drinska regata

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nema mnogo veze sa nasim sportom ali ovde vazi misljenje da posle regate nema vise pecanja i to mesecima , i to ne samo skobalja za koga kazu da ga otera nacisto , vec da i lipljana poplasi toliko da se sav preseli u Ljuboviju?! :( Zivo me zanima koliko ovo ima veze sa mozgom . Za skobalja znam da je plasljiv ali da bas toliko pobegne i da ga nema mesecima... A za lipljana i tako posle regate nastupa utupljujuci period jer regata je uvek krajem jula a lipac  je u avgustu ionako ne daj boze pa me zanima koliko tu ima istine , i koliko se ribe plase?
  usput ove godine na regati ATOMCI i jos po nesto evo teksta iz pressa
    http://www.pressonline.co.yu/vest4.jsp?id=13547&sectionId=47
 

milojeminic

Newbie
Učlanjen(a)
24.06.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Istina je da regata stvara veliku guzvu, nered i plasenje riba. E sada da nema pecanja mesecima nesto nisam bas siguran! Prosle godine sam bas nakon regate nekoliko dana pecao lipljene u oblasti oko Sekelana, Krivog Vira....sa bosanske strane i nije imalo nikakvih vecih problema. Tacno je da se riba pomeri, poplasi nakon guzvi i nereda koje sptvara regata, ali to da lipljen i ostala riba sidje skroz do Ljubovije, nema veze sa mozgom. Nekoliko dana nakon regate, riba se smiri i vrati na svoje mesto. Spust niz Drinu je odlicna zabava u vrelim letnjim danima, ali kao i svaka druga skupina mase ljudi ima svoje negativne strane. Prosle godine je toliko otpada plivalo niz Drinu, taj isti otpad nece se zadrzati pored reke, ali otici ce u jezero, nekom ce stvoriti problem. Treba biti kulturan i uzivati u onome sto nam je priroda dala!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
otprilike sam i ja istog misljenja i zao mi je sto ne mogu da nadjem snimak od prosle godine kad posle poslednjih par camaca ljubovijske regate u ovcinji hiljade skobalja iskace iz vode , scena ko iz opstanka, neverovatno, moram naci taj snimak ali autor je u austriji...
p.s. hteo sam da vidim samo jos koliko ljudi deli moje misljenje, jer ovde ako kazes da regata ne plasi ribu svi te gledaju ko da si  :blush:
 

milojeminic

Newbie
Učlanjen(a)
24.06.2007.
Poruke
10
Broj reagovanja
0
Narod je jos uvek primitivan, predstoji veliki edukativni periodu, kako bi se ljudima predocila situacija istinskih vrednosti. Bez toga tesko da ce nekom zaigrati stomak, zato sto je odneo 30kg ribe za popodne, onom sto je oprao kantu za otrovima od prskanja u obliznjoj reci i sada prosipa teoriju koliko je nekad ribe imalo, pa i onaj sto punu prikolicu smeca istrese pored reke, pogledajte, sve divlje deponije su uglavnom pored reka! Covek jos uvek nije svestan "da je voda izvor zivota", zato kazem da je potreban edukativni period, da mu se dopre do onog delica mozga koji ce delovati pozitivno i javiti u njemu svest o nacinjenoj steti, samom sebi! Do tada........ :'(
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Slazem se s tobom (oprosti, smesno mi da persiram, ali ako treba, varticu se na per se). Ipak, to je takodje jedan od ciljeva i svrha postojanja ovog foruma. Ocekuje se da i drzavni organi urade taj svoj elementarni deo posla, da im inspekcija pocne da primenjuje zakone, a ne da oni sluze samo kao samohvala vladama kako su ih doneli (kao ponosne retardirane majke retardirane dece), a ne primenjuju ih.
:D Ma ja mislim da oni iz Ljubovije i prave regatu svake godine da bi odchobanisali skobalje i lipljene nizvodno, u "svoj" deo Drine. :D Vec sam cuo slicne price, npr. kad su poribljavali Drinu, neki sa obale su komentarisali mrtvi ozbiljni : "Vidi je, ode pravo uBosnu!" (namerno spojeno, tako se tamo izgovara). Nema blage veze sa mozgom, riba se samo pomeri i verovatno vec sledece vece ili jutro vrati na mesta gde se hrani. U sadasnjem vremenu i pri postojecem standardu, regate su redak sire dostupan turisticki sadrzaj koji propagira i promovise Drinu nespecificnim turistima (rekreativcima opsteg tipa) u letnjoj sezoni. Valjda ce jednog dana to biti pomereno u korist nas kao nespecificnih objekata interesovanja turistickih radnika. :bye:
 
Vrh Dno