Dizajn štapova

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
To smo apsolvirali davno. Pricamo o opremi koju dobijate i blanku za 1000 e i 500e. Da li je velika razlika u kvalitetu. Elem skrete mi pre neki dan moj prezimenjak MM paznju na Douglas stapove za dry fly. Nestvarne tezine stapova 8 i 8.6 u klasama #3 i #4., cini mi se oko 50 gr i manje.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Ljudi se drže i kunu u "stare" Brandove tipa Orvis, Hardy, Greys, Sage, itd... A svi ovi novi Brandovi da bi se probili na tržište moraju da nude nešto novo, nešto drugačije i bolje.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Moonshine ima extra stvar barem za mene a to su 2 vrha odmah u tubi pri kupovini tako da bi to vrlo lako mogao da bude moj novi stap
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
636
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
nema nekog pravila za odnos cijene i kvalitete, osim da ... što je neko ime više na glasu je večinom zbog cijene proizvoda i odma se subjektivno povezuje s kvalitetom i trajnosti

kako bi ameri rekli "cool faktor", a on sve više nosi najveći udio u cijeni proizvoda...

cijena gotovog štapa u trgovini je cca duplo veća od veleprodajne, one koju plati trgovac

cijena blanka je maks trečina veleprodajne
cijene štapa, i mislim da ne postoji kvalitetniji blank od onog koji možemo nabaviti u nekim sivim trgovačkim putevima s nekim malim popustima za 200 eura... izuzev bambusa, koji je sasvim duga prića, i tu cijene mogu biti astronomske, ali s razlogom.

tako da je velika vjerojatnost da ne postoji fly blank, grafitni, glass, skuplji od 1/6 najskupljeg štapa prema cijenama iz trgovina... za proizvođaće pribora je bar takva nabavna cijena... a proizvodna vjerovatno i duplo manja... jer svatko mora zaraditi... pa i on koji izrađuje blank,
kad je taj krug manji, proizvođač blanka, izrađivač štapa, brend koji prodaje taj štap... dobijete da je kvalitetniji pribor ili da više love u đep stavi manje posrednika...

recimo da neka solidna tvtka prodaje solidni glass štap, min cijena je cca 200 eura, solidni štap, solidni glass blankova ima po cijeni 30 eura u maloprodaji, kolko taj blank košta u kini nekog posrednika...? vjerovatno manje od 10 eura...
još jedan primjer... kako može blank u austriji koštati 20-30 posto manje nego direktno u tvornici... kolika je nabavna cijena na veliko, kad prodavač u austriji zaradi, a plati poštarinu i carinu, a štap s tim blankom košta cca 700 eura, ako ga pravi ta tvornica, a da dođe do korisnika još dodate carinu i poštarinu,
štap u usa košta cca 900 usd... maloprodajna cijena kompletnog kita za sastavljanje je 400 + eura... maloprodajna blanka u eu, tube i gača je 250-300...
top proizvođač prodaje blankove po extra visokim zacementiranim cijenama da zaštit svoj brend, jer da su jeftiniji nebi bili top klasa u svijetu... top klasa=najskuplja klasa isto je i s wadesom i sličnima, budite sigurni da deru najveće marže, a najviše ulažu i u dizajn i reklamu, i to onda košta, to je taj cool faktor koji masno plaćamo...

usporedite cijenu štapa koji netko doma sam napravi, sve mora nabaviti po maloprodajnim cijenama i štap ga izađe duplo jeftinije nego da ga je kupio u trgovini , a taj u trgovini je izradio brend sa cijenama svega na njemu po veleprodajnim nabavnim cenama... tu već više od 70 posto cijene štapa nije materijal..
 
Vrh Dno