Gde brljam sa backcastom

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Pozdrav. Treba mi pomoć iskusnijih kolega. Prednji zabacaj mi je ok imam uske lupove mogu u vazduhu da držim 15ak metara i da ispucam 19ak međutim koliko da mi je prednji zabac dobar toliko je zadnji uzasan ne uspevam da napravim uske lupove ni na malim dužinama a kamoli na većim pa bude problema kada iza mene bude granja jer kanap leti na sve strane. Čini mi se da pratim pravu liniju i da ravnomerno ubrzavam, na kraju ne bih ni mogao da dostignem toliku dužinu da mnogo brljam ali opet muci me sto u backcastu uzak loop nije ni u najavi i neznam gde grešim jedino sto mi pada na pamet da nije možda sto štap držim pod nekim uglom od 75 stepeni u strahu da me udica ne zakači kada je vraćam nazad. Postavicu video pa molim ako ima neki koristan savet, unapred hvala.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Veci casting arc , veci loop i obrnuto. Verovatno da kasno radis zadlji stop
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Krš od telefona nemogu da upload video evo ga link na dropboxu
https://www.dropbox.com/s/54al7fc1zr2hd0n/IMG_3320.avi?dl=0
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Misliš da previše vučem unazad tj stajem npr na 2 sata a treba na 1?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
[video] https://www.dropbox.com/s/54al7fc1zr2hd0n/IMG_3320.avi?dl=0[/video]
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Probah sve neće video direkt pa neće... [emoji53]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Pozdrav @TMc  :).

Nije bas dobar video. Gledaj da te snimaju sa strane a da ujedno imas tamnu pozadinu da se bolje vidi kanap.

Za pocetak koliko mogu da vidim nemas aksceleraciju. Ulazis u kast prebrzo bojeci se da ti kanap ne padne na zemlju sto je opet izazvano stopovima i pokretima ruku. To jest, nepokretanja ruku.

Ne mozemo bacati samo kretanjem tela sa neaktivnom podlakticom i nadlakticom. Ti ustvari guras i vuces stap umesto da ga podizes i spustas i tu je osnovni problem. To moras iz osnova da promenis. Probaj da ne mrdas telo napred nazad a da ti nadlaktica i podlaktica idu gore-dole.
Pogledaj izuzetno pazljivo ovaj video od 5:41 do 10:41. https://www.youtube.com/watch?v=LUrujaJ0F34

To je osnova pokreta. Obrati paznju na kretanje podlaktice i uglove u laktu. To je osnova treniranja da bi mogao da usvojis pravilne pokrete. Ovo kako sad bacas je nesto sto je tvoje, i ako nastavis tako, imaces kasnije mnogo veca ogranicenja i probleme nego sto ti je sad backcast.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Jesi u pravu ja guram štap, trudim se da postepeno ubrzavam i na kraju prelomim u zglobu da bih uvrnuo štap i dobio na kraju najveće ubrzanje i jeste da mi se čini da ponekad zurim da kanap ne padne. Cudi me da je prednji zabac dobar a iza loše mada vrlo je moguće da sam sve loše ukapirao jer nemam u blizini nijednog musicara da bih lakše naučio već sve sa YT i foruma. Ako je do loše tehnike to je čak i dobro jer onda ima nade, danas sam se bas obeshrabrio i deprimirao vežbao sam na livadi sat dva da ispravim backcast i ni makac na bolje. Hvala na uputima.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
TMc je napisao(la):
Jesi u pravu ja guram štap, trudim se da postepeno ubrzavam i na kraju prelomim u zglobu da bih uvrnuo štap i dobio na kraju najveće ubrzanje i jeste da mi se čini da ponekad zurim da kanap ne padne. Cudi me da je prednji zabac dobar a iza loše mada vrlo je moguće da sam sve loše ukapirao jer nemam u blizini nijednog musicara da bih lakše naučio već sve sa YT i foruma. Ako je do loše tehnike to je čak i dobro jer onda ima nade, danas sam se bas obeshrabrio i deprimirao vežbao sam na livadi sat dva da ispravim backcast i ni makac na bolje. Hvala na uputima.
Nema prelamanja u zglobu. Odakle si?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Iz Svilajnca. Misliš da u backcastu uopšte ne prelamam zglob? Trudim se vrlo malo za onih 30 stepeni tako sam na YT pohvatao misliš da to redukujem?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Moraću da menjam tehniku iz korena ja samo pomeram ruku bez nadlaktice. Da li je moguće da je kretanje nadlaktice toliko bitno?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da  :D
Najlakše je da uloviš nekog iskusnijeg i da sa njim provedeš neko vreme na livadi... Biće od velike koristi. sam sebe niti vidiš niti možeš da vidiš gde grešiš :( Ili je neuporedivo teže i dugotrajnije...
 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Ne ocajavaj, naucices. I ja sam prosle godine prolazio kroz sve to. Pa sam koliko toliko savladao. U principu, najbitnije je, da poslusas savete, da ne juris daljinu. Daljina dolazi sama. Znaci, polako, opusteno, izbaci 5-6 m strune, pa polako, zamanjuj  :) . Svi mi jurimo daljinu, hocemo odmah u pocetku, da izbacimo celu strunu, ali to jednostavno tako ne ide.

Ja dolazim s vremena na vreme u Glozane kod Svilajnca, pa ti se mogu javiti kad budem dolazio, pa koliko sam u mogucnosti da pomognem. Moze da se desi, ali ne obecavam da cu dolaziti skorije.

Sto se tice back cast-a, kako su meni objasnjavali, kad sam pocinjao, bukvalno zamisli zid iza sebe, i u back castu, probaj da dizes strunu sto vise gore. Nisam gledao snimak, ali pretpostavljam, sta je problem, jer sam skorije prolazio kroz sve to.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Hvala na savetima promeniću tehniku i nadam se da će biti bolje. Nebojsa vidim da si iz kg pa ukoliko budem skorije dolazio tamo i zatreba mi pomoć javiću se ukoliko si slobodan dobro će mi doći savet.
 
Vrh Dno