Dani mladice 2006

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
OSR ``MLADICA`` vas ovim dopisom obavestava da ce se u vremenu od 30.06. – 02.07. 2006.god. odrzati 12. manifestacija DANI MLADICE.
Ovom prilikom obavještavamo sve zainteresovane ribolovce i sve ostale koji su zainteresovani za učešće na takmicenju, o programu i uslovima takmicenja. Manifestacija DANI MLADICE obuhvata takmicenja u lovu mladice, lipljena – fly – fishing, takmicenje u kuvanju riblje corbe, izbor najlepsih likovnih radova na temu DRINA U SRCU i strucnu tribinu DRINA POGRANICNA REKA.
Mladica se lovi iskljucivo vestackim mamcima, a svaka ulovljena mladica se meri, slika i vraca u vodu.
Zadrzavaju se samo kapitalni primerci duzi od 110 cm. Pobednik je onaj ko ulovi najiduzu mladicu. Kotizacija za mladicu iznosi 1.500dinara, za fly – fishing 1.000, a za kotlic kotizacija iznosi 1.000 dinara po ekipi.
Svaki takmicar dobija majicu, reklamni materijal, veceru u subotu, a u petak uvece uz ceremoniju otvaranja organizator za sve ucesnike priprema riblju corbu.

30.06. Petak – ušće reke Rače:

18h-24h Dolazak i prijave takmičara
22h Svečano otvaranje manifestacije: Miloje Savić – predsednik opštine
22,30h Upoznavanje sa propozicijama takmičenja: Srbo Nikolić – vrhovni sudija
22.15h Druženje uz muzički program

01.07. Subota

03h-12h Takmičenje u lovu mladice
08h-12h Fly-fishing
10h-12h Tribina DRINA POGRANIČNA REKA
13,30h Ručak za učesnike tribine
14 h Izveštaj sa prvog dana takmičenja
16h-19h III DRINSKI KOTLIĆ
20h Proglašenje pobednika u kuvanju riblje čorbe i dodela nagrada
20,15h Večera za učesnike i goste manifestacije
20,30h Zajednička degustacija svih čorbi
21h Druženje uz muzički program

02.07. Nedelja

05h-12h Takmičenje u lovu mladice
08h-12h Fly-fishing
10h-12h Odbojka na pesku
13h Izbor najboljih likovnih radova osnovaca susednih opština na temu
DRINA U SRCU
13,30h Proglašenje pobednika u svim disciplinama
14 h Zatvaranje manifestacije





