Drveni strimeri (poperi)

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Volim da eksperimentisem sa novim mamcima. Kazem mamcima, jer mi je malo ludo da strimere zovem muvama. Ovo cudo sa slike sam zamisljao nekoliko dana. Ispalo je dobro. Zamisljam da ce imati "rad" kakav prizeljkujem. Mislim da ce zaroniti na zeljenu dubinu i zadrzati je prilikom povlacenja, jer ne volim kad mi strimer menja dubinu. Pecam u zatravljenim barama i, kad pogodim rupu, ne zelim da mi strimer padne na podvodne trave, nego da se drzi desetak cm ispod povrsine.
A ova kombinacija boja nije slucajna. Ubedjen sam da su bela i ruzicasta ubitacne boje za sve grabljivice. Znam i zasto, ali to je tajna. Mogu li da imam tajnu? Bar jednu?
Jos nisam testirao rad ovog mamca. Nadam se da nisam pogresio sa ovim tankim telom, blago koso isecenim i ruzicastim zecom sa zlatnom lametom na repu. Jedva cekam da ga probam, ali ne znam da li ce moj gost Simpson hteti da mi pravi drustvo na prelepim Mramorskim Barama.
 

Prilozi

  • Special poper.jpg
    Special poper.jpg
    5,3 KB · Pregleda: 355

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Odlican poper Mixe! Ja bih ga bacao i sa intermediate strunom (neutralnoa plovnost), ali sa standardnom intermediate, a ne popularnim bezbojnim verzijama (clear). Clear intermediate tonu brze od standardnih, vise se ponasaju kao type II tonuce strune. Ona ce ga drzati pod povrsinom, bez obzira na povrsinske talase i strujanja.

Nadam se da ce da padne neka kapitalka na ovu muvu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nazalost, retke su kapitalke ovde. Mnogo je ribolovaca i jadne stuke su raspamecene. Moram se zadovoljiti primercima do 1.5 kg, sto i nije tako lose, s obzirom da sam (mudro) izabrao pribor 865. Ja i ne prizellkujem vece. Ovaj moj mamac je dugacak skromnih 6 cm i privuci ce paznju stuka od po 50 cm. Istovremeno, na 50m od mojih omiljenih bara je J. Morava i njeni lososi- bucovi, koji nece tako lako odoleti pravilno vodjenom olovka-poperu. Zato ja uvek pravim "combo" strimere, koji sluze i bucovima i stukama.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fino fino, coundown stimeri! Ja imam isto jednoga takvog od drveta, ali redhead ombinacija. Da bi ultra lagano tonuo rasporedio sam vrlo malo olova. Drvo od smreke, a fizika coundown.
Drago mi je da vidim i ovako nesto ;-)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Obratite paznju na ovaj model udice. Trostruko veca sigurnost pri ubadanju (neduzne) stuke. Sad moze da trese glavu razjapljenih usta i da skace po metar iz vode, setajuci repom po povrsini. Tri zareza je drze. Poceo sam i da im kontriram po tri puta. Za svaki zarez po jedna kontra. Kakav mesar!!
 

Prilozi

  • tri kontre.jpg
    tri kontre.jpg
    10,8 KB · Pregleda: 299

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Na ovo,bucov ima da gine! MAJSTORE!
 
Vrh Dno