I dalje ista priča...

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Energetski lobi nikako ne miruje. I dalje su neke od najlepših reka na prostoru Balkana ugrožene podizanjem hidroelektrana. Da li je ovo još jedna od čarki u nizu ili će se cela ova priča ostvariti jednog dana?

http://www.blic.co.yu/repsrpska.php?id=47937
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije valjda da neko misli da reke služe samo za mušičarenje. Na primer, u Srbiji ima oko 1000 mušičara, a pored njih ima još oko 10,000,000 potrošača električne energije. Znate li koliko truda treba energetičarima da ubede ostatak stanovništva da će im snabdevanje strujom biti bolje kad se pregrade sve reke? Ja znam- vrlo malo.
Znate li koliko im treba da ubede čak i 90% mušičara? Ja znam-vrlo malo.
Mi mušičari bi Lim, Drinu ili Trebišnjicu proglasili za mušičarske revire, ali pitam se zbog čega bi bilo koje ministarstvo to odobrilo?
Planovi za izgradnju HE nisu nikakve čarke, već odlične ideje (po mišljenju velike većine-ne mene), koje će doneti dobru zaradu državi, investitorima i obezbediti brojna radna mesta za radnike iz elektro-struke. To se jasno vidi iz ovog članka.
To niko ne može sprečiti.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zakljucak :'(
Pravite ili kupite float tube. Trebace vam hteli to ili ne :doh:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Cak i na Toplici postoji privatna HE Kod Grckog mlina (iza Hisara),bruka...

Bio sam unazad 3-4 dana u Pk-u i komsije mi kazu da vodostaj non stop varira i riba ocajno radi (bar u Pk-u)..
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo polako. Još uvek nam slabo pristižu velike investicije iz inostranstva. Kada ulete, nići će i novi Đerdapi, Zvornici, Perućci, Zavoji, Bileće, Jablanice... a nekadašnji mušičari će prionuti na posao- nova radna mesta i bolje plate.
Vrlo brzo će se pojaviti i prljava industrija koja mora da se iseli iz zemalja koje brinu o životnoj sredini. Ovde je svima jasno koliko se brine o zaštiti prirode. Divlje deponije duž reka, otpadne vode bez filtriranja, prskanje useva najgorim hemikalijama... To je najbolja reklama za balkanske zemlje. Upravo takve države traže investitori u prljave i brzo isplative tehnologije. Još kad na to dodamo da naši ljudi plaču za finansijskim injekcijama i prodali bi dupe za šaku dolara, možemo se nadati da će Drina, Lim, Morača, Nišava, Trebišnjica...uskoro samo da liče na reke. Mi ćemo dovoditi svoju decu na njihove obale i pokazivati im gde smo nekada mušičarili.
Eto, jedni očekuju da će se sve naše reke pretvoriti u mušičarske revire, a ja predviđam da će i ovo što sada imamo nestati. Zato, ne sedite kod kuće, već koristite ono što vam se pruža. Koristite Drinu, Lim, Trebišnjicu, Taru, Vrbas, Nišavu, Toplicu...ako vam se dopadaju ovakve kakve su. Nikada te reke neće biti bolje nego sad. Biće gore. Požurite!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Obrisano zbog objavljivanja neprikladnih slika i skretanja sa teme.
 
Vrh Dno