Dud iznad vode!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jun, bistra voda, nailaziš na vir, a iznad njega zreli doode! Povremeno padne poneka crna dudinka u vodu, a na nju čim dodirne vodu izleti najbrži iz grupe krupnih klenova koji strpljivo čekaju ispod same površine vode. Crna bambula na udici broj 8, tippet 0.20 mm... :doh:
Ovo je san svakog mušičara klendžije.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ja znam  za jedan beli iznad vode, vrh mesto za klena
jel moze bela bambula ;)
salim se, znam za mesto sa belim dudom ali sam nazalost u bgu pa vise ne musicarim, mada prvom prilikom idem  negde,samo da pohvatam kako i gde mi je blizu i bar malo jeftino
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Oholi brate i ja sam za socijalne varijante mušičarenja :yeswink:. Ako si za klena sednemo na "Lastu" pa negde prema Obrenovcu ima potoka sa klenovima kolko voliš.
Što se tiče crni vs. beli dud, prednost dajem crnom (ostavlja bolje fleke po odeći :'().
Nekada je u mestu D. na obali reke T. bio ogroman dud, pričali mi stričevi sa setom u glasu :yeswink:
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Podseti me ova priča na jedno mesto gde pored klenovske vode bila dženerika sa velikim crveno-žutim plodovima koji kad su zreli često bućnu u vodu. Za klenčiće su bile preveliki zalogaj, ali za glavonje  :drool:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
oholi je napisao(la):
ja znam  za jedan beli iznad vode, vrh mesto za klena
jel moze bela bambula ;)
Što da ne? Nemaju klenovi tu mnogo vremena za razmišljanje. Pobiće se za belu bambulu.
Iznad Nišave i Belog Timoka ima dudova, što crnih, što belih. Ja tačno znam gde su... :naughty:
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Kada sam prosle godine upecao jednog klena od 900 g u stomaku sam pronasao dve dooobre sljive one divlje,valjda ih negde zovu ringlov ili mozda dzanarika.Dokaz da krupan klen obozava da capne poneku vocku.Mada je doticni pao na bambulu br 10.  :)
Pozdrav!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
znam na zeti mesto gde je suma smokvi uz obalu, kad padne smokva nebiste verovali sta je pokupi......
znaci bambula na strimer udici i stap #9 velike su to bambule
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ma sve je to ok o cemu pisete ali mi samo jedna stvar nije jasna.
Pre par dana tumarajuci J.Moravom zapazih Ora pored vode,kakve li cepanke ima ispod njega. :p :p :p :p :p :p
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Blue Fox Nis(lija) je napisao(la):
Ma sve je to ok o cemu pisete ali mi samo jedna stvar nije jasna.
Pre par dana tumarajuci J.Moravom zapazih Ora pored vode,kakve li cepanke ima ispod njega. :p :p :p :p :p :p

...a,pa tu zivi jedna vrlo zajebana zivotinja koja guta cele jabuke  :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Blue Fox Nis(lija) je napisao(la):
Ma sve je to ok o cemu pisete ali mi samo jedna stvar nije jasna.
Pre par dana tumarajuci J.Moravom zapazih Ora pored vode,kakve li cepanke ima ispod njega. :p :p :p :p :p :p
Tu žive isključivo klenovi od +7kg koji imaju ovolikeeeeeeeeeeeeeeeee zube :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo, ja, za razliku od prethodnika, znam šta znači doode iznad vode i mušičarenje ispod njega, pa sam danas obišao jedan. Prvi zabac i pao je jedan sitan klen (sa slike). Posle njega počela je serija sličnih, ali nisam slikao total. Znam da mi verujete ;).
 

Prilozi

  • Doode Chub.jpg
    Doode Chub.jpg
    122,1 KB · Pregleda: 479

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Lepi babuni udaraju na dudinke,odnosno bambule.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, Zvezdane, kad bi znao kakva je borba sa kilašem u ljutim brzacima jake Nišave, na štap Enigma EMG 865, mase 58 grama. U nekim trenucima je štap bukvalno dobijao oblik slova C. Nema ništa slađe nego kad je dud iznad jakog, širokog i dugačkog brzaka!
Bar polovina krupnih klenova od danas me je dobro napljuvala crnom kašicom sa sitnim semenkama. Samo dudinke srču, a crna bambula je dovoljno verna da "match the hatch" :lol:.
 
Vrh Dno