Dokle ovako

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Ljudi ja iskreno neznam slican ribolovacki forum na kome ima ovoliko prepucavanja. Nerazumem zasto neki nemogu da shvate neciju kritiku i savet.Niko se na ovom svetu nije rodio kao najpametmiji i mislim da o svakoj kritici moze lepo da se prodiskutuje. Iskreno ja sam VELIKI pocetnik i nemogu da vodim diskusiju o tome da li su neke muve proporcijalne il ne, da li je jedan proizvodjac bolji od drugog, koja je tehnika zabacaja bolja, koja je voda bolja itd ali bih iskreno voleo da vi to uradite kako bi mnogi drugi pocetnici i ja mogli da nauce nesto o tome. Neko je vec napisao da da je iz dva tri teksta koje je napisao Ivan Dragojlovic naucio mnogo vise nego za par meseci provedenih na forumu. Mislim da je bio bar 99 % u pravu. Zasto svaka diskusija mora da predje u prepucavanje, omalovazavanje i svadju. Pogledajte deo foruma rezervisan za pocetnike- skoro je prazan. Koliko ima clanova na forumu a koliko ih je aktivno. Mislim da pojedini clanovi treba da ostave sujetu po strani i da se konacno zakopaju ratne sekire.
Veliki pozdrav od Mishe.
PS. Nadam se da nikog nisam uvredio ovom, sasvim DOBRONAMERNOM sugestijom
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Evo da ti ja odgovorim jednim pitanjem Miso!

Koliko ribolovackih foruma znas uopste a da su ovoliko zivi?
Pocetnici treba da iskoriste priliku i da postave konkretna pitanja, a 100% sam siguran da ce dobiti vise odgovora.Ali opet svi smo mi pocetnici, samo neki to jos nisu shvatili :lol:

Pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tako je Simpsone! Prepucavanja i glupiranja su obavezna na ovako "jakom" mestu, jer je forum dostupan svakom. Medjutim, to ne znaci da pocetnici ostaju bez odgovora. Naprotiv, dobijaju ih iz vise razlicitih izvora, uz najrazlicitija objasnjenja. Laki je lepo sredio sajt, tako da je lako doci do svih tema, a jos lakse postaviti novu ili neko pitanje.
Postoje grupe ljudi od interesa, takozvanih musicara, koji posmatraju ovaj sajt kao pretnju svojoj "reputaciji". Takvi imaju svoje ljude koji upadaju u svaku temu i glupirajuci se pokusavaju da od ovog foruma naprave razvodnjenu budalastinu. Takvih ima svuda na ovom svetu. Izgleda da se treba pomiriti sa tim i prihvatiti to kao prirodnu pojavu.
A kad malo bolje razmislim, mozda i ta prepucavanja i toboznji sukob "razlicitih" razmisljanja doprinosi popularnosti sajta.
Nadam se da me necete pograsno razumeti. Ja bih najvise voleo da, kad postavim neku interesantnu musicarsku temu, ne upadaju istog trenutka kontrasi, koje cak i ne interesuje tema. Uvrede trpim skoro svakodnevno, bez ikakvog razumnog razloga. Izgleda da mora tako.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja jednostavno ne mogu da shvatim da neki ljudi sa sajta iako mnogo malo znaju o nekoj temi pushtaju u promet neke "dobronamerne savete" vezano za neku temu,izuzetno ironichno i krajnje ljubomorno.-Ti ne znash,pochetnichke greshke,ti ovo ti ono...Odakle taj zna,shta sam ja hteo da postignem tom muvom,i chemu ona sluzi??"Ja te savetujem,iz najbolje namere"-!!Ma zajebite ironiju!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ono sto mene nervira, to je kad se kaze "neki ovde" a ne govori se konkretno!
Valjalo bi da su karte otvorene, ja sa tim nemam problema.
Zakula, stvarno mislim da je sumadinac uputio dobronameran savet, a ti si se nadurio kao baba. Kao oni najsujetniji musicari koji zive od svog hobija.
Ja nikada nisam komentarisao vezivanje muva i tehnike koje se primenjuju, jer ne vezujem, ali opet slobodno mogu da kazem da neka muva po mom misljenju nece loviti i da obrazlozim zasto tako mislim.
Mislim da preterujes u tumacenju sumadincevih reci a ti kako hoces.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Dokle ovako? Sad cu da ti kazem dokle... Dotle dok "dobronamerni"saveti ne postanu dobronamerni. Nije dovoljno da neko napise da je dobronameran, pa da to bude prihvaceno. Da si Sumadinac hteo da budes tako dobaronameran, kao sto ste se slozili ti i Simpson, trebalo je da se obratis licno Zakuli, koji je otvorio onaj thread, potrudio se sa tekstom i sa slikama, pa da njemu direktno ukazes na propuste. A sta imamo? Obracanje Mixu i savet kako da ne upropasti Zakulu... pa to je nisko da ne moze niže. Siguran sam da ne bi ni slovo napisao, da prvo Mix nije pohvalio Zakulu, sto upotreba citata potvrdjuje. Tacno je da svako ima pravo na svoje misljenje, ali brate treba postaviti neki nivo ponasanja na forumu(vazi i za Zakulu). Kako mislite da animirate pocetnika da pocne aktivno da ucestvuje na forumu? Sigurno ne savetima koji se zavrsavaju sa -"Mixe dosta znas, pomozi decku na pravi nacin!" Ovim si mozda Mixu ulepsao dan, ali Zakuli sigurnio nisi pomogao da bude bolji vezac. Sto se MixMastera tice, nisu nam strani ni njegovi ego-tripovi, cuvanje tajni o mestima, materijalima i vezivanju muva itd , ali je njegovo ponasanje dosta prizemnije nego pre "uskrsnuca", mozda cak i suvise, tako da ne vidim razlog za onolike kontre.
Moj savet je (kao coveka koji svakodnevno posecuje forum i cita sve postove bez izuzetka) da se razmirice koje nemaju veze sa tematikom (mada bivaju cesto uspesno upakovane u istu) resavaju na drugim mestima, da bi forum ostao cistiji i u funkciji poromovisanja musicarenja, kao najsportskijeg i najzanimljivijeg nacina ribolova. Pa u skladu sa tim bi se trebalo i ponasati i pisati, posebno ljudi koji su duze vreme prisutni na forumu, jer mnoge buduce kolege sticu utisak o musicarenju iz vasih reci, pa shodno tome od vas zavisi kakav ce taj utisak biti.
