Full Box of Flies

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moji flyfishingfriends cesto traze da zavire u moju kutiju muva. Ja se nerado odvajam od nje i ne volim da mi svojim debelim prstima ceprkaju i preuredjuju kutiju, ali nemam nista protiv da pogledaju unutra. Izvolite, jedna od mojih kutija je u mojoj galeriji. Ako vidite nesto interesantno u njoj molim vas prokomenterisite.
Jos nesto, svaku novu muvu koju napravim, a nema je u kutiji objavicu takodje u svojoj galeriji. Zasad to je ova osa snimljena odozdo.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Cestitke na realisticnoj osi i finim musicama u kutiji. Tvoja kutija me podseca na moju u smislu da nije iskljuciva kada se radi o tipu musica. Znam da ima ribolovaca koji razvstavaju musice po kutijama-jedna za suve, druga za strimere, itd.

Cini mi se da nisam primetio standardne mekonoge musice (soft hackle) u tvojoj kutiji. Koliko cesto ih koristis?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mekonoge (pretpostavljam, mokre) musice ne koristim jer imam jednu bombasticnu zamenu za njih. Opisi mi kako i kada ih ti koristis, da bih ti lakse objasnio sta ja radim.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Tereni na kojima najradije lovim pastrmku su spring creek-ovi sporijeg toka koji su dosta otvoreni. Ove bistre vode sa puno podvodnog rastinja najcesce zahtevaju sitne musice, or 18 na dole (ne nosim manje od 24), i to sto zbog sitnijih insekata (najcesce su diptere), a delimicno i zbog ribolovnog pritiska (striktni C&R). Pastrmke su non-stop bombardovane i cesto pobegnu ili uopste ne gledaju povrsinske musice i emerdzere velicina 12-16, koje su cesto u upotrebi (naravno da ima izuzetaka, ali ovo je najcesca scena). Koristim odprilike podjednako suve emerdzere za lov u filmu (snowshoe dlaka ili cdc), soft-hackle (imitacije ne samo emerdzera pod povrsinom nego i drugih organizama, po potrebi-npr. racica i sl) i male nimfe (dobre za lov Sawyer-ovom metodom i za nasumicno pretrazivanje). Na ovim vodama u toku leta riba lovi cesto pod samom povrsinom, pogotovu u rano jutro, te su se male soft-hackle musice odlicno pokazala za lov neposredno pod povrsinom (namascen predvez osim zadjih 15-20cm i malo pljuvacke na musici). Naravno, radi se o specificnoj situaciji, kao i prezentaciji, ali male soft hackle musice tu odlicno zavrsavaju posao. Obicno ih vezujem sa biot telom i jarebicom, ponekada sa repom/kosuljicom od nekoliko niti antrona.

Ono sto mi se svidja kod njih je krajnja jednostavnost i delikatnost tela i krila, a imaju univerzalnu primenu (ponekad ih koristim za povrsiniski lov, namascene). Ne smeta i sto se vezuju izuzetno brzo.

Bas me interesuje tvoja zamena, jedino sto je ovde bitno je da mogu da se fino vezuju na vrlo malim udicama.

Pozdrav!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
prijatelju tehnika ti je strava pa me cudi da osim pastrmki ne pominjes lipljena. nemoguce mi je da ovom metodom i musicama ne dobijes nekog. dali ih uopste ima na tvojoj vodi
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Nazalost nema lipljena. Ali zato ima potocne pastrmke, kalifornijske i zlatovcice. Grand slam je moguc uz malo truda(sve tri vrste u jednom danu).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vrlo retko koristim soft hackle musice, koje su skoro identicne, u nasim prodavnicama cesto vidjenim, jeftinim musicama namenjenim lovu vodenom kuglom. Slicni modeli su zaista ponekad nezamenjivi i kod nas musicara, kako za pastrmku, tako i lipljena, a bogami i bodorku, grgeca i suncanicu.
 
Vrh Dno