Fly Shadow predvez

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
Gde mogu da kupim Fly Shadow predveze i kopce naravno, prvenstveno mislim na ljude sa foruma ako neko ima, ako ne neka da neko link za ovo jer na forumu ne postoji pojam Fly Shadow pa sam zato otvorio temu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
pa pitam te da nam pokazes kakav je to predvez , neka slika, link...
U cemu je fora, po cemu je specifican pa da bas mora taj? Verujem da niko nije cuo za te predveze sem tebe, pa podeli sa nama iskustva .
 

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
a ha nismo se razumeli. Ma kako nije cuo jeste nego verujem da nisu svi pogledali temu. Vidi ja kada sam poceo da musicarim pre 15-ak godina jos bukvalno kao klinac, tada je bio aktuelan taj predvez i ja sam kupio 10-ak komada, on je u duzini od 1,5 m konusno upredenih 24 niti koji se kasnije zavrsavaju na dnu sa 12 niti i kupovao se sa kopcom za kanap a imalo je i bez kopce. Na ovaj osnovni predvez podvezivala se struna ili najlon kako god u duzini od 70-80 cm u numeri 0,16-18 u zavisnosti sta se lovi, a na taj najlon se vezivao drugi u duzini od 30-ak cm i numeri od 0,10-0,14 tako da je imalo harmoniju leta muve neverovatnu. A sama duzina je zavisila od te dve dodatne strune, koja je isla od 2,50 - 2,70 m. Mada su neki vezivali i odmah osnovni najlon na koji su kacili muvu (uglavnom oni manje strucniji u bacanju) jer su na svako kacenje iza ili u drvo isprednjih ostajali bez muve. Let muve se extra ponasao cak i na izbacajima preko 15-ak m sa sitnom muvom pogotovo kod DT kanapa za koji neki tvrde da je ovaj predvez i napravljen. Inace Ovaj predvez je bio aktuelan kada sam ja pocinjao svoje prve dane musicarenja, a i nije bilo neke ponude u izobilju i zbog skupoce opreme i zbog nezainteresovanosti ljudi bas iz tog razloga. Nesto kasnije su se pojavili i predvezi u celoj duzini od 2,50m i duzi. Jedan od njih je predstavljao i legenda nase vode cuveni Savo Martinovic. Evo i slike za one koji ne znaju o kome pricamo, Savo Martinovic  desno na slici a ovog decka levo ne moram posebno da predstavljam znate ko je (nas domacin ako se ne varam). Inace da napomenem da je ovaj trodelni sistem ne racunajuci kopcu bio poznat i kao Sistem Vodomar.

main.php


E sad. Posto sam pravio pauzu i u obnavljanju opreme i u aktivnim izlascima na vodu jer se radilo na drugim stvarima (formiranju porodici, malo na decici i poslu ... ), Ostali su mi konci i mozda jedan ili dva predveza i to iskreno ne znam koji. Nacicu pakovanje koje je jako skromno uradjeno i postavicu da pogledas. Nadam se da sam uspeo da malo detaljnije objasnim sta je Fly shadow predvez.

Pozdrav Nitro
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma to je obican pleteni predvez kakve pravi i prodaje dosta musicara kod nas. Ako bas hoces pleteni predvez cimaj Kuzmu iz Nisa ali razmisli i o monofilnim konusnim predvezima. Veciti predmet polemike, koji je predvez bolji, pleteni ili monofilni konusni. Licno sam za drugu varijantu ali necu se upustati u dublje diskusije jer su misljenja jako podeljena. Svaki ima svoje prednosti i mane.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja koristim pa i po potrebi sam pravim za strimerisanje pletene ali i monofilni konusni su strava stvar. Ja sam probao neke i šta da kažem sem da sam oduševljen takvim liderom. Imam i jedan RIO Freshwater Versileader e to je tek fantastična stvar  :yeswink:
 

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
dobro drugari, ajde da i Nitro oproba te monofilne. Ja ih nisam do sada koristio. Pa dajte da cujem ko prodaje koja cena i tako to, a i u skladu je sa ctemom, ko prodaje neka se javi i koja cena.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Zastupnik sam RIO i Varivas ali ne uvozim RIO jer je ovaj drugi neuporedivo bolji. Makar za mene. Iskren da budem probao sam, pa mozda i sve poznatije predveze, i ubedljivo najbolji je bas Varivas. Naravno sto se tice monofilnih. Jednostavno Japanci su zveri.

Sto se tice pletenih najbolji koji sam probao je Orvis ali on nije pleten na nacin kako se to obicno radi. Versi lideri su dobri za strimerisanje i mahanje na livadi ali za suvu musicu nisu.
 

Dr.Nitro

Junior member
Učlanjen(a)
26.04.2011.
Poruke
35
Broj reagovanja
0
Lokacija
Srbija
a ha, pa dobro brale pretpostavljam da je visegodisnje iskustvo donelo takve zakljucke. Mozes li me uputiti kako da dodjem do nekog od tih Varivas predveza ? jel posedujes neku od prodavnica ili mogu da narucim samo kod tebe da mi posaljes ? Kako se krecu cene i jednog i drugog ?
 
Vrh Dno