guminjasti materijal

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo posto su me bambulji tako obuzeli jos sam malo istrazivao i dosao do sledecek pronalaska. Verujem da ipak bambulj ili barem izgled, nacin i materijal nisu prvi nastali u bosni. Sigurno negde na svetu jos neki musicari radi nemfice od latexa ili raznoraznih gumijastih materijala. Evo na primer ja, pre nego sto sam ja otkrio bambulja sam vezao male svetlo kremi larvice i crvene larvice komarca od kirurških krem rukavica. Sa njima sam strašno trtio bodorku, crvenperku i manje bandare. Posle sam naišao na bambulja koji je izgledom samoga tela izgledao skoro identično kao te moje larvice. Posle nakeg dužeg vremena, od tog mog pronalska bambulja, nam izlazi topic od Mixa pod imenom "Živa svila" i navodi bosankse muve pod imenom bambulj i kako se vežu od žive svile. To mi je opet privuklo pažnju da malo opet istražujem na tu temu (bambulj). I evo pronalazim na nekom slovačkom sajtu bosanske muve, kojima je ime bambulj. Materijal koji se koristi je neka vrsta latexa ili nešto tako, uglavnom gumijasti materijali. Evo i slike dole. Dakle nije da se bambulj radi samo od svile, što se vidi i po konstrukciji tela na hi-line sajtu, pod posebno izdvojenom grupom muva "bambulj".

Evo jos dva primera bambulja verzije sa debljim zadkom...izdvajam samo ova dva od mnogih ;-)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo bas sam ceprkao po nekim ladicama i nasao neki balon, lep sjajan i odmah sam se setio kako ima mnogo balona i u perla bojama itd. po trgovinama. Mogu se kupiti u velikim kolicinama i eto materijala za bambulje i slicne larvice i ko zna za sta sve ne...

prijatno vezanje ;-)
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
bambulj,meni je prva asocijacija za ovu muvu tirol zato je ne volim i nikad je nisam vezao ,ali se na zalost tirolasima pokazala kao vrlo lovna i omiljena.
 
Vrh Dno