Delfin

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Mozda ova tema nije bas adekvatna za ovde al me je ono sto sam video tako potreslo... Da gospodo neko se nasao pametan i ukoko delfina!!!mi ovde priamo dal uzeti jednu il dve ribe a pogledajte sta u samostalnoj(tada jos ne) Crnoj Gori rade!!!ubili su Jocu pa onda i jednu zenku!!!zeleo bi vas komentar povodom ovog nehumanog akta!!!zar to covek moze da uradi?!!ja sam sokiran mada nejasno mi je da se to desilo jos 1999 a slike stavili tek sad(kad sam bio na moru video sam apel)mozda je to jos neki platio glavom!
evo linka www.angelfire.com/nt/fifi
:cry: :cry: :cry:
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
pardon ovo je link za sajt a evo za ovu temu:
www.angelfire.com/nt/fifi/mediji.html
i sve slike nisam uspeo sve da podignem na sajt:
www.angelfire.com/nt/fifi/fotosi.html
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ima jedna još zalostnija priča o ljudskoj gluposti. Radi se o Orkama. Decenijama su lovile grbave kitove zajedno sa ljudima, naterali ih u australiske plićake, u zaliv na poseban način pozvai ribare u more u sred noči, u sred bela dana, kada god je bilo moguče. Vodili su ribare do kita, oni bi im dali na kraju golemi jezik za nagradu. Decenijama su si međusobno pomagali. Jedni druge su branili. Ljude od utapljanja i ajkula, a ljudi njih kada bi se nasukali ili zapleli u mrežu. Sve i uvek je to bilo savršen timski rad i suživot. Dok jednog dana nije došao neki majmun u mesto. Postao je glavni u jednom lovu na kita, jer je bio bogat, neke vrste i ulagač, previše umišljen i sam sebi dovoljan, a bez srca. Na kraju lova kita nisu hteli usidriti da bi Orke dobile jezik, nagradu. Došlo je do sukoba među ljudima i Največa orka je dobila ozledu od špage na zubalu, to je došlo do infekcije. Posle toga nemilog događaja jedna Orka se je nasukala na obalu i prizivala u pomoč, druge Orke su to gledale, iskakale ali na obalu je prvi došao neki idiot što ima u glavi govno na mesto mozga. Izvadio mačetu i zaklo živu i zdravu orku, taman su došli i drugi i videli što se desilo. Njega su proterali iz tog malog gradića. Ali Orke više nikada nisu dolazile u taj zaliv. Neke su umrle od gladi i žalosti. Bile su sposobne loviti ali nisu. Po neka je obišla obale ali u tišini. Glavna i največa Orka je ostala sa starim ribarom sa kojim je lovila od početka (on joj je davao svaki dan ribe), dok jednoga dana infekcija u ustima nije učinila svoje. Umrla je, a stari ribar nije mogao da prežali. Pokupio ju je sa obale i u želji da ga oveokoveči je skinuo sve sa njega do kosti, sada taj ogromni kostur stoji u muzeju. Ta priča je prvo živela u narodu kao mit. Ekipa sa Discoverija (koliko se sečam) je to ispitivala i na kraju potvrdila kao istinitu. Imali su i nekoliko svedoka o toj priči, a to su sve stari ljudi koji su u to doba bili deca, a jedna je bila i kćer tog starog ribara. Priča je jako dirljiva, meni se srce cepalo dok sam gledao to. Ta stara gospođa ima i nekoliko starih crnobelih slika te ogromne orke. Inače Orke su lovile na tom mestu zajedno sa domorocima i pre. Čekale su kitove sa južnog pola i naterale ih u pličake. Sve je bilo lepo dok se nisu pojavili i umešali neki pokvareni i glupi ljudi.

Zaista je žalostno kada neko ubijetakvu životinju, pa delfine... Te životinje što se igrau, vesele se, pomažu ljudima, njih ubiti je stvarno žalostno. Ribari mogu govoriti što god žele kako im ovi uništavaju mreže, to su samo izgovori iza koje se krije pohlepno i pokvareno srce.
Kada god čujem ovakve priče odmah me obuzme žalost i ljutna.
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
da al ovo se desilo "kod nas" na nekad "nasem"moru!!!
I neznam kako da protumacim ovih 40 pregleda a samo jedan post,jel to znaci da ostale clanove boli KURAC za delfine il nesto drugo...
Cinimi se da je neko pominjao vrline koje treba da krase musicara.ako to nije saosecajnost sa nemocnim zivotinjama i pokusaj da se sacuva priroda onda stvarno nemam reci...
mozda ce se neki zapitati kakve ima delfin slicnosti sa musicarenjem,pa gospodo ako ovo prodje kao i sve u ovoj zemlji pnda sta da ocekujemo na rekama...koje su vec poprilicno ispraznjenje!!!
Toliko za sad!!!!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Nema sta da se doda. Bolesni umovi zlostavljaju i ubijaju malu decu a kamoli zivotinje.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo sam tuzan zbog delfina, a ni prema orkama nisam ravnodusan. Pre neki dan smo se ja i Dr.Lucky susreli u Nisu sa Simpsonom i dosli do zajednickog stava da maltretiranje i ubijanje morskih sisara zasluzuje osudu nas musicara. Dr. Lucky je kao izraz neslaganja sa ovim neljudskim postupcima prema neduznim zivotinjama, ove godine izostavio odlazak na proslavu dana skole (14.oktobar u Nisu), u kojoj je proveo svoje najlepse dane.
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ljudi su totalno odlepili cim su mogli ovako nesto da urade ovoj totalno pitomoj zivotinji. Secam se svog omiljenog filma iz detinjstva FLIPER gledao sam ga otprilike 10 puta i nikad mi nije bio dosadan.
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
dugo sam bio odsutan al sunce me obasjalo kad videh da nisam jedini koga je zabolelo ovo ipak nadam se da ste procitali i tekstove iz stampe i saznali stogod vise o ovom nemilom dogadjaju pozdrav narode!!!
 
Vrh Dno