End Now For Something Completely Different

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Jedan od mojih hobija je i muzika - sviram bubnjeve i percussion, gitaru i bas gitaru. Ove numere sam pre nekih 4-5 godina snimio sa prijateljem gitaristom na njegovo insistiranje, iz ciste zabave. Trajalo je vise od godinu ipo dana da zavrsimo cd sa cover-ima nekih nasih all time favourite jer sam zbog obaveza konstantno bio u brzinama. Ideja je bila da se sve uradi akusticno od gitara preko basa i bubnjeva do brass-a i naravno pevanja. Sve je snimljeno u maloj sobici od 6 kvadrata u stanu na cetvrtom spratu. Jedino je Easy Lover snimljen u profesionalnom studiju, to bas nije moglo u stanu, jel´? Ovde sam transkribovao na papir svaku notu Phil Collins-a i ponovio je na snimku. To je bio trip gitariste. Pekao me mozak nedelju dana posle snimanja i citanja s lista. Produkciju smo radili sami osim Easy Lover mi i Guenther K. koji je i snimio u njegovom studiju bubanj.

Gitarista se manijacio, sva sola je odsvirao od note do note identicno originalu, i to sve na akusticnoj gitari!!! - vrlo tesko, pogotovo Dire Straits i Phil Collins, potpuni freak! Percussion je snimljen na 8 do 14 kanala, koliko se secam, sve zivo od cajona preko bongosa do gomile hand percussion-a, dobosa, cinela, tomova, metlica, finger snaps, hand claps... Gitare na milion kanala bar! Gitarista je onda preko svojih veza proturio cd na sve strane i desilo se ono sto nisam uopste ocekivao - poceli su da nas zovu - gigovi privatni, po lokalima i pub-ovima, izlozbe, cak i par svadbi. Svirali smo u trojci, gitara, hibridni set bubnjeva, cajon-a, bas bubnja, hi hat-a i bongosa sa gomilom percussion-a, pevacica Kathrin svirala je i gitaru. Ja sam na par numera svirao bas. Svirka akusticna i tiha - san svakog vlasnika lokala.

  Ako nekog interesuje.

01 Rehab - Amy Winehouse.mp3
02 Fields Of Gold - Sting.mp3
03 Smooth Operator - Sade.mp3
04 Fever - Peggy Lee.mp3
05 Ironic - Alanis Morissette.mp3
06 Perfect - Fairground Attraction.mp3
07 Come As You Are - Nirvana.mp3
08 Wonderwall - Oasis.mp3
09 Shape Of My Heart - Sting.mp3
10 Wish You Were Here - Pink Floyd.mp3
11 Sultans Of Swing - Dire Straits.mp3
12 Easy Lover - Phil Collins.mp3
13 Cantaloop - US 3.mp3

Band:

Kathrin T. - glas, prateci glasovi
Wolf Z. - sve gitare, bas, glas, snimanje, produkcija, maltretiranje muzicara i pevacica...
neo - bubanj i percussion, bas na "Perfect"

Gosti:

Evelyn B. - glas, prateci glasovi
Martina K. - prateci glas
Oleksandr R. - tenor sax
Kolya R.- truba

 
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Preslušah brzinski od svega po malo, moj konačan utisak je BRAVO. Zvuk odličan, pevačice vrh. Pevač me je razočarao na Dire Straits ali se popravio na Pink Floyd-u tako da imam utisak da je cugao na prvoj pesmi pa previše simulirao ili pak tek kad cugne ubije tremu pa je zato drugu bolje otpevao :)
Odlični ste, sve pohvale.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Hvala najlepse! Pevac, na zalost, u zivotu nije popio ni kap alkohola niti probao kafu, fenomen. Odsvirao je gitare a ove dve je otpevao jer pevacicama ne lezi ni jedna a nije nam se jurio pevac, jedva smo se i onako skupljali.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Za sad samo solo od sultans.... odlicno.... definitivno cu da preslusam sve

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno