Geografija

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Ja vec sigurno godinu dana, ako ne i vise, razmisljam da se bacim u musicarske vode. Ovaj sajt mi je legao kao kec na jedanaest, i pokusacu da se sto vise (bar teorijski) obucim tokom ove zime i spreman docekam prolece.
Naslov odaje ideju ovog posta. Znaci prvo pitanje je geografske prirode, a interesuje me koja je reka za musicarenje meni blizu? Ja sam iz Sapca. Naime ono sto je meni prihvatljivo bila bi Drina(donji tok, target fish klen i klenic), Gradac, recica koja protice kroz Krupanj (ne znam ime). To su neke od reka koje su se meni ucinile OK. Dajte neki komentar i sto je vaznije recite ima li jos neka reka pogodna za musicarenje u ovom kraju? Ipak je Sabac u ravnoj Macvi.
 

Santa

Junior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
30
Broj reagovanja
0
Iz Sapca ti je najbolja Drina, tu ima klena, lipljena (najbolja riba) i pastrmke, ima i bucova dole, Imas dobar pristup reci da naucis zabacivanje (nece ti se mrsiti u obliznje grane). Kad naucis da zabacujes onda ti preporucujem Gradac-onaj kod Valjeva, do njega imas 67km od Sabca-vec sam pisao o njemu, i sve druge manje reke. Naravno pastrva i lipljen su u gornjem toku Drine. Mozda ti se posreci i da uhvatis mladicu na strimera...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako imas prilike lovi klena. On je dobra pocetnicka riba iz mnogo razloga, a sada me mrzi da ti pisem koje. Ako se primis otvaraj teme!
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
OK, znaci Drina. To mi ionako najvise odgovara posto poslednje 2 godine u principu pecam iskljucivo na Drini, a Crna Bara (ili ti usce) mi je na nekih 40-ak km od stana.
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Sta mislite o Kolubari i Tamnavi, ima li iko iskustva sa tim rekama, ili da je bar nesto cuo o istim?
 

Santa

Junior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
30
Broj reagovanja
0
Kolubara ima dosta klena, ali je dosta prljava, pa je izbegavam. Tamnava isto tako ima dosta klena, ali je cistija, i vise ti preporucujem nju. Na kolubaru zaboravi, to ti je moj predlog!
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
OK i Tamnava mi je jako blizu. A Jadar (Loznica)?
 

Santa

Junior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
30
Broj reagovanja
0
Jadar takodje ima klena, samo je relativno mala reka. Meni se licno ne svidja. Kab bude bila sezona na pastrmku, mislim da je idealno mesto za okupljanje Gradac kod Valjeva. Taman sa ciklidasima...
 
Vrh Dno