Ephemera randjica nymph

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
main.php


Nagledao sam se živih nimfi Ephemera danica i njenih bledunjavih imitacija. Gledam je kako se kreće, kako izlazi iz peska i kako izranja i presvlači se. Na osnovu toga izvlačim zaključke kako treba da je imitiram. Njeno dupe leluja u vodi što znači da repni deo naše nimfe treba da igra. Razni fazoni se primenjuju, a ja sam ovog puta stavio nešto jednostavno, paperjasti deo žućkasto-maslinastog petla. Telo, koje je dobro otežano olovom, od antron dabinga, postavljenog da bude vrlo čupavo, nalik škrgama majske nimfe, koje non-stop trepere. Glava i nožice su od topljive plastike, koja se lako nanosi kada se istopi. Udica je veoma jaka, Gamakatsu F-15, broj 8.
 

Prilozi

  • Ephemera randjica nymph step 1.jpg
    Ephemera randjica nymph step 1.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 207
  • Ephemera randjica nymph step 2.jpg
    Ephemera randjica nymph step 2.jpg
    19,3 KB · Pregleda: 225

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
DOBRA! Ja se inače na njih nikad nisam nalovio - ona je uglavnom van domašaja ribe sve dok ne počne da izlazi - a tad lovim uglavnom na suvu!!! (Za razliku od većine drugih nimfi koje su prisutne tokom cele godine)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče je napisao(la):
DOBRA! Ja se inače na njih nikad nisam nalovio - ona je uglavnom van domašaja ribe sve dok ne počne da izlazi - a tad lovim uglavnom na suvu!!! (Za razliku od većine drugih nimfi koje su prisutne tokom cele godine)

Milanče, mislim da svi grešimo kada koristimo isključivo suve majske kada primetimo hatch. Treba misliti na putanju nimfe-emergera do površine i na one "mečke" koje se retko dižu na površinu. ;)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Milanče, mislim da svi grešimo kada koristimo isključivo suve majske kada primetimo hatch. Treba misliti na putanju nimfe-emergera do površine i na one "mečke" koje se retko dižu na površinu. ;)

Grešimo, grešimo, znam. Al odvuče me suva, ko će da bulji ispod površine :)  A, bogami, i mečke polete u nebo za njom :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
More, one koje su mi locirali dečaci iz jednog sela, od po 5-6 kg, sa školjkama na glavi i krkušama koje im čiste škrge, kao kitovi, ne jedu u vazduhu  :lol:.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Te uzuvaju iz opanci, za gumene popke da ne pričamo!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
More, one koje su mi locirali dečaci iz jednog sela, od po 5-6 kg, sa školjkama na glavi i krkušama koje im čiste škrge, kao kitovi, ne jedu u vazduhu  :lol:.
Samo cede plankton između ogromnih zuba koji su već načeti karijesom i porumeneli zbog preterane ishrane gamarusima... - dobar ti opis :tbumb:
 
Vrh Dno