celodnevnog stajanja...
Ove teme koje se odnose na oštećenje zdravlja mušičarenjem i pravljenjem mušica, treba malo aktuelizovati, jer se tiču svih nas.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
koliko god da se trudim da sedim kako treba vremenom dok vežem koju muvu se polako zaboravim i se pogurim ko neki starkelja od 100 godina. Ponekada se toliko zaboravim i kada završim muvu tek onda osetim bol u leđima  :doh: zaista tome treba posvetiti pažnju!  :yeswink:

Odlična tema  :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Zakljucak: Musicarenje nije zdravo.  :hammer:
Imao sam ozbiljnih zdravstvenih problema. Nije da ne cenim dobro zdravlje, naprotiv, zudim za njime.
Ali sem onih koji nastradaju traumatski, ne znam nikog ko je umro prirodnom smrcu zdrav.
Da li znaci da treba musicariti samo kupljenim muvama, a da drugi treba da se grbaci i gubi zdravlje da bi zaradio i preziveo, pa da ako i ode na vodu bude grbav i klast i da ne moze ljudski ni da se ponosno ispravi i zamase tumarajuci mlad i bled po vrbacima?
Mislim da ne.
Kompletnost musicarenja ukljucuje i malo bola u ledjima. Sto manje, to bolje, ali bar malo.
Mada me cudi ovolika antropocentricnost. A deklarativno smo svi neki ljubitelji prirode!
Je li nekom suza kanula sto tol'ka silna zivina stradava da bi mi postedeli ranorazne muve i satrli i bol naneli pegavim lepoticama, samo da bi ih vratili nazad u vodu troseci fosilno gorivo i goreci od vode napravljenu struju na agregatima cije brane nam od pociju i srca odvajaju plemeniti nam ulov?
Pa ovo bre ispadne kao "mrtva priroda lanca ishrane" i "ekosistemska devastacija"! :hammer:
Ali nema veze, takvi smo mi musicavci! :D
 
Vrh Dno