Dvodelni strimeri

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Уф... овај са главом од јеленске длаке , мора да је добитан
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
more jedno je tu kojekakvih mogucnosti. sve oisi sta se zeli postici ili kakvu akciju...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jednog 2+1 delnog  :D od malo pre...nista posebno: 2x "fish sipins" + 1x udica kratkog vrata I sirokog luka, rep zonker trakica, posle na "fish spins" 2x beli marabou, 1x sivi I 1/2 crnog kod glave I glava "fish skull".

glavno otezanje ce da bude kanap ili brzotoneci lider  ;)

Kakav ce to tek da ima rad  ::) Marabou kud fantasticno dise I pulsira, posto je visedelni ima da jos vise vrluda nego inace...marabou I zeciji zonker trakica su mi omiljena kombinacija kod malo vecih strimera. Sa vrlo malo materijala se dobije fantastican strimer.

 

Prilozi

  • bgw.jpg
    bgw.jpg
    169,6 KB · Pregleda: 321

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala hvala...jos samo da se to vreme stabilizuje pa ide ovo na kupanje....sit sam vise tih kisa I mutne visoke Save...na jezero mi se ne ide bas ali ako ne bude druge morat cu se sa tim zadovoljiti... ali ovo ide za mladicu
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Bjelo dominira i tipujem da je smrt za svaku grabljivicu koja ga ugleda a ne samo mladu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma vise puta proverena kombinacija  ;) ali meni se ovo psoebno dopada zbog gibljivosti trodelnog tela, na svaku promenu brzine kretanja kroz vodu ima da zavijuga = zavibrira  ;)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Dvodelni sam bacao i jako sam zadovoljan radom (stuka nije bas bila odusevljena, tog dana niti jednu prevario nisam :hammer: )... trodelni je samo u lavoru bio i obecava  :)
Hvala svima na prethodnim linkovima i postovima na ovu temu, mnogo ste mi pomogli
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
nesto nece slike...
 

Prilozi

  • IMAG0036.jpg
    IMAG0036.jpg
    197,2 KB · Pregleda: 284
  • IMAG0037.jpg
    IMAG0037.jpg
    188,4 KB · Pregleda: 272

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sada več nekoliko sezona eksperimentišem ovakvim strimerima što vezanim na tubama I na tzv. "Articulated Shank"  koje sam iz prve radio sam od neke čelične žice ili od vrata udice gde sam posle odsekao kuku udice. Uglavnom, sada več dobru sezonu spadaju među moje favorite. Ovako vezani na tubici su još univerzalniji jer mogu da menjam udce po potrebi i propisima gde lovim i isto dužinu strimera mogu da menjam na samoj vodi dodavajuči ili oduzimajuči segmente na tubicama. Ovoga sam malo pre navezao jer sam ih več pogubio dosta pretražujuči po dnu ne bi li prevario kakvu mladicu. Sutra još par komada moram namotati jer možda u četvrtak dobijem priliku da opet odem na Savu.  ::)

Ovaj je dugačak 12cm i na tako velike su mi se kačile pastrmke uredno za usta iako mnoge nisu bile ni 40cm velike ali naravno bilo je i dosta večih ;)

Marabu I zec, ta kombinacija je posebno lovna (štuke, smuđevi, pastrmke, mladice, somovi...morske nemani....ma sve grabljivice sveta teško odolevaju strimerima od takve kombinacije materijala).

Materijal:

- Ownerova trokraka #2, kao zadnji segment na kojem je navezana zonker trakica od zeca
- drugi segment 30mm Articulated Shank I namotano jedno marabou pero
- treci segment 40mm Articulated Shank I namotano jedno marabou pero + kod glave tamnija boja (u ovom primeru siva) marabpu   
  pero samo tri namotaja
- otžanje i glava ujedno je fish skul srebrne boje #M

Tako vezan strimer zahteva relativno vrlo malo materijala, fenomenalno se kreče kroz vodu, sav materijal slobodno diše jer nije sabijen. Takav strimer je relativno veoma lagan i da se ga lepo prezentirati i vodenim zabačajima dvoručnom tehnikom. Tone glavom na dole i u kombinaciji sa tonučim ili super brzotonučim liderima ide jako duboko....za močan tok i veču dubinu se koristi ultra toneča leteča glava i tako isto i toneči leader.
 

Prilozi

  • tri segment.jpg
    tri segment.jpg
    340,9 KB · Pregleda: 268

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
OVO je prekrasan strimer mora da bude i ubitačan 100%  :tbumb:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Seb, na ultra brzo tonucu glavu se nikad ne stavlja "tonuci leader" sto god to znacilo. Metar i pol fluorocarbona ili najlona maksimum, iz dvije tri sekcije. Generalno, vrijedi pravilo sto brze tonuca struna, to kraci predvez. Cilj toga je da sistem tone u liniji, bez trbuha. To znaci bolji osjecaj ugriza, bolji kontakt na kontri, bolju kontrola dubina, manje zapinjanja za dno...

Stavis li duzi predvez, kakav god, on ce tonuti sporije od brzotonuce strune. Kada ti struna legne na dno, muha ce jos biti u pol vode. Cemu onda brzotonuca struna? No, problem nastaje ako nesto zagrize pa zbog takvog trbuha promasimo kontru, a to je vrlo cesta situacija. Ili, ako struna dotakne dno nakon cega je nemoguce sprijeciti kacenja udice za dno. Dok podizes stap ne podizes strimer vec ga trbuh vuce prema dnu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina alp. Jos sam u fazi istrazivanja sa takvom letecom glavom. Kada pogledam sve parametre imam jasniju sliku kako sledeci put. U jezeru iz camca mi se je tako vec dobro pokazalo ali ovo sa kracim i obicnim liderjem je definitivno mnogo smislenije. Onako sam poceo samo zbog ideje o kontri ali sa kracim obicnim liderjem to je bolje definitivno. Hvala alp za kritiku!!! :)

Sent from my C6603 using Tapatalk

 
Vrh Dno