Danas sam vezivao...

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Klinkhamera
img5901cr2uo6.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlična tema i lepa muva.
Ja sam pravio neke klasične jednodnevke, na brzinu, pred ribolov. Milanče sprema emergera, a ja subimago. Izgleda da proleće brže pristiže u južne krajeve. :yeswink:
 
Z

Zakula

Guest
Ivane,zashto pravish Rhodani-ja?? :smoke: :smoke:Imash neshto na umu??Inache,lepa muva...Pravi nishki style...

P.S. Milanche,klink' ti je perfektan...Koja je ovo udica?
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Milance, perfektna je!

Nego ti ovo mene malo zez sa ovim profi slikama :lol:  Svaka cast i za fotografiju! ;)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mr.Zakula je napisao(la):
P.S. Milanche,klink' ti je perfektan...Koja je ovo udica?

Hayabusa 388 - inače nije neka, dosta je meka ali je oblik odličan za Klinkhamera! Pecate li na Klinkhamera? Ja se nikada nisam proslavio!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam takodje nekolkio puta pecao na emerdzere koji su bili slicni kliknkahameru, takodje bez nekog posebnog uspeha. Doduse nedovoljno cesto i mislim u pogresno vreme. Takodje kao sto sam i pisao u temi o njemu udica igra veliku ulogu i original bi bio pozeljan (ova tvoja Hajabusa je bolja od Gamakacu f-22 na kojim sam ja pravio slicne muve). Ove godine cu dosta da ga forsiram na  nadam se originalnim udicama. Ovaj tvoj deluje bas fino.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@ Milance, klinkhamer ti je savršen! Predivna muva i slika :tbumb: Ja sam vala lepo prolazio sa klinkhamerima na udici 14 i 12. Udice sam morao da malo krivim da bi dobio taj oblik. Predveče sam ih koristio na Savi bohinjki i lovio lipljane i po koju pastrmku. Ja sam jako zadovoljan tom muvom. Posebno mi se dopao jedan ovakav kao tvoj samo da sam mu dodao žutu guzu od konca (ultra thread).
@ Mix, baš je lapa ova "krejica"  ;) ma jednodnevka ti je pravi slatkiš!  :tbumb:

A ja, ja sam opet vezao pupu tulara :D. Obuzele me te pupe i samo na njih mislim. Gledao sam neke fotke živih tulara u tom stadijumu i mnogo su me fascinirale...pored toga ona stara korištena kudelja mi savršeno neide iz glave. Dok sam na poslu kontam šta da dodam, kakve materijale da upotrebim i eto danas sam odlučio uraditi jednu ovakvu. Uvatio sam nešto vremena i bacio se na vezanje  ::) :) To je prava relaksacija nakon stresnog dana  :) Još da je na vodu izać  :drool:
main.php


Materijal:
1. Udica TMC 2457 16#
2. Otežana sa malo olovne žice
3. Porebrana sa bakrenom žicom
4. Abdomen je od stare kudelje
5. Bočne linije i antenice su od fibri fazanova repa
6. Thorax je od dve fibre paunova pera
7. Thin Skin, krila i gornji deo thoraxa zajedno sa glavom
8. Konac, tamno maslinasti ultra thread.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
lepe ti domace zadatke meni zadajes seb, svaka cast. sad moram da se snalazim jer nemam sve te materijale
+
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
druže, nije važno da je sav materijal isti, ako imaš kudelju i bakrenu žicu pola stvari ti je rešeno. Ostali materijali semogu zameniti drugim, improvizacije...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam vezivao neke midgeve...malo experimentisao, malo nesto isprobanog... kako stojite sam midgevima :)?
 
Z

Zakula

Guest
Uuuuu,odlichni midzevi Seb,vrlo lepi i lovni...Kako stojim sa midzevima?? ??? ???
Uvek,ali uvek ih imam u kutiji u nenormalnim kolichinama,shto zbok zutooke,shto zbog klena,pastrmke,.....Jednostavno,mnooogo ih volim!Pravim ih na razne nachine,od larvi do adulta,a omiljene boje su mi crna i crvena.Udice #12>+,omiljena #18.Zakacicu neke slike sutra...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
žaki, hvala za komplimente, jedva čekam da vidim tvoje slike a nadam se i od drugih. Neki ih rade skrajne jednostavno (koncem namotaju telo i porebraju žicom, neki na to još daju tungsten glavicu). Ja vazda kod midgeva nešto kompliciram  :doh:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
naslo se malo vremena pa se sprema muva za struna sve same na `10 vezane

i par nimfi

ako bog da lijepo vrijeme bice veselo :tbumb:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Par komada juce napravljenih na udici 17
 
Vrh Dno