Fly Fishing Paradise - Hohentauern - Scheibelsee

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Fantasticna priroda na putu u ff nirvanu.














Par riba za ilustraciju. U jezeru zivi mahom Bachsaibling/Seesaibling - ne znam kako se zovu na srpskom, nesto potocnih i nesto kalifornijskih (ni jednu kalif. nisam uhvatio). Voda je opasno hladna, savrseno bistra, vidi se dno na svakoj dubini (do ca. 5 metara) a ribe gotovo uopste nemaju karakteristican miris/smrad. Lovio sam na vidjeno - ja vidim ribe a i one mene, nemoguce je drukcije ali to uopste ne igra nikakvu ulogu. Veliki broj sam uhvatio bukvalno na duzinu predveza,  pred nogama. Spustim musicu na dva metra i lepo vidim kako se zalece sa dna, grabi je i izlece iz vode. Takodje ne igra nikakvu ulogu ni kakva je musica - velicina, oblik... apsolutno nebitno. Pecao sam od devet prepodne do sedam uvece sa sat ipo pauze za rucak u planinskoj brvnari i sat vremena sam setao oko jezera uzivajuci u prirodi i cistom planinskom vazduhu. Bio sam jedini pecaros na vodi - idila! Ne zelim da navodim broj riba da ne bih bio osumnjicen za megalomaniju, reci cu samo da su ribe bile od 10 do 35 cm duzine i u kolicinama koje se verovatno srecu samo u uzgajalistima. Ribe su u neverovatnoj formi, strahovito borbene i zilave - muka ziva da ih uslikam jer se kobacaju nevidjeno cim meredov malo izvadim iz vode.


















 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Lepe slike. Verujem da si se razbio od ribe. Zašto nisi iznajmio čamac pa da pokušaš u većoj dubini tu mora da ima mega komada?
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Pecanje iz camca je strogo zabranjeno a jedini camac na vodi pripada lokalnom ribolovackom drustvu. Jezero je na par mesta mozda pet metara duboko i nema velikih riba unutra.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Zlatovcica se zove na srpskom.... Prelepe ribe. Realno to sto si opisao je ekstra pecanje

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
688
Broj reagovanja
321
Lokacija
Banja Luka
Peta odozdo, prelijepa Zlatka, kakav Kolorit puhhh!
Koliko si platio dnevnu, i gdje si je kupio ako se smije znati?
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Istina, ribe su neverovatno lepe uzivo, prava je milina gledati ih. Apropo dnevne karte: Prvo se dovezes do Hohentauern-a, zatim zemljanim putem kroz sumu do rampe gde moras da ubacis € 6.- da bi se otvorila ili se tu parkiras i ides peske uzbrdo ca. 5 km (sto ti ne bih preporucio ukoliko nisi u top formi). Na kraju puta je ogroman parking, tu ostavis auto i dobro razmislis sta ti sve treba na vodi da ne bi teglio bez potrebe suvise. Dalje ides uz gadnu uzbrdicu nekih 15 minuta do Edelrautehuette - planinske brvnare gde mozes da kupis dnevnu kartu koja je zaista vrlo jeftina (za EU standarde) kosta € 33.- Sme da se peca sat vremena pre svitanja do sat vremena posle sumraka. Nakon toga ponovo kilometar uz delom surovu uzbrdicu dok ne dodjes na 1740 metara nadmorske visine i pred ocima ti pukne smaragdno zelena voda jezera. Neopisiv momenat. Sezona je vrlo kratka, svega tri ipo meseca od 01.5. do 15.9.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Zlatovcica znaci, hvala - naucih nesto novo danas! Jos jedna interesantna cinjenica: niti jedna riba nema ni najmanju povredu, ogrebotinu - tragove kandzi vidre ili kljucanja ptica. Za ruckom mi je kuvar koji je i vlasnik brvnare rekao da unutra osim pastrmki ima nesto malo sarana i to je sve. Nikakvi predatori osim pecarosa ne prete ribljoj populaciji.
 
Vrh Dno