Moj zakljucak je da manje "zle krvi" na ovom forumu znaci vise ljubitelja FF-a, a koliko to doprinosi na nivou, ekologije, ekonomije, sporta, turizma itd, pisano je na hiljade tekstova.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro si ovo napisao Pepa, ali sta ce ti ovo " Sto se MixMastera tice, nisu nam strani ni njegovi ego-tripovi, cuvanje tajni o mestima, materijalima i vezivanju muva itd , ali je njegovo ponasanje dosta prizemnije nego pre "uskrsnuca", mozda cak i suvise, tako da ne vidim razlog za onolike kontre."
Cackas se i ti, ocigledno. Prihvatam ovo za ego-tripove, bez zamerke, ali se varas da ja krijem bilo sta o musicarenju, materijalima, vezivanju muva i mestima. To je toliko suprotno od istine, da nemam reci. Ko je to pisao i priblizno kao Mixmaster (ja) bas o tim stvarima?
Tu si pogresio Pepa. Ako nisam dokazao suprotno od ovoga sto tvrdis, jos cu se potruditi da te ubedim. Evo pogledaj novi materijal primenjen na zutoj kamenjarki. No, nije lose da pogledas kako upotrebiti balzu kod bambule ili body threed. Odlicno bi bilo da procitas o upotrebi polipropilena, takodje iz ove moje tastature. Bice jos toga, sve dok sam ziv. Zbunjuje me ta tvoja tvrdnja da stekujem znanje o materijalima i muvama. Pogledaj broj muva izlozenih u mojoj galeriji. Mozda nisam pisao recept za svaku, jer mislim da je dovoljna slika, ali ako nekom treba posebno objasnjenje, moze da me zove telefonom. Rado cu mu objasniti sve sto znam. A skrivanje mesta je poseban "hit". Izvestaji sa terena su prepuni skoro iskljucivo mojim tekstovima. Ici cemo zajedno i u ribolov kad god pozelis i koliko god cesto ti to mozes.
Mozda je Pepa nekom drugom ovo napisao, jer svako drugi zasluzuje ove kritike samo ne Mixmaster (ja).
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Stvarno Mix nesebicno deli sa drugima svoja skustva, nekad toliko preteruje da ce stvarno neko da pomisli da je drvena muva najbolja na planeti :lol:
E jedino je stekara za mesta za pecanje, pise o tamo nekim barustinama, bodorkama, cverglanima, a ovamo juri pastrmke (kako bese ono easy level) krajem oktobra i u februaru. Ali kakav bi to on lovac bio da svima rastrubi gde peca bas svaki put :hammer:
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Dobro, dobro ajde sad da se ne podsecamo koliko je vremena proslo od pitanja(#forumpost1445) do odgovora(#forumpost6325) u vezi bambule, a tek u vezi tela od meke plastike -dozvolio si da drugi odgovore umesto tebe... ima jos nekih sitnica, ali to jeste bilo ranije i ja sam to i naglasio. Za mesta sam cuo u razgovoru drugih, ako nije tako povlacim rec. Polipropilen sam koristio jos davno dok nisam ni znao da se tako zove, a bambulu (po originalnom receptu) cu da probam ove sezone, i samo da znas da ako ne upecam bar jednog klena vise nego na emu-bubu iz moje galerije (pod istim uslovima), svi ima da saznaju. fly_lurk
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jos jedna tema za dobru zajebanciju. Najbolje bi bilo da Pepa malko ide sa mnom u ribolov pre nego sto veze bambulu, jer za to je potrebna mala priprema. Malo Abra-Kadabra i takvih bajanja. Ovaj recept za koriscenje koji vam je brze bolje napisan pre nego sto sam se ja smislio, kako bih ja ispao pederast, uopste nije niti tacan niti dobar. No, to me toliko razljutilo da sam resio da pravilan nacin primene tvrdog silikona prenesem samo proverenim prijateljima.
A Simpson nema dobre informacije o mom pastrmko-lovu, jer nisam isao februara na pastrmke. Neko ih je pustio u moj omiljeni klendzijski revir, a ja, dobar ribar, bockao ih i pustao. Ovo treba naglasiti: To sto sam bocnuo 7 poribljenih nije nikakav uspeh, vec to sto sam ranije nabrcao i 4 originalne nisavske divljakuse!
Oktobra sam bio na pastrmskoj reci, ali nisam prekrsio nijedan propis! Mislim da bi i oktobra i novemra, ali i februara, musicari trebalo da obidju svoje pastrmske reke i odgledaju mrest pastrmki. Ne ucine li to oni, sigurno ce to uciniti oni drugi, koji ce ih vrlo rado ubiti i prebaciti na tiganj. Znamo svi da su sportski ribolovci najbolji cuvari nasih reka. Znate li zasto? Zato sto smo mi njihove gazde- putem svojih udruzenja.
 

