GloBug

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
globug_8.jpg


Odlicna "muva" koja je osmisljena na prvom mestu da imitira ikru. Vrlo jednostavna muva za vezivanje. Step by step, link:
http://www.akflyfishers.com/fom_Globug.html

Verujem da su mnogi drugi kao što sam i ja pokušali svašta navezati iz ideje "GloBug", barem iz te ideje ili osnove. Več neko vreme vučem jednu imitaciju po kutiji. Navezao sam ju za šarana. Ali eto budući da nemam prilike svaki dan na vodu, a i zadnji put kada sam imao tu priliku nisam imao priliku da ju ponudim šaranu jer iz nekakvog čudnog razloga ni jednoga nisam pronašao na meni pristupačnom mestu. Da ne drobim više evo vam slika mojih verzija. Jednu sam nazvao "GloBUg na dlaku" buduči da potseča na namontiranu boilu. Drugogo kojega sam malo pre namontirao ne zovem nikako...za sada.

Probajte nešto takvo kada idete na šarana. Ja pojma nemam kada ču moči ponovo...pa ako ste voljni isprtobajte ovo i javite kakava ste iskustva imali. Treba to malo isprobavati jer svakako jednim ribolovom/probom se ne da mnogo utvrditi.
 

Prilozi

  • GloBug na dlaku.jpg
    GloBug na dlaku.jpg
    36,6 KB · Pregleda: 467
  • no name GloBug.jpg
    no name GloBug.jpg
    35,6 KB · Pregleda: 451

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Najviše sam isprobao ovu imitaciju na šaranim i mogu reći da originalno vezan Glo Bug je najbolji. Jednostavan i efikasan.

Sve ih radim po vec uobicajenom fazonu kao sto pokazuje i ovaj cikica na youtube-u.
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/dH89oNSlMIA&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash[/flash]

Za šarana obavezno koristim standardne šaranske udice. Od boja Fl. Orange i Cheese su mi se pokazale odlično. Cheese mi je još draži jer se mnogo bolje vidi u blago mutnoj (jezero nam je sada blago mutno) ili dubljoj vodi. Bolje ga uoči šaran mada i naranđastog jednako rado uzme čim ga uoči. Bela boja je isto dobra ali nisam je toliko forsirao jer nemam glo bug yarn u beloj boji ali sam zato na imitaciju hleba/kruha od belog bucktaila prevario jedno šaranče od 8kg.
Uglavnom Cheese boja je perfektna ali i Fl. Orange. Na te Glo Buge sam ulovio moje do sada največe šarane a i najmanjeg :D.

  http://www.musicarenje.org/forum/index.php?action=gallery&g2_itemId=471&g2_page=3

Manje Glo buge sam koristio i u lovu crvenperke i bodorke i vrlo rado su ih uzimale. Čak se i jedan Bandar zaletio na "tu malu kuglicu". Klenovi isto uzmu a o pastrmkama da i ne govorim (kalife posebno).

Ovako izgledaju moji šaranski glo bagovi
main.php
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo mojih kokica...
 

Prilozi

  • KOKICE.jpg
    KOKICE.jpg
    128,4 KB · Pregleda: 432

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ok tražili ste ..gledajte  :bleh:

 

Prilozi

  • glow bugs.jpg
    glow bugs.jpg
    89,1 KB · Pregleda: 440

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
A kad baš budem želeo da lovim nešto oprezno onda uzmem udicu #14 i.....  :bye:
 

Prilozi

  • close up to my bug.jpg
    close up to my bug.jpg
    69,5 KB · Pregleda: 424

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma sims je dubinkaš  :hammer: provereno  :D :bleh: 

vid' ga kako se oduševio samo  :hammer:

samo to da vam kažem,  ;) :D, glo bug inače spada u strimere :whistle: jer ustvari imitira ribu (koja je trenutno u takvoj fazi) :bleh: :hammer: :D

Mnoge ribe vole ikru da malo prezalogaje a sada to što se nekim ribama to možda učini kao boila ko im kriv  :D
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
nesto razmisljam o glo bugu za crvenperke, ili klenove , no nisam siguran da li ima to predivo za ove musice kod nas, dakle moze neko da predlozi neku alternativu/evo ja nesto razmisljam o koriscenju jelenje dlake koju treba navezati i oblikovati, gde je mozda mali problem samo boja/, i koliko treba da su velike crvenperke da se polakome na ovakva jaja-udica verovatno 14.
pozdrav sa zapadne morave i okolnih bara
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kao alternativu uzmi vunu sa jako tankim nitima tako da možeš lepo da je raspredeš dok ne dobiješ jedan lep pramen kojega samo vežeš kao i svaki glo bug jarn...jedan moj kolega sto lovi sarane samnom je u nedostatku tog materijala pokoristio i onu plisastu zicu od koje deca prave kojekakve figure...samo namoto i lovio sarane...ma ne mora uopste da bude savrseno okrugla...vazno da je vidljiva tebi i ribi i da je priblizno okruglasta
 
Vrh Dno