Footprint Dun

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo jos jedne O. Edwardsove muve. Da li ste isprobali ovu verziju footprinta i kakva iskustva imate? Ovaj vido od kojega sam uzeo screenshootse imam vec par godina. Vrlo rado gledam njegovu veštinu vezanja umetnih muva. Često radim njegovu verziju paraduna u raznm varijacijama, ali ovu nikako da se rešim vezati :) Krenem sa tom pa se u trenutku predomislim i uradim paraduna :) No, sada cu napraviti nekoliko bas ovakvih u par boja pa da ju vidim na vodi. Inace jako mi se dopada i jos uvek mi nije jasno da ju nisam probao vezati. Sada cu sigurno ;-)
Mozda meki od vas imate isto taj vidio ali za one koji nemaju za odlicnu plovnost Oliver E. ju predhodno namasti (fly wask).
Za krila koristi silicnised polypropylene yarn. Evo par slika da ne pisem previse ;-)

Ja ću da radim smeđe-maslinastu i ironblue!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobra muva. Essential Skills Olivera Edwardsa gledamo svi ove zime u Nišu. Osvežili su nas njegovi fazoni. Ovaj dun je vrlo sumnjiv što se tiče plovnosti, mada uz veoma tanku udicu i kvalitetan polypropylene ima da pliva bolje od cdc krejica. O. E. je pametan čovek i pošto on kaže da je Footprint Dun dobra muva, napraviću je uskoro!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo uspelo mi ju navezati, ispala je stvarno super, gotovo jednako ko ova sto sam ju posto od E.O. Prvi put kada sam ju vezao nesto mi krenulo slabo, zavrsio sam i muva je bila uzas, sav materijal sam srezao i na istu udicu krenuo ponovo ali polako i pazljivo. Step by step! Gledao video, pa onda malo slobodno probao kopirati pokrete :) Evo je predamnom lezi na stolu, Footprint Dun in Brown Olive:) but ... glupa kamera, ako nisam 50 fotki napravio ali badava, sve nesto mutno ili se ne vidi dobro. Vezao sam ovu muvu na TMC 102Y broj 17. Izgleda pre malena je za moj fotic + osvetljenje je uzas u mojoj sobi, probat cu sutra po dnevnom svetlu ali sumnjam da ce biti vajde.
No, prvo moje iskustvo sa ovom muvom dok sam je vezao je to da je u bivstvu jednostavna muva, ali bez vezbe kao i vecina stvari je mnogo gadna kada treba ucvrstiti Myfly tails, pa i nogice isto, dok sam to sve namontirao i skuzio morao sam unistiti prvu i krenuti iz pocetka :)
Ali sada je bas ok, i krivo mi da ne mogu da napravim cistu fotku ...grrr
 

vbudic

Newbie
Učlanjen(a)
09.04.2006.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Koristio sam te muve, ali ne sa velikim uspehom. Pravio sa na udicama 16, 18, 20. u vise nijansi. Muve su plovnne ali, e to ali je problem nece riba da ih jede, ne znam zasto ali nece. Na ribniku bacam, bacam; nista, promenim stavim krejicu i onda pocne da uzima (nijanse su iste) E to je moje iskustvo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ako pliva njemu i nama ce ;-)kao i u onoj casi gore.
Ja sam vec vise puta gledao sve te videje sa Essential Skills, i uvek sam odusevljen. Planiram kupiti ako ne nađem za badave :-D i Essential Patterns.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hmmm...zanimljivo, dobro je cuti sve strane. Bas me zanima oce li ove ribe iz slo. isto da odbiju nesto takvo. Jedva cekam ponov da zagazim u vodu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma zanimjiva muva. Oliver je vezao bas za sselektivnu i to ultra selektivu pastrmku, koja odbija Para Dun. Realisticnost ove muve je znatno veca nego parashute verzija. Plovnost meni nije sumnjiva, pogotovu sto je ova muva predvidjena za mirna, veoma mirna mesta ne vodi. Brzaci, prelivi (brzi) nisu mesta za ovu muvu. Miran vir. Voda koja omogucava da pastrmka zagleda muvu, cine je jednim od mojih budicih favorita.
Sebastiane uzeo si mi temu iz ruku :))) Svaka cast!
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Realistična ili ne, presudiće klenovi, lipljeni ili pastrmke. Nama se često učini da je muva veoma "realistična", a u ribolovu se pokaže nespešnom. Ja bih muve koje DOBRO LOVE nazvao realističnim a one koje koje NAJBOLJE LOVE, hiperrealističnim.
Najbolje je čuti što više iskustava sa praktičnom primenom ove muve. Bud je napisao jedno negativno. Već sam se malo ohladio.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da, da, mene ova muva nikada nije privlačila iako je atraktivna. Ja se uvek odlučim za neku impresionističku varijantu sličnog profila i naravno boja. CDC biots dun npr.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
A bre milance :) ;-) kako se usuđuješ, ukrade mi misao!!! "CDC biots dun" Je bila sledeca muva koju sam hteo predlozim na forumu kao jos jednu lepu ideju. Ali eto ti si to vec napravio pre mene :) Svaka cast! Ja bas imam par takvih CDC biots dun-a (crni biots) po preporuci jednog slo. mušičara i vezača, koji najcesce lovi na gornjem delu Save Bohinjke gde je lipljana najvise.
Dr. Laki ova informacija o koristenju ove muve na lepim mirnim tokovima je stvarno super informacija i ja također pretpostavljam da je dobro imati i nesto ovako za trenutke selektivnog raspolozenja ribe.
Ono sto je Bud napisao i mene je malce ohladilo.
Jedno je sigurno, a to je da treba isprobavati, ne isprobati, nego isprobavati u raznim situacijama na vodi i na raznim vodama. Jedino tako mozemo dobiti malo objektivniju sliku o lovnosti ove a tako i drugih raznoraznih muva.
Sto se tice lovnosti same muve tipa "footprint" cini mi se da je najvaznija silueta tela same muve. Pogledajte onu sliku "it\'s footprint dun" gore. Meni stvarno izgleda kao nesto zivo, nesto sto spada u meni mnogih ribica :) Nadam se da i ribe tako misle. Ali opet verujem da Oliver Edwards ne bi trosio vreme na neku neupotrebljivu muvu za video, ne bi se valjda blamirao i sam sebi smanjivao broj kupaca njegovih filmova o musicarenju i vezanju...

Drago mi je da sam cuo pozitivno i negativno. Sve je koristno cuti. Ako tko ima kakvu ideju da izboljsamo ovu muvu, ili jos kakva iskustva... bilo sta, samo napred ;-)
 
Vrh Dno