FC na Moraci, Crna Gora

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima,

Pisem iz Podgorice. Lovim na Moraci vec drugu godinu zaredom, koristeci vaserku, sa nizom musica, makar 4. Ljubitelj sam musicarenja, imam sve sto mi treba od opreme za to. Pokusao sam svega 3x da lovim musicarskim stapom u gornjem toku Morace, ali struna ide najdalje 2 m od mene. Nikako da se izvjestim u bacanju muve. Gledam sajtove, snimke, tehnike bacanja, ali mi jako lose ide. Da li imate prakticne pomoci? Zadnjih dana hvatam prelijepe primjerke potocne pastrmke, ali mi nekako osjecaj govori da mi treba necujan pad musice na vodu, nadajuci se da ce neki veci komad da uleti. Javi mi se i lipljen, ali mogu mu samo mahnuti, obzirom da musicarem ne znam rukovati.

Igor
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Dobrodošao na forum Igorce, nadam se da ćeš ovde naći korisne savete za Fly casting.

p.s. Jel krenuo talas strunova iz jezera uzvodno Moračom? Znam da kreću sredinom maja za belom ribom koja izlazi na mrest.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
igorce je napisao(la):
Pozdrav svima,

Pisem iz Podgorice. Lovim na Moraci vec drugu godinu zaredom, koristeci vaserku, sa nizom musica, makar 4. Ljubitelj sam musicarenja, imam sve sto mi treba od opreme za to. Pokusao sam svega 3x da lovim musicarskim stapom u gornjem toku Morace, ali struna ide najdalje 2 m od mene. Nikako da se izvjestim u bacanju muve. Gledam sajtove, snimke, tehnike bacanja, ali mi jako lose ide. Da li imate prakticne pomoci? Zadnjih dana hvatam prelijepe primjerke potocne pastrmke, ali mi nekako osjecaj govori da mi treba necujan pad musice na vodu, nadajuci se da ce neki veci komad da uleti. Javi mi se i lipljen, ali mogu mu samo mahnuti, obzirom da musicarem ne znam rukovati.

Igor




Nisam siguran dali dobro razumem ovo tvoje pisanije....Jos uvek pecas na vaser kuglu ili si to batalio!!!????Ovo je musicarski sajt,ne vaseraski,tiroldzijski itd!!!



 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Dobrodošao na forum Igorce, nadam se da ćeš ovde naći korisne savete za Fly casting.

p.s. Jel krenuo talas strunova iz jezera uzvodno Moračom? Znam da kreću sredinom maja za belom ribom koja izlazi na mrest.

Nema jos uvijek strunova. Cekam ih ko ozebli sunce.
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
PROTA71 je napisao(la):
Nisam siguran dali dobro razumem ovo tvoje pisanije....Jos uvek pecas na vaser kuglu ili si to batalio!!!????Ovo je musicarski sajt,ne vaseraski,tiroldzijski itd!!!

Lovim na musicara, ali jako lose zabacujem. Kad se smorim i izmorim, predjem na vaser kuglu.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Igorce.......pokusaj da stupis u kontakt sa nekim ko musicari iz tvoje sredine,verovatno nesto nije uskladjeno......do sad nisam sreo nekog ko
musicari a da ga musicarski pribor izmori ili smori......ili vrati drugoj tehnici ,pozdrav i dobrodosao.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Igore, čim ti uspešno loviš potočare na kuglu ali bi ipak krenuo sa mušičarenjem znači da si "pečen".

Peka ti je dao odličan savet, javi se nekom podgoričkom mušičaru i potraži savet. Sve se lakše uči kad ti neko pokaže.
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
MM je napisao(la):
Igore, čim ti uspešno loviš potočare na kuglu ali bi ipak krenuo sa mušičarenjem znači da si "pečen".

Peka ti je dao odličan savet, javi se nekom podgoričkom mušičaru i potraži savet. Sve se lakše uči kad ti neko pokaže.

Ok, ljudi, javljam vam se sa rezultatima.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Imenjace dobrodosao i veruj mi nije to nista tako tesko  :doh:
Kad sam ja uspeo da naucim da ispucam 15-tak metara posle jedne sezone musicarenja, svi ce moci  :D
Od mase mnogobrojnih snimaka koje se mogu naci na netu i prekaljenih majstora, meni licno je najvise pomogao ovaj i uvek kad mi nesto zapne ja se vratim i odgledam ga ( da da jos uvek sam pocetnik), extra je i veoma prosto objasnjeno  :tbumb:

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3052.0

Tri snimka koja je postavio PRLE sa te stranice pogledaj i samo se time vodi, moras da bacis 10m garant  :tbumb:
 

igorce

Junior member
Učlanjen(a)
06.05.2011.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
Zdogovoreno. Prebacicu to na tel, pa cu da ucim pored vode.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
igorce je napisao(la):
Zdogovoreno. Prebacicu to na tel, pa cu da ucim pored vode.

U Podgorici imas od skora osnovan musicarski klub,Buducnost(cini mi se da mu je to ime),ekipa Bukilic-Ljumovic...ovaj drugi EXTRA momak!!!!!Pod uslovom da nisi neki od njih ;) :) samo skriveni slatkorecivi junak...
Elem,ovi su ti cesto na Taru podno Kolasin,vitlaju i po Morachu,nabavilo se dosta i Simms-a(po kom se inace pljuvalo a vunene carape velicale) :blush:
Mozes da vidis u Kolasinu i Ivicu Rajkovica,momak bez presedana u tom kraju,topla preporuka..malog Gokua...naravno i Nikolu Trebjesanina(lako ih je stvarno naci jer su skoro svakodnevno na vodi a cesto su na ulivu Svinjace u Taru(podno mosta u Kolasin)..
Naravno i "musicarenje.org",........com,.............forum3.biz,................net(zasto da ne)....pa lepo sve sazvaces i isplunes cistu teoriju koju prakticno primenis...Uzivaj brale i te kugle sto dalje hitnuti u sumicu.. :tbumb:
 
Vrh Dno