Ibar

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Svi zaboravili moj Ibar, nije los poslednje 2 godine... A ove godine, u najavi najbolji do sada!  :yeswink:
Salim se, poznat je kao reka koja je pre trovanja bila jedna od bogatijih ribom u celoj Evropi, a posle trovanja totalno suprotno! To je verovatno i razlog zasto niko nije otvorio ovu temu, ali eto... Dugujem to reci na kojoj pecam celog svog, do duse kratkog, zivota  :blush:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
slike slike slike ,druzeeeeee,daj da vidimo slike mi koji smo daleko....
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ima li urednika na ovom forumu?  :D

Da ovoj temi promene naziv u "Ibar, ciprinidini deo", pošto imamo: http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2747.0

Inače imam zanimljive vesti za moguće porubljavanje Ibra pastrmkom nizvodno od jezera Gazivode...  :smoke:
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Pricaj to za pastrmku, pricaj odmah!!!
Znam da Ibar ima salmonidni deo, ali mnogo je duzi ovaj ciprinidni (nazalost)... Reci mi da li mozda znas oko kojeg mesta je onaj deo sa slika koje je postavio Hyprus (tema "Ibar - salmonidni deo")?
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Evo, da vam prezentujem malo moj Ibar (iako su slike iz Novembra meseca)...

4. Novembar - Ibar veoma bistar, mada se vidi dosta lisca na dnu:

DSC00568.jpg


DSC00573.jpg




Isti dan i moje takozvano "pisanje kanapom"...  :whistle:... Inace, ako neko ima da mi proda neki lep sesir za musicarenje neka se javi, boja i materijal ovog mog me nerviraju  :hammer:

DSC00583.jpg




E, ovo su sada slike mog omiljenog dela Ibra:

DSC00588.jpg


DSC00590.jpg


DSC00591.jpg


DSC00592.jpg


DSC00594.jpg


DSC00601.jpg


DSC00604.jpg


DSC00605.jpg


DSC00607.jpg


DSC00608.jpg


DSC00609.jpg



Primeticete na ovom mestu delove gde sam pokusao da musicarim mrenu... Klena ima najvise pre ovog plitkog brzaka, taj deo se vidi na poslednjoj slici u gornjem levom uglu, tu je dubina najvise 1-1.5 metar... pri samom prelasku u brzak ima dosta sevara uz obalu i tu se klen krije (vidite to na slici sa cekrkom, sevar je u pozadini)... Leti u tom delu uvek uzima muvu! Mnogo volim ovaj deo Ibra, tu iznad brzaka voda kao da stoji, a dole juri nenormalnom brzinom.  :blush:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
One slike na drugoj temi su na terenima uzvodno od jezera Gazivode, a gde tačno - ne znam. Ali znam da tu ima stabilne populacije lipljana, pastrmke i mladice!

Što se dela ispod jezera tiče, kako čujem (nisam tu pecao), on je kao i sokobanjska Moravica tailwater, tj. ističe hladna voda sa dna jezera, veoma često pogodna za život salmonida. Želja nekih mojih prijatelja je da se ovaj deo poribi potočnom pastrmkom. A vrlo je moguće da bi uspeli i lipljan i mladica, mada je njih malo teže nabaviti (naročito mladicu, lipljana još i nekako).
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
:drool: :drool: :drool: :drool:LEPO NEMA STA......samo da je ovo u nekoj drugoj zemlji(normalnoj)a ne u srbiji bila bi prepuna ribe :doh: :doh: :doh:...svaka ceast lepa reka nema sta al.....srbija brate....hvala druze za slike..
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Ima li neko informaciju o nivou vode na Ibru?

Svi se zalepili za Gradac, samo tamo se peca koliko vidim :)
 
Vrh Dno