Gde traziti Klena po ovim toplim danima

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Danas sam sam po najvecoj vrucini jurio Klena i hvatao ga na raznim mestima,sto u brzacima sto u tisacima. Kakva su vasa iskustva,dali je bolje u brzaku ga loviti po ovoj toploj vodi???
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Trifke je napisao(la):
Danas sam sam po najvecoj vrucini jurio Klena i hvatao ga na raznim mestima,sto u brzacima sto u tisacima. Kakva su vasa iskustva,dali je bolje u brzaku ga loviti po ovoj toploj vodi???
Bas tako klen je svuda, oni najveci su obicno u senci ispod grana u dubljim delovima izmedju brzaka i virova...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
leti u hladnoj vodi,ja letos na drini u po metra vode nabasam na glavonju preko kile,al voda ledena ima neki izvor izbija pored....
 

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Ja sam obicno te krupnije primerke Klena hvatao u maloj dubljoj vodu mislim na virove ili rukavce.  A i pod vrbama ili u nekim starim panjevima isto tako u starim tesko pristupacnim obalama. A sto se tice sitnijih klenova(porcijasa)njih sam najvise dobijao u brzacima i prelamcima. E sad opet mislim da je bitno i koja i kakva reka je u pitanju.  8) :tbumb:
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Ja sam najvece hvatao bas u podne po najvecoj vrcuini,kad izadju na povrsinu. Uslov je da nema vetra. Kad je mirna voda budu tik ispod povrsine. Tad kupe musice.
 

Trifke

Newbie
Učlanjen(a)
13.06.2018.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
AndrijaRaketic je napisao(la):
Ja sam najvece hvatao bas u podne po najvecoj vrcuini,kad izadju na povrsinu. Uslov je da nema vetra. Kad je mirna voda budu tik ispod povrsine. Tad kupe musice.
Tako sam i ja hvatao do duse varalicom,ali kontam da je isto kada je aktivan ! :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Podne je majka I 40c da bude,po najvecoj zdraki see pecaju,kako zalazi sunce tako ih sve manje I'ma!!!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Skoro na Drini naletim na jato klenova.Znam teren pa me zacudilo u kako su plitkoj vodi bili.Krajem oka vidim klobuk,znam da je nešto pokupilo nego me interesuje šta!
Prilazim a oni iz plićaka pun gas.
Sunčano bez vjetra voda kao staklo u nekih 30cm dubine.Mini liman sa minimalnim protokom vode.
Za muvu idealno...
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
Da,to je to! Evo jedan moj snimak. Voda mirna,vrucina i klen na povrsini.
https://youtu.be/eySdaTj8-AA
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Odlično Andrija, baš lep klen!!!

Послато са XT1700 уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno