Glista za paju???

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Bistro! Da li postoje neke imitacije glisti za pastrmku i ako postoje ako moze slika. ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da. veoma lovna imitacija na istoimenoj reci  :yeswink:
nemoj da gubis vreme sa takvim muvama . ja ne poznajem nikoga ko se na nesto takvo napecao ribe 
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
A cisto pitam da znam :) Posto na mojoj rijeci se jos uvijek nadje po neki ribolovac koji na ljeskovak od 3m nakaci malenu glistu i peca. I ima finog ulova sto je interesantno :)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Od kondoma na krivoj udici većoj namotaj jednu staviš oranž tungsten oko sredine ili neki rozi i opleti
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
sasats je napisao(la):
da. veoma lovna imitacija na istoimenoj reci  :yeswink:
nemoj da gubis vreme sa takvim muvama . ja ne poznajem nikoga ko se na nesto takvo napecao ribe

da demantujem Saleta  :) itekako lovna imitacija...u datom trenutku...kao i svaka druga



 

Prilozi

  • DSC05904.JPG
    DSC05904.JPG
    212,2 KB · Pregleda: 389
  • DSC05905.JPG
    DSC05905.JPG
    191,4 KB · Pregleda: 396
  • DSC05913.JPG
    DSC05913.JPG
    221,2 KB · Pregleda: 381
  • DSC05915.JPG
    DSC05915.JPG
    220,5 KB · Pregleda: 401

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Imitacije glisti, se ovde uglavnom koriste na moru, imitirajuci dugacke morske crve. Mada i u slatkoj vodi mogu biti izvanredne. Evo jednog SbS.

http://www.saltflue.com/borstemark-sel-ullrag-worm-with-seals-fur/

Ili ovaj model koji sam pravio, ali nikad upotrebio u slatkoj vodi. Odlican je, ovakvu lelujavost i kretanje, i glista mora da se pomuci da imitira  ;)

http://nfisk.no/Default.aspx?tabid=157 

Ovaj veliki, trsavi konac koji se koristi, mora da bude sto je moguce meksi, a i ovi visuljci. Kroz konac se koristi upredena struna ili neki kevlarski konac da bi se zadnja udica  mogla pricvrstiti.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
djole, lepe slike  :tbumb: ali ono ti nije bas imitacija gliste . na udici je navezana nimfa klasicna sa perlom  ;) cak i da je cela muva navezana u fazonu gliste ne iskljucujem mogucnost da moze lepo da hvata ribu tamo gde je ima mnogo , pa cak i tada ima bar 10 muva koje ce biti mnogo bolje od nje . zato sam napisao da je imitirati glistu gubljenje vremena ...jedino ako je neko pun entuzijazma pa hoce da ekperimentise  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nespetro, mene ove imitacije sa tvojih linkova nikako ne asociraju na gliste . glista nije cupava nego celava i crvene je boje .ovo meni lici na neku gusenicu a ribi u vodi ce pre liciti na ribicu  :)
evo nadjoh sliku imitacije crva ili gliste . ovo je zadnja stvar u kutiji koju bi navezao na predvez (kada bi je imao u kutiji)  :D

 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Zasto Sale da je ne bi imao u kutijici?

Pa San Juan Red ti jedna od najpoznatijih musica koji bezmalo imaju veliki broj musicara, deo je svih poznatih kataloga i shopova.

 

Prilozi

  • EVLRedWorm.jpg
    EVLRedWorm.jpg
    33,4 KB · Pregleda: 343

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kako ocenjujes lovnost ove muve ovde kod nas ? od 1do10? nalazi li se u tvojih 10 ''must have'' musica?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nema Sale 10 kojih mora da imam, cak nemam ni neke standarde po tome sta se mora naci u kutiji pod parolom obavezno ili "must have". Meni mahom diktira reka, riba, doba godine sta cu smestiti u kutiju ili kutije, non stop menjam, prepravljam, isprobavam. Isto i sa ovom SJR, nekad ih imam nekada nemam, nekada nece pastrmka ni da je pogleda...Lovna je kao i svaka druga muva, zavisi samo od mesta, vremena i ribe. Naravno delom i od samog ribolovca i nacina palsiranja i vodjenja imitacije. Bogme i ovo moze da bude nekada od presudnog znacaja. O SJR pisalo se i o spadanjima, nerealizovanim udarcima... ja cu samo dodati kad kao sto neko u naslovu stavio pala bude htela da je smaze, dobro ce je smazati i tako agresivno da pojam nerealizacija uspesnog privodnja u meredov pada u vodu...
 

ado bl.

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2011.
Poruke
149
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
da demantujem Saleta  :) itekako lovna imitacija...u datom trenutku...kao i svaka druga


Djole odlicne ribe kao i muhe  :tbumb: nego interesujeme taj stap kako ti se pokazao za nimfarenje vidim ti sa dvicom fatas... kako ti se pokazao dali je premekan ili sta....? Ja koristi Loop opti peak 11" #4 i prezadovoljan sam ,ali nacuo sam malo za taj Sage ESN pa me interesuje
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Vise nego odlican, imam ga par meseci. Sam sam ga uradio, za svoju dusu. Imao sam prilike da pre kupovine probam 3jku ESN i odlucio se za 2jku. Nisam pogresio. Takmicenje na reci Gradac, memorijalnom kupu, sam otpecao sa tim stapom i nimfama i suvim muvama. Misljenja sam da je jedan od boljih ako ne i najbolji u toj klasi i duzini.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
sasats je napisao(la):
nespetro, mene ove imitacije sa tvojih linkova nikako ne asociraju na gliste . glista nije cupava nego celava i crvene je boje .ovo meni lici na neku gusenicu a ribi u vodi ce pre liciti na ribicu  :)

Mozda ne lici na glistu na prvi pogled, ali u vodi je sasvim druga prica  ;)
 
Vrh Dno