Dodatni alat

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo kako proci jeftino a izvuci korisno. Za svega 60 dinara moze nabaviti kod k.. ili na buvljaku ovaj set alata sa slike. Od njih mozete dobiti ceo komplet finisera za one od najsitnije musice pa do onih za vece udice. Potrebo je malo razdrmati lezista odvijaca a potom po zelji malo obrasiti spoljasnje i unutrasnje ivice. Jos jedna od prednosti pored cene jeste da na nesto manje od jednog cm sve imaju blagi zljeb koji zadrzava da konac ne sklizne pre nego vi to zelite. I jos dve stvari koje koristim jesu secice za secenje bakarne, mesingane ili druge zice s kojom porebljavam ili otezavam musicu i povijena kljesta koja na sredini nemaju rebra za npr oblikovanje tela gamarusa od olovne zice gamarusa. Sa njima dobijem najprirodniji osnovni oblik tela gamarusa. Cen secice je oko 150 din kao i povijenih kljesta.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
ja sam to sredio ovako 3eura kupio finiser i otsjekao dio flomastera zagrijao krajeve pa uglavio na oba kraja tako da ne moram mijenjat umetke
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Kume, bre... pa Tesla se nije ni morao radjati!

Svaka cast, jebo trgovce... Covjek koji zna sta mu treba i kako treba da izgleda to sto mu treba - ocas rijesi problem!  :bye:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Cekaj da ne otkrivam odmah citav pomocni arsenal. Neko bi i crko od smeha ali radi itekako posao. Zatvorice prodaju naseg alata koji ionako nigde i ne prodaju.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Dobra fora ovo sa srafcigerima, samo ja ne verujem u taj cvor, a kad ih napakujes nekoliko kom na glavi muve malo se ista nabudzi. Sa finiserom je po meni sigurnije a i lepse.
Cvor ovom alatkom opravdavam jedino u slucaju kada se na pola motanja veze, cisto zbog trenutnog obezbedjivanja. npr. vezes taj cvor (mrtvak) dok ne izmanipulises sa drugim materijalima, onda nastavis da motas i zavrsis-finiserom (pa lakom) :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Koristi i to na vise nacina. Naravno da standardni finiser i ja koristim a ovo za specfisne situacije. kada hocu da malo nogice pomerim unazad ako su posle nesto vise napred, da prebacim i zavrsim cvor izmedju glave i nogica kod neki policelonskih muva, za neke 16 i 18 udice...
 
Vrh Dno