Gamarus

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja
M

Mr.Zakula

Guest
Napravio sam gamarusa,koga planiram da seftelishem na Grzi.Ima olovni polumesec ispod tela,tezak je ko tuch...Dobro lakiran,dosta chvrst i trajan,nadam se...Kako ce da padaju pastrmke,oh,oh...
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
He he grbav je k'o skobalj :lol: , ali ako je tezak kako kazes mozes ga bucnuti u brzak da potone bez problema a tu pastrmka ima skraceno vrijeme za razmisljanje da li joj se sv :-x idja
 
M

Mr.Zakula

Guest
Kada se pare,dobijaju roze nijanse tela.Isto su rozikastih nijansi kada uginu.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Ludi,gamarus ti je odlican,mozda da razmislis da boju tela promenis u maslinastu ili braonkastu nijansu.

Gamarus kada ugine je narandzaste boje..ne mogu da uplodujem sliku..da ti pokazem..

Musicu si vezao odlicno..grbav,tezak..ODLICAN..

Masic
 
M

Mr.Zakula

Guest
Napravicu jos nekoliko varijanti,ok.Ali gde god sam nagazio gamaruse,bili su prozirno roze-crem...Npr. na Grzi je najbolje lovio roze gamarus,bolje je reci,kidao!Evo klasike maslinasto zute nijanse...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja sam do skoro, dok nisam nabavio folije za ledja gamarusa koristio sam "kurton". I ovakvi kurtonski gamarusi su bili vrlo uspesni na Drini, dok ih nisu zamenili ovi sa folijom
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Ruzicasti gamarus je vrlo interesantna muva, jer imitira uginulog racica. Tokom leta, prilikom jakih pljuskova, vodostaj cesto poraste na kratko, ali brzo i opadne. Kada se to desi, na kamenju cete naci masu gamarusa u bas ovakvoj, bledo ruzicastoj boji. Kada sledeceg dana padne popodnevni letnji pljusak, spere ove gamaruse i riba ih uzima uginule bez problema. Na rekama koje su poznate pod klasifikacijom "tailwaters” u stranoj literaturi (kod nas bi Drina spadala u tu klasu, jer ‘tailwater’ je reka kojoj je vodostaj regulisan branom, pa se zato menja u toku dana), ovakvi “pink” racici rade izuzetno dobro. Razlog je upravo gore navedeni, ali ova boja odlicno radi i na kraskim, pa i bujicavim vodama, velikim i malim. Postoji puno musica koje sugerisu ovakvu verziju gamarusa, medju njima je i Pink Squirell (ruzicasta veverica), popularna impresionisticka nimfa u mom sadasnjem kraju.

Prilazem slike par riba ulovljenih prosle sezone: prva na malog “pink” gamarusa vel. 20, a druga na ruzicasto - krem cesku nimfu, koju je velika potocara bez sumnje uzela kao imitaciju racica.

P.S. Bledo oranz gamarus imitira racica koji je nedavno presvukao svoju ljusturu, i onda postaje privlacan dezert za ribu. Ove dve boje preporucujem kao odlicnu alternativu uz standardne maslinasto-kamuflazne verzije.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Juce sam ocistio jednu pastrmku ciji je stomak bio pun gamarusa. Svi su, iako mrtvi, bili tamnomaslinaste boje. Kako to?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Cek bre, pa zar ti nisi pricao kako pastrmke vracas u vodu a nosis klenove? :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno