DH Spey Casting

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Day 3.

Ide fino s obzirom da mi je glanvni olonac net i video zapisi Simon Gawesworth koji barem po meni i za sada je bez premca u objasnjavanju.

Juce mi je bila zelja da vezbanje prebacim ja neku od reka ali vodostaj nije dozvoljavao tako da sam jos uvek na okolnim barama.


[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/dsn-1-UDxCo&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en&feature=player_embedded&fs=1[/flash]
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Pa ovo nije stap, ovo je lovacka pracka bre! Nego, bilo bi lepo da stavis neku erotsku strunu, recimo crvenu(moze i bez cipke), da se lepo vidi kako leti a i zbog opsteg voajerskog dozivljaja na netu.  :bye:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jovanča (formerly known as Compshop) je napisao(la):
Pa ovo nije stap, ovo je lovacka pracka bre! Nego, bilo bi lepo da stavis neku erotsku strunu, recimo crvenu(moze i bez cipke), da se lepo vidi kako leti a i zbog opsteg voajerskog dozivljaja na netu.   :bye:

Voajeru stari  :D Pazi ova pracka onako ladno bez cimanja i sl sa 30 metra se igra iz jednog poteza. Dalje da ne govorim. Samo je glava ovde oko 15 m  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ma provalio sam te djole sta radis...vezao si kamen na predvez ,zato tako leti  :hammer: :hammer: :D :D
svaka cast  :yeswink: :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ufffffffffffffffff  :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:

ima da nabavim tu dvorucnu motku (pritku) ne glede koliko ju zaista trebam  :doh:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Za vikend bio sam na 'ubrzanom tecaju' kod nekoliko specijalista... DH svijet je prezabavan. Velika steta da mi to ranije nije palo na pamet.
 

Prilozi

  • tamburasi-4.jpg
    tamburasi-4.jpg
    50 KB · Pregleda: 641
  • tamburasi-2.jpg
    tamburasi-2.jpg
    57,9 KB · Pregleda: 562

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jel na prvoj slici Henrik Mortensen. Daj prenesi malo dozivljaje, nemoj da si skrt na recima.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Ukratko, to je bilo ovdje:

http://www.erlebniswelt-fliegenfischen.de/en/actors/werfer

Tesko za prepricati. Zanimljivo, poucno i prelijepo. Vecinom DH demonstracije zbog kojih sam odlucio 'prikrpati' se jednom prijatelju, koji tamo trguje, i pogledati. Najvise su me dojmili Mortensen i Dombaj, opcenito Skandinavska skola.

To je za prakticni ribolov maksimalno prilagodjena tehnika. Milina za gledati. Upotrebljivo kod nas savrseno. Mladi Dombaj mi je i privatno puno pokazao. GF isto tako. Poanta kratke glave (cca 10 m), uski loop-ovi. Sada mi je opako zao sto sam ranije kupio switch, a ne pravi DH.

Malo me razocarao M. Mauri. Kao showman pet plus. Tamo je izgleda broj jedan zvijezda. Ali kao stil bacanja, to definitivno nije put koji me zanima. Dosta agresivno i grubo bacanje, iako mi prosli se prije nije tako izgledalo. I Skoti su bili zanimljivi za pogledati, ali ono sto su radili je teski fizicki posao. Nije za mene.

Sto se tice kupovine, sajmovi definitivno nisu mjesto. Ima svega, ali skupo ko vrag. Ne mozes se suzdrzati i ostanes bez kinte u pola sata.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
alp je napisao(la):
Najvise su me dojmili Mortensen i Dombaj, opcenito Skandinavska skola.



Malo me razocarao M. Mauri. Kao showman pet plus. Tamo je izgleda broj jedan zvijezda. Ali kao stil bacanja, to definitivno nije put koji me zanima. Dosta agresivno i grubo bacanje, iako mi prosli se prije nije tako izgledalo.

Zaboravio si u ovom postu da dodas ono "izvini simpsone H, za polemiku od prosle godine", ali nema veze oprosteno ti je :hammer: :hammer:

Malo se ja salim ali to je onda i bila poenta, NISTA SPEKTAKULARNO! A to se vidi i na snimcima, nema ni potrebe da ga gledam uzivo (mada volim da se uverim svojim ocima i na taj nacin).
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Switch je dobra radna naprava za ribolov. Po tom pitanju sam jako zadovoljan. Ali dobro ukomponirani DH je tako zabavna igracka da na ribe zaboravis. A moze sluziti i za ribolov.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala na brzom odgovoru, jasna mi je poenta. Ali mi nije bas najasnije sta si to uvideo novo kod DH stapova sto nisi mogao pre da primetis kod svog switcha?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
S puno manje napora lijepse i dalje leti. Najvise mi se dopao jedan Loop 7-8 12ft. Puno sporiji i ugodniji stapic od mog Switcha iste klase. Mislim da bi se s time uredno dalo loviti pastrve na vecim rijekama ne samo na strimera nego i na teske nimfe pa i suhe muhe.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo jos nekih sto bi da testiraju izdrvljivost i granicu lomljivosti a kada su videli da im ne polazi za rukom presli su na laki cek  :D :D :D

 

Prilozi

  • img202.jpg
    img202.jpg
    78,8 KB · Pregleda: 603
  • img203.jpg
    img203.jpg
    79,7 KB · Pregleda: 555
  • img204.jpg
    img204.jpg
    74 KB · Pregleda: 531
Vrh Dno