Danielsson LW

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ima li tko od vas kakva iskustva sa Danielsson LW čekrcima. Znam da je "Danielsson" sinonim kvalitete na EU prostorima. Čini mi se da su njihovi proizvodi u jednom normalnom balansu cena/kvaliteta. Još uvek nisam ništa loše čuo i pročitao o njihovim čekrcima. Na žalost ni jednoga nisam isprobao.
Pretražujem europske proizvođače čekrka jer da naručujem išta preko bare nema šanse (ogromna poštarina + smrdljivi porez ... no way). Na kraju bi skoro ispalo "skuplja pita nego tepsija"...možda malo preterujem  :D ali  :blush: no, ima istine u onom kako merak nema cene...opet lako je punom guzom kakati  ;) :D
Pored jedne mnogo skuplje scierrine lepotice ovaj mi se također mnogo dopao a dosta jeftiniji je od te scierre za koju mi oko zapelo  :D
Ako bi naručio Danielsson LW to bi bila onda 6nine za mog novog greysa. Verujem da je vrlo kvalitetan čekrk ali i izgledom mi se potpuno dopada. No voleo bih čuti nečije iskustvo kako deluje u ruci, kakav je zvuk itd.
Probao sam razne čekrke ovde po trgovinama ali ništa ne bi i po mom ukusu u klasama 7-8wt. Danielssona nigde nisam mogao probati pa da znam dal da šparam za njega ili nešto slično.

Ovde nešto više o tom čekrku http://www.danielsson-flyreels.se/en/prod_lw.php#

cene ovim (LW) modelima su od 285,30€ do 321,79
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Ima li tko od vas kakva iskustva sa Danielsson LW čekrcima. Znam da je "Danielsson" sinonim kvalitete na EU prostorima. Čini mi se da su njihovi proizvodi u jednom normalnom balansu cena/kvaliteta. Još uvek nisam ništa loše čuo i pročitao o njihovim čekrcima. Na žalost ni jednoga nisam isprobao.

Sasvim slucajno imam tako neke Danielssone, LW 4-7 i FW 2-6.. Ovaj o kojem ti govoris, 6-9, je vjerovatno najvrijedniji koji se za te pare moze kupiti! Znaci, vrijedi tih para, kvaliteta sto se tice. I njihov support je izvrstan, usluga im je zaista prvorazredna. Izvrsna kocnica (govorim za oba modela, i taj crni, FW koji je nesto jeftiniji..) a dobro i izgledaju ako je nekome i to vazno. Ima i dvije stvari koje se meni licno NE svidjaju. LW ima onaj "click" i kad riba izvlaci strunu a i kad ti namotavas.. Naravno, moce se iskopcati, ali onda je rula potpuno necujna. Ja bih volio da ima sammo taj "outgoing click", ali to jemoje licno misljenje i ukus. Onda druga, crna FW nema nikakav "Click", ona je necujna. Druga stvar sto mi se ne svidja kod LW je dosta mali kapacitet backinga i strune. Drugim rijecima, ona moja 4-7 prima isto koliko i ona crna FW 2-6!? Medjutim, kad sve saberem, radi se o vrlo, vrlo kvalitetnim rulama koje mozes imati dugi niz godina!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Doticni Danielssone nisam koristio, ali vizuelni efekat je EXTRA.
Dajem veliki plus svim cekrcima sa LA spulnom, zbog prakticnosti, (neznam zasto bi se vise i proizvodili neLA cekrci). Dani je firma koja ne postoji od juce i sa njom nema zajebancije. Ne verujem da bi se pokajao i na slepo da uzmes bilo koji model :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Svako piše svoja iskustva pa ću i ja svoja. Za mene je Danielsson APSOLUTNI POBEDNIK  :tbumb:  :tbumb: :tbumb:
Čekrci su savršene izrade i napravljeni od savršenih materijala (Made in Sweden) i lagani kao pero za svoju klasu i kvalitet!!!. Svi su pravi Large Arbour čekrci, a Danielsson ih je i izmislio!
Ja imam 2:
- Original Midge (nekadašnji LOOP Traditional) za strunu klase 3 i mog Sage TXL-a koji ne trpi teške čekrke i kome je jedini mogući parnjak po meni još ULA
- FW 4seven koji koristim za strune #5 i #6
A Bane ima gore pomenutog:
- LW 4seven sa trenutno 3 rezervne špulne!!! (1 5-tica, 1 6-tica i 1 za vežbu na livadi)

Vozimo ih godinama od Srbije i Drine (a bogami i Nišave :) ) preko Bosne i Ribnika preko Slovenije pa sve do  Mongolije (pogledati Banetov avatar).
Nisu jeftini, ali mislim da im je odnos cena/kvalitet apsolutni pobednik kao što gore i napisah!!!

LW je u odnosu na FW jači, robustniji, lepši(?), ali nažalost zato i teži i skuplji :( Deluje neuništivo.

P.S. A sad gospodo Danielsson & sons meni jedan na poklon :D
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Milance je napisao(la):
P.S. A sad gospodo Danielsson & sons meni jedan na poklon :D

Porucicu Thomasu (boss u Danielssonu) da ih hvalis na sva usta, pa gdje culi gdje ne culi!
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Odlican je Danielsson svi modeli su dobri, ali u toj klasi po ceni ima mnogo cekrka. Evo recimo novi Bauer Rogue, sigurno nije manje kvalitetan od Danielsona a ima lako izmenjivu spulu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mnogo vam hvala na odgovorima  :yeswink:  :tbumb: ...jos sutra cu da obiđem neke trgovine i ako ništa ne bude po mom ukusu počinjem sa šparanjem...a več 60% sam se odlučio za šparanje  :) šparanje za kak' danielsson a najverovatnije taj lw 6nine iako ima klik (pretpostavljam da je taj klik lep iako je klik ;) ). Meni je ipak važan i izgled i kvalitet a pri tom da platim neku razumnu cenu a cini mi se da je danielsson takav kako i Milance govori (odnos cena kvaliteta). Najmanje želim da platim "ime", ako plačam plačam samo kvalitet jer je on jedini i vredan. 
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Sada kada imas jaci pribor je kocnica vrlo bitna a to ces dobiti od Daniesson role.Stedi Sebe do ljeta ces je imati lafe
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
http://www.muhar.si/index.php?osCsid=dac773be24f1e3b48a64bfe0fbe691b9&manufacturers_id=29&osCsid=dac773be24f1e3b48a64bfe0fbe691b9
sebastiane evo ti link  za danielson cekrke u sloveniji , ovde ces sigurno i dobiti neki popust
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fala sale, več sam zaboravio za tu stranicu, davno sam ju gledao i buduči da kao i sada nemaju ništa sređeno, ne vide se cene ... pa ošlo u zaborav, no hvala još jednom da si me potsetio možda ih budem kontaktirao preko e-maila.
 
Vrh Dno