OSR MLADICA
BAJINA BAŠTA
UL. Milana Obrenovica br.26
tel. 031 / 861 - 838

P.S. preuzeto sa sajta www.lipljen.com
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ovo je jedna od nezaboravnih manifestacija. Sansa da se upoznaju ribolovci iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske itd. Sansa da se ponesto nauci i razmene iskustva, a najbitnije druzenje. Ja sam vec nekoliko godina unazad bio prisutan na manifestaciji, i utisci su neverovatni, jer je Drina reka vraca sve koji su jednom bili na njoj. Na ovakvim skupovima nije sve u "hvatanju ribe", jer je tesko pogoditi vreme kada ona radi. Ove godine necu biti prisutan, mnogo mi je zao, ali opet i nije toliko jer sam proteklih 15 dana proveo na Drini, sa namerom da lepo uzivam u pecanju ali nista. Godina je ocajna sve kasni, ogromna kolicina vode, veliki dotok Lima, sve to kvari uzitak. Jer je npr. na uscu Rogacice, u periodu od 4.30-8.30 voda u opadanju, znaci katastrofalno za ribu, a od 8.30 voda nenormalno nadolazi i pun kapacitet je vec u 10.00, kada je nemoguce prici Drini. Znaci onaj period kada riba treba najbolje da radi od 8-12h tada je nemoguce pecati. Sve ovo sto govorim je istina jer sam se upavo vratio sa Drine. Od 15 dana bacao sam kanap 4 dana i to po sat vremena najvise. U tih sat vremena uhvati se poneki prcan od 300gr i to je sve. Cista slucajnost je da se uhvati neki krupan komad, ja sam proveo dve nedelje da bih zakacio jednog od 1.6kg, i to na "jedvite jade". Za one kojima nije toliko do pecanje nego do druzenja, ovo je jedinstvena prilika. Ja mislim da je vreme odrzavanja promaseno. Mislim da je trebalo pomeriti manifestaciju za Avgust, dok se malo voda stabilizuje jer kako je vreme krenulo vrlo brzo ce se voda ustaliti i to bi bilo od prilike pocetkom avgusta kad je pravo vreme za ovakvo nesto.
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Pa naravno da je u pitanju druzenje, nadam se da zbog toga vecina ribolovaca i odlazi na ovakve manifestacije. Ja licno nisam nikada bio na ovoj, ranijih godina bivao sam sprecen, a ove godine se nadam da necu da propustim.. :) Sto se pustanja brane tice "neko" pomenu da ce mozda biti regulisano bar u onom periodu dok traje musicarski deo takmicenja...no nema ni veze vazno je pobeci od svakodnevnih problema i opustiti se pored reke.... Ove godine izgleda da ce da bude veliki odaziv sudeci po onome sto moze da se procita na forumima. A sto se takmicenja u musicarenju tice, ko bude ucestvovao morace dobro da se potrudi za prva tri mesta....... :)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
To si u potpunosti u pravu ja to i kazem druzenje na prvom mestu, a sto se tice ustavljanja brane to je nemoguce jer "Srbiji treba struje",ovo je na prvom mestu, ali je i ogroman dotok Lima, sta bi bilo sa jezerom dokle bi doslo ako bi se usporilo ispustanje na nekoliko sati. Prosla godina je bila slicna kao i ova a te 2005. uhvaceno je samo dva lipljena za tri dana, stvarno bedno. A ova godina je gora od prosle jer se ogromna kolicina snega otapa nenormalnom brzinom i eto vode! Ako je neko skori prolazio kroz Crnu Goru po planinama ima snega kao u sred zime, da covek ne poveruje. Ja da se pitam takmicenje bih odlozio do pocetka Avgusta jer ce tada biti dosta povoljnija Drina. Ja sam dve nedelje bio tamo i od svega najvise sam uhvatio skobalja, ali i to je vrlo slabo po 3-4 komada na dan. Po mojim procenama, ja necu na Drinu otici do pocetka Avgusta iz razloga sto: lipljen uopste nije aktivan na povrsini, a po velikoj vodi njega je nemoguce pecati tonucim kanapima jer idu niz Drinu k`o metak. Cak iako je zabranjeno nekoliko ljudi je bacalo tirolsko drvce ali bezuspesno, sto nam govori da je normalan zivot liljena poremecen i da treba sacekati malo da se smanji voda i kada narasta da ne narasta toliko!!! Po meni ne treba nista traziti bar jos meseca dana, jer ni skobalj koji je trebao odavno da proradi nece da pipne poneki se uhvati...
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Mislim da si u pravu sto se brane tice i ja sam rezonovao tako, ipak je to ogromna kolicina vode koju treba zadrzati na par sati...svi kazu da ove godine lipljen najslabije uzima... nema ni veze vazno je da ce biti dosta ljudi slicnih interesovanja,muzike,itd...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Musicarska Sekcija USR Nisava ce se ipak pojaviti u oslabljenom sastavu. Veceras su stigla 4 takmicara, ali bez mene i Kuzme. Posle ovolikog "ohrabrivanja" od strane musicara koji su cesto na Drini, odlucili smo da svoj novac ulozimo u nesto pametnije. Zao nam je zbog druzenja sa musicarima, ali vise volimo da se druzimo sa lipljenima. Kafanisanje i glasna muzika mi ne prijaju. Ja sam posebno "alergican" na reke sa hidrocentralama u vreme visokog vodostaja. Jedva sam pristao da idem na Drinu, a kad je Kuzma, koji je najveci zaljubljenik u tu reku, odustao, sta je meni preostalo? Slobodno i kvalitetno musicarenje, na rekama stabilnog vodostaja, naravno!
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
:) Musicarska ekipa iz Raske brojace ove godine 7 clanova....svi mogu dosta da pojedu i popiju a za ostalo, ... lipljeni, i te stvari ... doci ce i to na svoje ....
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
..... I kao sto rekoh doci ce sve na svoje .... doslo je , jos samo kad bih umeo da okacim slike...
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Ajd' da probamo ovako....

http://img104.imageshack.us/my.php?image=lipljan29zm.jpg
 
Vrh Dno