ljuba

Newbie
Učlanjen(a)
31.12.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Hteo sam nesto da kazem o temi “dovidjenja drugari musicari”, ali sam se razocarao kada sam video da je taj “topic” zakljucan. Nije dobro da se clanovima foruma onemoguci da izraze svoje misljenje i ovde necu da trazim razloge toga.
Evo mog licnog vidjenja buducnosti ovog sajta koj je trenutno u velikoj krizi jer istaknuti clanovi odlaze.
Zasto je ovde dolazilo do prepucavanja, beskorisnih rasprava, uvreda i kleveta? Po mom misljenju jedini razlog i uzrok svih tih losih stvari na ovom sajtu je Mixmaster i niko drugi. Sva prepucavanja od nastanka sajta pa sve do danasnjeg dana se vrte oko njega. Neke stvari se mogu precutati a neke ne. Ja nisam od onih koj ce cutati ako vide da se zakon krsi i peca se u lovostaju – na takve stvari se mora reagovati ako hocemo da ovaj sajt opstane.
Ne poznajem ni Simphsona ni Sumadinca – te ljude zaista nikada u zivotu nisam sreo niti bio u ikakvim kontaktima sa njima ali ih veoma cenim na osnovu onoga sto su ovde pisali jer u njihovim tekstovima osim smisla za salu, video sam pravednost i veliku ljubav prema musicarenju. Pa ipak Mix mi je pretio da ce Laki kada se vrati iz bolnice da me iskljuci sa sajta samo zato sto sam ga video kako oktobra 2005 peca u tada zabranjenom reviru na Moravici(em lovostaj, em zabrana). Osim pretnji da ce me oterati sa sajta, tada je i mene oklevetao i vredjao. Sebe je “pravdao” tako sto je tvrdio da tada nisu postavljene table o zabrani ribolova i sam je kako njemu odgovara netacno tumacio zakon, tvrdeci da ribolovci imaju pravo da pecaju na pastrmskoj reci u lovostaju.
Clan foruma tttttt(Toni) je jednom prilikom rekao da se Mix godinama sastaje sa clanovima sekcije svakog cetvrtka u prostorijama Niskog udruzenja ribolovaca. Zabrana je ustanovljena(odlukom zajednice “Juzna Morava 2” u istim prostorijama Niskog udruzenja) jos 2004.godine, trajala je 2005 i 2006. Meni je saopsteno kada sam vadio dozvolu jos 2004.godine da se tu ne sme pecati zbog eksperimentalnog poribljavanja potocnom pastrmkom. I 2005.i 2006 isto! Gnusno laze onaj ko kaze(a svakog cetvrtka je u udruzenju) da to nije znao, bez obzira sto nije bilo tabli. Licemerno zaista! Osim toga u starom zakonu je pisalo “Ko unistava ribu u doba mresta ili lovostaja kaznice se....” A u novom trenutno vazecem pise” Ko lovi ribu u doba mresta ili lovostaja kaznice se....” Iz cega proizilazi da jedan sportski ribolovac nema sta da trazi u to vreme na pastrmskoj reci-kazna sledi i onome ko samo peca makar nista i ne upecao! Ovi zakoni se mogu naci na netu a kome nesto nije jasno neka pita bilo kog advokata da mu protumaci zakon!
Ako Laki, nek samo sto pre ozdravi a verujem da hoce, misli da nekoga kao sto sam ja, treba iskljuciti sa sajta samo zato jer je uputio kritike jednom nesportskom ribolovcu(Mixmasteru) i kritikovao pecanje na zabranjenoj reci i u lovostaju nek bude! Takodje vec sada sam siguran da cu posle Lakijevog dolaska, ako on nastavi da tolerise na sajtu prisustvo loseg, egocentricnog i sujetnog coveka kakav je Mix, koj se javno raduje odlasku istaknutih clanova foruma (ma u kakvim god prijateljskim odnosima Mix i Laki bili) ja cu dobrovoljno otici sa ovog sajta(jer stvarno nemam nameru da se raspravljam vise sa takvim ljudima).
Nadam se iskreno da ce Laki odabrati da mu sajt i dalje bude posvecen Musicarenju a da ne bude sinonim za Mixarenje...
Buducnost ovog sajta ce biti dobra samo ako budu nestali sa scene ljudi kakav je Mix, onda ce se clanovi koj su otisli mozda vratiti a doci ce na njega i pravi strucnjaci i ozbiljni ljudi, Doktori, Biolozi i pravi vrhunski musicari i svi zajedno cemo se boriti za nasu stvar, sajt ce tek tada biti ono pravo u suprotnom, ne vidim svetlu buducnost(i recu cu vam dovidjenja drugari)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ljubo, lako je resiti tvoj problem. Laki ce sa sajta izbaciti ili mene ili "zasluzne" clanove. Tako, mi u svakom slucaju necemo biti na istom forumu i necemo se svadjati.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A drugi "problem", koji je vezan za moje toboznje nesportsko ponasanje na vodi, se jos lakse resava. O ovome treba otvoriti posebnu temu, ali neka se ovaj predlog, nadje i ovde.
Ako bilo ko od sportskih ribolovaca uoci ribokradicu (covek koji lovi ribu mimo propisa), duzan je da to odmah prijavi. Uz godisnju dozvolu naseg udruzenja dobijaju se brojevi telefona svih ribocuvarskih sluzbi u regionu. Ribocuvari "placu" za prijavama, jer im je tesko da sami pronalaze ribokradice. Veoma rado se odazivaju pozivu i znaju kako da pronadju prekrsioca.
Ako ste sportski ribolovac i ravnodusno posmatrate ono sto je toboze posmatrao Ljuba, saucesnik ste u ribokradji i veci krivac od obicne ribokradice.
Da sam ja bio u nedozvoljenom ribolovu, sudeci po broju mojih neprijatelja, bio bih odmah prijavljen i kaznjen. Ja jesam osnivac Musicarske Sekcije u USR Nisava i visegodisnji predsednik, ali sa ribocuvarima ne gajim nikakvo prijateljstvo i kaznili bi me, cak i radije nego nekog anonimusa. Pitajte ih!
Dakle, prosto je. Ako Mixmaster krsi propise, prijavite ga. Nemojte da slusate i pricate glupe izmisljotine, jer postoje odlicni nacini da se stane na put losim momcima.
 

ljuba

Newbie
Učlanjen(a)
31.12.2006.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Prijavili smo te(ja i jedan moj prijatelj - ocevidac) tada ribocuvarskoj sluzbi, zahvalili su nam se na imformaciji i rekli da ce tih dana obratiti paznju na zabranjeni revir. Ali da bi cuvari protiv nekoga podneli prijavu, moraju ga uhvatiti na delu.Uglavnom ribocuvarska sluzba je jos oktobra 2005 bila obavestena o tvom ponasanju Mix!
 

Night_nurse

Newbie
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Ovo je poslednje upozorenje clanovima koji budu ponovo otvarali ovakve i slicne postove.Svakom clanu sajta koji ne bude postovao ovo upozorenje,bice zabranjen pristup sajtu!Izricito je naglaseno da se nece tolerisati vredjanje bilo koje prirode!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno